שתף

מי מאיתנו לא אוהב קסמים?

14:02 29.11.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

עוד משחר ההסטוריה בני האדם אהבו לראות קסמים. אנחנו רואים את זה בכל מקום. אלו היו הפרעונים במצריים והמכשפים בחצי האי ערב. אלו היו מכשפות מבוגרות באירופה ואלו היו מי שאהבו לעשות 'טריקים' בחצרות המלוכה ובכפרים לאורך כל ימי הביניים. את המונח 'טלפתיה' טבעו היוונים הקדמונים עוד בימי התהילה של יוון העתיקה

 

התרגום המילולי של המונח הוא 'מחשבה רחוקה'. כלומר, מי שעסקו בטלפתיה היו מי שידעו 'לקרוא מחשבות'. אבל האם זה באמת אפשרי? מה זו האומנות המיוחדת הזו ואיפה תוכלו לצפות בה? מיד תקבלו את כל התשובות.

 

 

התקשורת האנושית מבוססת על הרבה יותר ממילים בלבד

התקשורת שלנו, בני האדם, לא מבוססת רק על מילים. אנחנו לא אומרים כאן שום דבר חדש. אתם יכולים לחזות בכך בעצמכם. למשל: אם אמא אומרת לבן שלה 'תעשה מה שאתה רוצה' למה  היא מתכוונת?פעם אחת אנחנו יכולים לחשוב על כך שהיא מתכוונת באמת לכך שהבן שלה יעשה כל מה שהוא רוצה. פעם שניה, אם האמא תאמר את המילים באינטונציה שונה, אנחנו נבין כי היא אומרת את המשפט בלעג או אולי בייאוש. תעשה מה שאתה רוצה למרות שאני הייתי בוחרת אחרת. אבל אנחנו לא מעבירים את משמעות הדברים שלנו רק באמצעות הקול שלנו כמובן. מחוות קטנות בידיים או בפנים, יכולות להעיד על מה שאנחנו חושבים באמת. אמנם, רבים מאיתנו לא רגישים לניואנסים קטנים המתגלים גם בלי שנרצה בכך. אבל מי שעוסקים באומנות כמו טלפתיה ערים לדקויות הקטנות, דרכן הם יכולים ללמוד לא מעט.

 

 

לא כל מי שעוסק בתחום הוא גם אומן במה

רבים יכולים ללמוד על טלפתיה. להבין איך 'קוראים מחשבות' או איך באמצעות פעולות פשוטות אנחנו יכולים 'לשתול' רעיון במוחו של אדם אחר. כמובן, לא מדובר על קסם ממש. אלא, על שימוש בטכניקות עתיקות כדי להבין טוב יותר את נפש האדם. עם זאת, לא כל מי שמוכשר בתחום הזה גם יודע איך ליצור הופעה שתהפוך לחוויה בלתי שנכחת. אומן במה הוא מי שיודע להגיב בזמן אמת למתרחש על הבמה ובתוך הקהל. אומנות כמו טלפתיה יכולה להפוך להופעה בה אין רגע משעמם אחד. פשוט משום שכולנו, עמוק בלב, סוג של ילדים. כולנו אוהבים לראות אירועים יוצאי דופן. כולנו אוהבים להיות מופתעים ממשהו שלא היינו צופים אותו מראש.

 

תמונה: UNSPLASH

 

ליאור סושרד הוא האומן הישראלי המצליח בעולם

אם אנחנו מדברים על אומן חושים אשר יודע להפתיע את הקהל שלו בזמן אמת על הבמה, הרי שאנחנו מדברים על ליאור סושרד. סושרד לא במקרה הפך לאומן ישראלי מצליח בעולם. את דרכו החל עוד כנער בחיפה, אז ערך קסמים ומה שנקרא אז 'טריקים' לילדים במסיבות יום הולדת, כדי לממן את ההוצאות של נער מתבגר. לאחר מכן, הפך סושרד את החלום למקצוע. הוא התחיל בישראל אבל הכישרון והאהבה לתחום נשאו את רגליו רחוק מכאן. בין היתר הוא הצטרף לסיבוב ההופעות של ברברה סטרייסנד, הופיע אצל האחיות קרדישיאן בבית ואפילו ביקר בביתה של ג'ניפר לופז בכבודה ובעצמה. סושרד יודע להתאים את ההופעה שלו לכל סיטואציה. היא מתאימה לקבוצות קטנות, לבמות גדולות והיא יכולה לתבל כל אירוע.

 

 

ההופעה כל הזמן משתנה ומפתיעה מחדש

מה שמייחד מופע טלפתיה אולי יותר מכל זו העובדה כי בכל פעם מחדש ההופעה יכולה להפתיע. פשוט משום שהקהל משתנה והמחשבות של האנשים בקהל משתנות בהתאם. לכן, גם אם ראיתם הופעה כזו בעבר אתם לא תתאכזבו מביקור חוזר. אם לא צפיתם בהופעה מהסוג הזה, אנחנו לא מבינים למה אתם מחכים.

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...