שתף

''למען הילדים המיוחדים ולמען העיר כולם''

19:50 15.02.2024 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

יוני ביטון על חבירתו לפנחס הומינר: "למען הילדים המיוחדים ולמען העיר כולה"

 


מפגש כזה לא מתרחש כל יום. אופיר אזרד, איש תקשורת ומרצה מבוקש, מתיישב לצידו של הפעיל החברתי יוני ביטון, מועמד מס' 2 ברשימת ג' של פנחס הומינר, מה שיוצר שיח בלתי פורמלי, מרתק ורווי גילויים .

שביבים מהשיחה המלאה המתפרסמת בפודקאסט המצולם "המיוחדים" בו ניתן לצפות באתר האינטרנט של פנחס הומינר


אופיר אזרד: בתקופת בחירות יש הרבה הבטחות באוויר, אבל מה שאתה מביא איתך מעניין אותי מאד. אני מכיר אותך והפוליטיקה ממך והלאה. הדבר שאתה רוצה לגעת בו הוא מאד מעניין. לא חושב שהוא קיים. מעבר לזה שאתה נשוי פלוס 6 שיהיו בריאים. יש לך את מאיר. ספר לי עליו.


ביטון: "מאיר הוא משוש חיי. הוא הבכור שלי. היום בן 17. הוא אוטיסט בתפקוד מאד נמוך. לא מדבר. איתו באו המון התמודדויות גם ברמה המשפחתית וגם ברמה הכללית. הביורוקרטיה. משרדי ממשלה. יש הר של ביורוקרטיה. הר של דברים שצריך להתמודד איתם".


"ופה אנחנו נכנסים לתמונה. מספר 1 שלנו, פנחס הומינר, הוא חולץ פקקים ברמת על. הוא מכיר את כל נבכי הביורוקרטיה ובגלל זה חברתי אליו. זה בן אדם שבא ומשחרר פקקים והכל מתוך נחמדות. כולם אוהבים אותו. הוא מפרק את הביורוקרטיה".


עוד אומר ביטון: "הורים לילדים מיוחדים לא משנה באיזה רמה ובאיזה לקות. הם אנשים עייפים. הם מתמודדים עם הבית, עם המתנה המיוחדת שיש להם. ועם העבודה ולחייך ולהיות נחמדים ובסוף מגיעה הביורוקרטיה. יש הורים שאפילו אין להם כוח לבקש את העזרה בגלל זה. הנגיעה האישית נותנת לי להביא פתרונות יצירתיים".


יוני ביטון מספר על תוכנית אותה הוא מתכוון ליישם בקדנציה הקרובה בעז"ה. "צריך להקים מקום תעסוקה לבוגרים. אנשים שמסיימים את מערכת החינוך המיוחד בגיל 21, הם יוצאים לכלום. אנחנו רוצים להקים מרכז תעסוקתי כאן ברחובות. יש עמותות שיודעות להפעיל את זה. כל מה שצריך זה לתת להם את המקום, השטח והאפשרות להקים דבר כזה, והם יודעים למצוא את הדבר הנכון. יש מקומות בהם מייצרים נרות. אורזים אוגדניות. הם יודעים להקים מרכזים כאלה. הם פשוט לא כאן ברחובות".


אזרד: למה החלטת דווקא על רשימת ג'?
ביטון: "כדי שזה לא יישאר ברמת הפוליטיקה ורק יהיה במצע. בכל דבר אתה מחפש את הרצון ואת היכולת. מבחינת רצון יש את האדמו"ר שהוא כולו נתינה לעם ישראל. כולו להשפיע טוב. אז רצון יש. לגבי היכולת לפנחס הומינר יש את היכולת. הוא חולץ פקקים. כדי לקדם את האינטרסים של המשפחות המיוחדות אני צריך את האנשים שיודעים להניע את הדברים ולכן בחרתי ברשימה זו. פנחס עצמו נוכחתי לראות בעיניי שהוא מצליח לעזור. הוא קבלן ביצוע אמיתי".


אזרד: מה מאיר אומר על הצעד שלך?
ביטון: דיברתי עם מאיר על העירייה. מאיר מאד ריגש אותי. הוא כתב לי: אבא תותח. לקבל פידבק כזה ממאיר רק מי שבפנים יודע מה אני מדבר. והוא אמר לי לרוץ כי אני צריך את הקול של האוטיסטים בעירייה".
לצפיה בפודקאסט המצולם המלא: https://huminer.net/podcast/

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...