שתף

מכון ויצמן: מדענים וסטודנטים מהמכון במחלקת ילדים בקפלן

10:13 04.02.2020

מה חדש ברחובות

 

מפגש ראשון מסוגו בין מדעני מכון וייצמן לילדים בקפלן

 

בשבוע החולף, הגיעו למחלקת ילדים במרכז הרפואי קפלן מדענים וסטודנטים מהמעבדה לגנטיקה מולקולרית במכון וייצמן במטרה לערוך עם הילדים גילויים וניסויים מדעיים מעניינים. ההתרגשות של הילדים והמדענים הצעירים היתה רבה.

 

במהלך הבוקר פגשה נעמה צונג, סטודנטית לתואר שני בביולוגיה את אביה, פרופ' צונג, מנהל חטיבת הילדים בקפלן.

 

פרופ' שולדינר ממכון וייצמן עם הילד אשל רימון מקפלן

 

פרופ' מאיה שולדינר, חוקרת במחלקה לגנטיקה מולקולרית במכון וייצמן, אמרה כי המטרה בהגעתה עם הסטודנטים הנה לייצר עניין והתרגשות בקרב הילדים המאושפזים ולהוציא אותם מהבדיקות והתחושה של בית חולים לשגרה לימודית חוקרת.


"זהו פרויקט ראשון מסוגו של מכון וייצמן במחלקת הילדים, ביוזמתה של מיכל אייזנברג בורד, דוקטורנטית במעבדה שארגנה את יום ההתנדבות, ואנו רואים את המעורבות והסקרנות של הילדים בתגליות מדעיות. זה תמיד מרגש אותנו מחדש". פרופ' שולדינר הוסיפה כי תשמח להמשיך לשתף פעולה עם הצוות הנהדר של בית חולים קפלן.

 

פרופ' צונג מקפלן עם ביתו נעמה ממכון וייצמן

צילום: אופיר לוי


פרופ' אמנון צונג, מנהל חטיבת ילדים בקפלן, אמר כי היוזמה של מכון וייצמן מבורכת ותורמת רבות לילדים המאושפזים בגילויים וניסויים מרתקים שמעשירים את עולמם.


"אנחנו שמחים להיות בית החולים הראשון שנמצא בשיתוף פעולה כזה עם מכון וייצמן, ואין ספק שהקרבה הגיאוגרפית בינינו, שני מוסדות בריאות ומדע בעיר רחובות, יכולה לייצר שיתופי פעולה נוספים ומבורכים בעתיד".

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...