שתף

לאורו של רונן

14:54 01.06.2020

מה חדש ברחובות

רצים "לאורו": מרוץ מרגש לזכרו של רונן לוברסקי ז"ל והשקת תכנית חינוכית


ביום רביעי, י"ב בסיוון, 3.6, יתקיים מרוץ מיוחד לזכרו של רונן לוברסקי ז"ל, שנהרג בעת פעילות מבצעית ברמאללה, במסגרתו ישיקו את התוכנית החדשה שנועדה להנחיל בקרב צעירי העיר ערכים חשובים אשר אפיינו את רונן ובכך להנציח את זכרו.

 

בתאריך י"ב בסיוון תשע"ח, נפטר מפצעיו סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל לאחר שנפצע אנושות מזריקת לבנת שיש על ידי מחבל במהלך פעילות מבצעית ברמאללה. רונן, תושב רחובות, שירת כלוחם ביחידת דובדבן. בן 20 היה במותו.


על מנת להנציח את זכרו ופועלו, זו השנה השנייה בה פועלת תוכנית העצמה חינוכית ערכית בקרב ילדים ובני נוער. אירוע השיא של התוכנית הינו מרוץ שליחים המתקיים מגבעות רונן שברחובות ועד הכותל בירושלים ובסיומו טקס אזכרה לרונן בהר הרצל. מועד האירוע נקבע בתאריך העברי של יום פטירתו של רונן ז"ל, ולמרות המגבלות השנה בצל הקורונה, הוחלט לקיים את המרוץ במועד המתוכנן במתכונת מצומצמת.


בתמיכתו מעוררת ההשראה והמרגשת של ראש העיר מר רחמים מלול, יתקיים השנה המרוץ בסימן השקת תוכנית "לאורו", תוכנית ערכית, חינוכית ושנתית שתפעל בקרב ילדים ובני נוער תושבי העיר רחובות, במסגרות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי בשנת הלימודים הבאה (תשפ"א).


המרוץ יערך ביום רביעי, ה-3.6.20, ויחולק ל-2 חלקים: במסגרת החלק הראשון, יתקיים מרוץ עממי בו ייקחו חלק חברי ילדות, חברים לנשק, חניכי תוכנית "לאורו" וכ-100 תלמיד תיכון קציר, בו למד רונן לוברסקי ז"ל, באחריות אגף הספורט. בחלק השני, ישתתפו כ-30 מבוגרי התוכנית, במסגרתו יצאו לאירוע לילי שיחל בגבעות רונן שברחובות, יסתיים בכותל המערבי בירושלים וייחתם בטקס האזכרה השנתי שיערך בהר הרצל, מקום מנוחתו של רונן ז"ל.


לדברי רחמים מלול, ראש עיריית רחובות: " "לאורו" היא תוכנית ייחודית וערכית, אשר מנציחה את רונן לוברסקי ז"ל בדרך שמתאימה לאישיותו המיוחדת. מצאנו את הדרך לקיים את האירוע הספורטיבי למרות התקופה המאתגרת, במתכונת מצומצמת. יהי זכרו ברוך".

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...