שתף

לפעמים הלחץ יכול לשחרר

14:25 02.07.2020

מה חדש ברחובות

מאת: קרן קפלן


אם גם אתם חושבים שהתקופה האחרונה הייתה מאתגרת ומלחיצה - כדאי לכם לקרוא את זה


אז איך עברה עליכם התקופה האחרונה? איך היא עברה על הקרובים שלכם? על המשפחה? על החברים?
האם האתגרים הבריאותיים, הכלכליים והחברתיים השפיעו עלינו? בהחלט. על כולנו!
השאלה המהותית יותר היא: איך השפיעו עלינו אתגרים אלה?


אם נודה על האמת - חטפנו 'שוק' שהגוף שלנו קורא אותו ומגיב בהתאם.
הפיזיות שלנו הצטמצמה בתנועה ובמרחב התנועה, ומכאן, מערכת הגוף-נפש שלנו מתאחדת ופועלת נגד ההתקדמות שלנו ופועלת לעצירה.
האיתותים הראשונים, של תחושות פיזיות ונפשיות, דורשים התייחסות וטיפול, במטרה להשתחרר מהן מהר ככל האפשר, להסתנכרן עם התנאים החדשים ולהסתגל אליהם, ומכאן, לחזור לפעילות מחודשת, תוך כדי חישוב מסלול מחדש, ו... גמישות.

 

 

איך תוכלו לעשות זאת?

תחשבו על כלי טיפולי שעובד בדיוק על אותה ג מ י ש ו ת  הן על גמישות פיזית, והן על גמישות במחשבה.
טיפול שמלווה בהתמסרות המטופל להובלה תנועתית של המטפל, תוך כדי הקשבה, בו-זמנית, לגוף של עצמו ולהנחיות המטפל ושיתוף פעולה עמו, תוך למידה והסתגלות לתנועות חדשות, שהוא אינו רגיל לעשותן.
מכאן, מגיעה תחושה של שחרור והתקדמות ורכישת אמון של המטופל ביכולות שלו ובכושר הגוף שלו לרפא את עצמו. במהלך הטיפולים, זוכה המטופל לקבל שליטה על הריפוי והשיקום של עצמו, דרך שיפור מנטלי, בזכות הטיפול הפיזי שהוא קיבל. לכלי הטיפולי הזה קוראים: שיאצו.

להלן מספר טיפים חינמיים לחיים טובים באמצעות השיאצו. קראו אותם ותבינו למה גם אתם חייבים להיפתח לעולם הזה.

 

סובלים מכאבי גב תחתון?

בעת שטיפת הכלים במטבח פתחו את הדלת אשר נמצאת תחת הכיור ושימו רגל אחת פנימה, החליפו רגל מדי פעם, וכך, תצמדו יותר לכיור ותפחיתו את העומס על הגב התחתון, כמו גם בטיפולי השיאצו בהם אנו מטפלים בשני צדי הגב והרגליים וזאת לשם האיזון.
תרגיל נוסף: בצעו אותו בהיותכם במיטה. בצעו מתיחה בשכיבה על הגב, על-ידי ברכיים כפופות לצד אחד וידיים לצד הנגדי, וכך, גם לצד השני, התחילו בתנועה קלה והגדילו את הטווח בהדרגה, שימו לב כי ככל שהברכיים כפופות יותר - המתיחה לגב התחתון גדולה יותר.

 

ישנים על הצד?

שימו כרית בין הרגליים, או שכבו כך שהרגל עליונה כפופה יותר מהתחתונה, זו הקרובה יותר למזרן. מנח אשר יקל עוד על הגב התחתון. במידה והכאב גדול ומשמעותי יותר בבוקר - יתכן כי חימום ותנועה יקלו על המקום, החימום וזרימת הדם יכול להתבצע על-ידי כרית חימום, וכן, על-ידי שפשוף המקום או תנועת הגוף. בעת הקימה מהמיטה, קומו ממנח השכיבה על הצד לישיבה, ואז לעמידה, דבר אשר ימנע סחרחורות, וכן, עומס על הגב התחתון והברכיים. במידה וכאב כלשהו בגופנו עוצמתי יותר בערב - המצב לרוב מרמז על חוסר, עייפות של הגוף, השיאצו כטיפול הוא טיפול אשר יכול להניע ולפוגג כאב, וכן, לחזק, שילוב התזונה הנכונה, המנוחה והשינה חשוב כאן לשם החיזוק ומניעת הכאב.

 

כאבי צוואר?

שימו לב, זהו אזור אשר יכול להביא גם לכאבי ראש וגם לעומס על חגורת הכתפיים, עם הקרנות ליד, למשל. במצב זה קיימת עדיפות לישון בשכיבה על הגב או על הצד, כאשר הראש על הכרית והכתף על המזרן, יותר מאשר מלישון בשכיבה על הבטן. בשיאצו קיים טיפול צוואר אשר כולל לחיצה על נקודות לצד חוליות הצוואר, לחיצות שאף לעצמכם תוכלו לבצע מעט ולהקל על הכאב.

 

בעיות שינה?

במידה ויש לכם קושי להירדם - שימו לב כי הבעיה לעתים קשורה, על-פי הרפואה הסינית, לחוסר דם, דבר שאפשר לגלות, פעמים רבות, גם דרך בדיקות דם. אך לעתים הסימפטומים לבדם מגלים לנו את הבעיה, וטיפול בכך - ימנע את ההחמרה, כשבראש ובראשונה טיפול במחשבות הרבות - אז, היו חיוביים, שבחו את עצמכם על הישגים וחשבו על דברים שעושים לכם טוב, או על מקום יפה ואהוב עליכם.


נקודה ידועה היא הנקודה 'ההודית', זו הנמצאת במצח בקו הגבות העליון בין העיניים, ה-Yin Tang - העין השלישית ברפואה הסינית. נקודה המטפלת בכאבי ראש בעיקר פרונטליים, בסחרחורות, ורטיגו. השיטה יעילה גם לטיפול באי שקט, אינסומניה וכן סינוסיטיס. בקשו מחבר/ה לשים אצבע עדינה במקום, או פשוט שימו בעצמכם אבן קטנטנה במקום, וחייכו לעצמכם.

 

חשבו על כך... כמו שלאחר פעילות גופנית, ואף תוך כדי, אנו מרגישים אנרגטיים יותר, כך גם ברפואה הסינית, הריאות משמשות כאחת ממקורות הצ’י - האנרגיה, שולטות בצ’י, מפיצות אותו בגופנו, וכן, תומכות בלב ובשליטתו על הדם בגופנו. שלבו פעילות גופנית, תרגילי נשימה וטיפולי שיאצו אשר משלבים לחיצות ומתיחות, שגורמות לנו להיות קשובים לנשימתנו ולשלוט עליה.

 

*הכותבת הינה מרצה לשיאצו ב'אדמה'- בית הספר לרפואה משלימה גבעת ושינגטון.

 

 

על קורס מטפלי שיאצו, שמעתם?


זהו מסלול מקצועי, ממוקד ומקיף, שעוסק בשיטת מניעה וטיפול במחלות.
הקורס יחשוף אתכם לתורה המרתקת של הרפואה הסינית ואת הדרך בה היא מבינה תהליכים המתרחשים ביקום, בגוף ובנפש.
אתם תלמדו  להתבונן, לגעת, לאבחן ולרפא. תלמדו את השיאצו, כדי לעזור לאחרים, ובדרך, תגלו את עצמכם.


מטפלים מוסמכים יעשו את ההבדל בין טיפול מקצועי, שירפא את המטופל, לבין טיפול ממנו עלול המטופל לצאת מאוכזב, לא נינוח, ואולי אף עם בעיה גדולה מזו שאיתה הגיע.


לכן, יש חשיבות רבה לבחירת מוסד הלימודים בחוכמה. מטפלי שיאצו מקצועיים הם בעלי תעודה מוכרת, שלמדו לפחות שנתיים בבית-ספר המוכר על-ידי הגורמים המקצועיים.

 

קורס מטפלי שיאצו בבית הספר 'אדמה' לרפואה משלימה

קורס מטפלי שיאצו ב'אדמה' - בית הספר לרפואה משלימה גבעת ושינגטון - מהווה מסלול ייחודי, מקיף ומעמיק, עם התנסות טיפולית מעשית! וחושף עולם שלם ומרתק של פילוסופיה, תרבות, אומנות ודרך-חיים.

 

למסיימי הקורס, שיועבר על-ידי המרצה ומטפלת השיאצו המוערכת - קרן קפלן, תוענק תעודת מטפל בכיר בזן שיאצו, מטעם ביה"ס 'אדמה' והיחידה ללימודי תעודה במכללת גבעת ושינגטון, המוכרת על-ידי התאחדות השיאצו בישראל.

 

אז, למה לי שיאצו בכלל?

מלבד הלימוד הפורה והתעודה המוכרת והמקצועית - תכני הקורס יהפכו אתכם לאנשים נינוחים יותר ובריאים יותר. בנוסף, תרכשו מקצוע ותקבלו את הזכות לגרום לאנשים להיות בריאים יותר ולטפל בהם ובבעיות שלהם: פיזיות, אמוציונליות, כעסים ועצבנות, פחדים ודאגות, בעיות כעייפות וחולשה, כאבי ראש למיניהם, בעיות שינה, תופעות גיל המעבר ועוד.

 

מעבר ללימוד טכניקת המגע, מעמיק הקורס בלימודי הרפואה הסינית, המהווה בסיס תיאורטי של השיאצו ועונה על פילוסופיה שמתבוננת בטבע וחיה איתו בהרמוניה.

 

הנושאים המרכזיים שיילמדו בקורס:

  • טכניקות המגע והבנת הרפואה הסינית דרך הגוף.
  • הכרת מכלול הגוף ונפש האדם, ריפוי ואיזון בעת הופעת מחלות.
  • זן שיאצו - תאוריה ופרקטיקה.
  • עקרונות בסיסיים בשיאצו: תנועה, משקל, יציבות, נשימה.
  • תאוריה וישומים בתאוריה הסינית: פילוסופיה, אבחון ותזונה.
  • שילוב הרפואה המערבית: אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, בדיקות מעבדה ופארמקולוגיה.

  *קליניקה טיפולית בקמפוס תעמוד לרשות הסטודנטים במהלך הסטאז’ הקליני.

 

הלחץ התמידי והשפעות התקופה האחרונה - הגבירו את הביקוש של הציבור לטיפולים אלטרנטיביים, ובכללם, טיפול השיאצו המוכח בהשפעתו, הן על הגוף והן על הנפש. הצטרפו לקורס מטפלי שיאצו ב'אדמה', למדו את כל סודות השיאצו ותקבלו את התעודה שתעשה לכם את העבודה. הירשמו עכשיו!

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...