שתף

''לדחות את הבחירות עד לסיום המלחמה''

10:43 13.12.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

357 מועמדות ומועמדים לראשות ולמועצות הרשויות המקומיות בישראל, ביניהם המתמודדים לראשות העיר זהר בלום ויניב מרקוביץ פנו לשר הפנים חה"כ משה ארבל, בבקשה לדחות את הבחירות לרשויות המקומיות – עד לאחר סיום מלחמת 'חרבות ברזל'

 


המתמודדים לראשות העיר, סגני ראש העיר זהר בלום ויניב מרקוביץ חתמו על מכתב לשר הפנים ביחד עם חברי מפלגתו, בדרישה לדחות את הבחירות עד לאחר המלחמה

 

לשון הפנייה לשר הפנים:

"אנו, הח"מ, המתמודדים ומתמודדות בבחירות לרשויות המקומיות, מכל גווני הקשת הפוליטית של מדינת ישראל, קוראים וקוראות לך מכאן לקבל החלטה על דחיית הבחירות לרשויות המקומיות וזאת עד לאחר סיום מלחמת "חרבות ברזל" בה ישראל מצויה מזה כחודשיים.


ההחלטה שנתקבלה על ידך ביום 4.12.23 ונשלחה לחה"כ יעקב אשר, יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, לקיים את הבחירות לרשויות המקומיות ב,30.1.2024- שבעה שבועות מהיום(!), הינה למרבה הצער, החלטה לא מידתית, מנותקת מהמציאות, פוגעת בערכי הדמוקרטיה והשוויון, ונגועה בשיקולים פוליטיים זרים, שדומנו טוב היה אם כלל לא היו נלקחים בחשבון, נוכח הטלטלה שעוברת על מדינת ישראל מאז היום המר והנמהר של השבעה באוקטובר.


לא יעלה על הדעת שבשעה שמאות אלפי חיילות וחיילים עסוקים בלחימה בעזה, ובהגנה על גבול הצפון, בין במילואים ובין בסדיר, תתקבל החלטה שכזו, לא כל שכן יתקיימו בחירות לרשויות המקומיות. רבים וטובים, מבין חיילי המילואים שנלחמים בימים אלו, הינם מתמודדים שזנחו את כל עיסוקם על מנת להתגייס, וברי לעין כל שהחלטה על קיום הבחירות בסוף חודש ינואר, פוגעת בהם פגיעה אנושה.


יתרה מכך, ברור לכולנו, שכן בתוך עמנו אנו יושבים, שלאף אחד מהמתמודדים והמתמודדות בבחירות, אין כרגע את הפניות ואת הרצון לפצוח בקמפיין פוליטי, בה בשעה שכל יום מגיעות ידיעות מרות על נפילת חיילנו בקרבות, ובידי החמאס נמצאים ונמצאות 138 חטופים וחטופות שמצבם כלל לא ידוע. האם כבודו מצפה שבשעה שעל לוחות המודעות מופיעות מודעות אבל, יתנוססו במקביל מודעות הקוראות להצביע למועמדים לבחירות. האם כבודו סבור שזה הזמן לעסוק בפוליטיקה? עד כמה ניתן להיות מנותק מהמתרחש במדינת ישראל?


ההחלטה על דחיית הבחירות ל-30.1.2024- עם אפשרות לדחייה בחודש נוסף, שהתקבלה במסגרת חקיקת החוק לדחיית הבחירות הכלליות לרשויות המקומיות, התשפ"ד- ,2023 נעשתה בסמוך לתחילת המלחמה, בה בשעה שעוד לא ידוע היה מה יהיה היקפה ומה יהיה פרק הזמן שיידרש לה. נכון להיום ישנם/ן מועמדים ומועמדות שמגויסים/ות עד ל15.1.2024- ועל פי ההצהרות בתקשורת, יידרשו כחודשיים עד לסיום התמרון הקרקעי בעזה, כשכלל לא ברור, מה קורה בגבול הצפון למעט העובדה שעשרות אלפי תושבות ותושבים פונו מבתיהם על מנת לקדם את פני הרעה.


נוכח נסיבות אלו ומאחר שחלק מהדברים התבהרו, הרי שאין שום סיבה שלא לשוב ולדון בכובד ראש בהתחשב במכלול הנתונים בקביעת מועד חדש והגיוני לבחירות לרשויות המקומיות תוך מציאת איזון ראוי בין הרצון לקיים הליך דמוקרטי שוויוני וראוי, לבין שמירה על שגרת החיים המוניציפאליים ומתן אפשרות אמיתית לציבור להתאושש, הן נפשית והן כלכלית מרעידת האדמה שהתרחשה במדינת ישראל.


אשר על כן אנו קוראים וקוראות לך מכאן, לחזור בך מהחלטתך, לאפשר למדינת ישראל לסיים את מלחמת חרבות ברזל, בהתאם ליעדים שהוצבו, ולהניח לפוליטיקה. עת מלחמה היא, והמשאבים, כל המשאבים צריכים להיות מופנים לשם.


עם סיום המלחמה, תתכבד ותתכנס ועדת הפנים, ותקבע את התאריך הראוי לבחירות. ההחלטות שהתקבלו במסגרת החוק, אינן בבחינת "כזה ראה וקדש", ובהחלט ניתנות לשינוי, ואף ראוי שישתנו." נכתב בבקשתם של המתמודדים, כאמור.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...