שתף

''לוחמים בסלון''

10:39 29.08.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

לראשונה בישראל: "לוחמים בסלון" מיזם של תלמיד העיר בהובלת רשת חוויות וארגון נט"ל. המיזם יפתח בעיר רחובות, יוזמת אמיתי כהן, סגן ראש העיר ויו"ר חוויות

 

לרגל ציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים, תתארח ענת יהלום ותשתף בסיפורה האישי ומעורר ההשראה. ענת שירתה כחיילת ונפצעה במלחמת יום כיפור. ענת ילידת קבוצת כנרת, משתפת במסע המתחיל בתהום ומסתיים באופן מעורר השראה ומלא תקווה.

 

סגן ראש העיר אמיתי כהן, בן לאב שלחם ביום הכיפורים בטנק האחרון שיצא מרמת הגולן: "הגיע הזמן לדבר על זה, החברה הישראלית מחוייבת ליוצאי צבא ומלחמות שנושאים בנטל הזיכרון יום יום"

 

עמותת נט"ל (נפגעי טראומה על רקע לאומי) ורשת חוויות מזמינים את תושבי רחובות להירשם ולהשתתף במפגש המרגש. את המיזם יזם תלמיד כיתה י"ב בישיבת בני עקיבא הדרום בעיר, אורי גולדרייך, בן 16, כחלק מהשתתפותו בתוכנית פיתוח מנהיגות של LEAD. אחיו הגדול של אורי מתמודד עם פוסט טראומה צבאית, בעקבות התקלות עם מחבלים על גבול מצרים בשנת 2012. אורי מקדיש את הפרויקט לזכרו של רב טוראי נתנאל יהלומי ז"ל, שנפל בגבורה בהתקלות המחבלים שבה היה אחיו.

 

אמיתי כהן, סגן ראש העיר, יו"ר רשת חוויות, החליט לאמץ את המיזם ונרתם לארח את המפגש הראשון. כהן מספר כי אביו, היה טנקיסט בכוח נתי שנלחמו במלחמת יום כיפור: "החיבור בין מהות המיזם לבין החיים בצל אב שלחם במלחמה האיומה, שממנה רבים וטובים לא שבו הביתה, חידד עבורי את המשמעות של ההתמודדות היום יום וההשלכות של הלחימה על המשך חייהם של חיילי צה"ל. לצערנו, המודעות בחברה לאותם יוצאי צבא שסוחבים עמם פוסט טראומה היא מאוד מינורית, אנחנו לא באמת מכירים ומבינים את המשמעות, עד ששומעים לדאבוני על מקרים קשים של אנשים שמבקשים לשים סוף לחייהם, רק אז הנושא עולה לסדר היום הציבורי". עוד לדבריו, "אורי מנגיש לציבור וליוצאי הצבא את היכולת להשמיע ולשמוע, לדבר על זה, שזאת התחלה חשובה ליצירת שיח ולהעלאת המודעות, כך שנוכל להכיל, לחבק ולהיות ערניים לאותם "פצועים שקופים" שלחמו על הגנת המולדת, וכעת זקוקים לתמיכת החברה הישראלית וקהילה. אני מאמין שמכאן יחל שינוי ונצליח להניע עוד פעולות רבות שיעטפו אותם ויסיעו בהתמודדות עם המשך החיים".

 

במסגרת הפרויקט מתקיימות הרצאות בסלון של בית מארח עם אנשים שבאים להקשיב לסיפורו של אדם המתמודד עם טראומה מהשירות הצבאי. בתום ההרצאה יתקיים שיח עם הקהל, שיוצר חיבור משותף, המפגש מאפשר למתמודדים לשתף את סיפורם באווירה ביתית תומכת, דבר המסייע להם בתהליך ההתמודדות ועיבוד החוויות ובעיקר מעניק לאותם מתמודדים את ההרגשה שהם לא לבד. מבחינת הקהל מדובר בחשיבות לאומית, להעלאת המודעות לנושא והבנה עמוקה שמאפשרת הכלה ותמיכה.

 

עמותת נט"ל פועלת למעלה מ-26 שנה לטובת העלאת המודעות לנושא ומעניקה סיוע נפשי לנפגעי טראומה על רקע מציאות החיים הביטחונית בישראל. העמותה מפעילה קו סיוע: 1800-363-363 לפרטים נוספים והרשמה למפגש הראשון: https://forms.gle/wRiahgcnBTtF4wQg7

 

לפרטים והרשמה לארח מפגש ולהתארח במפגש>> https://www.havayot.org.il/731

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...