שתף

כמה עולה לנו חוסר ניהול כלכלת המשפחה?

09:01 11.09.2020

מה חדש ברחובות

כותב המאמר: רונן חלמיש - ליווי כלכלי למשפחה

 

צו השעה הוא להתייעל כלכלית. נכון שתמיד רצוי להתייעל כדי לחסוך בהוצאות מיותרות, אך המשמעות בימים אלה לחלק מהמשפחות יכולה להיות קריטית

 

אנו שומעים על משפחות בעלות הכנסה גבוהה אך עם התחייבויות רבות שלא מצליחות לגמור את החודש, או חמור מכך – לא מצליחות לרכוש מזון ותרופות ללא סיוע.

לדוגמה: לקוח שמשפחתו הכניסה כל חודש לפני הקורונה 16 אש"ח נטו, עכשיו מתמודד עם פיטורים והכנסה משפחתית של 8 אש"ח נטו, כאשר ההתחייבויות למשכנתא ביטוחים קייטנות ורכב הן כמעט 8 אש"ח – מאיפה יביא כסף לקנות אוכל בסופר, תרופות או לתקן נזילה בבית?

 

הבעיה היא שרוב האנשים לא חושבים על הצורך לטפל בנושא זה בשגרה. כשיש כסף – הכל בסדר, לא חושבים על ימים מעוננים שיכולים להגיע. בנוסף, כשמגיעים הימים המעוננים לא תמיד יודעים מה לעשות ואיך כדי להתמודד עם המצב.

על שמירת כסף בצד לא ארחיב כרגע. מי ששמר – מרגיש בתקופה זו היטב כמה זה היה שווה.

 

 

לגבי התייעלות כלכלית, אני מציע את הפתרונות הבאים, אשר בעזרתם אני חוסך ללקוחותיי אלפי שקלים בשנה:

1. משכנתא – בחינת התאמת המשכנתא למשפחה, ייתכן ונכון להקטין החזר חודשי על חשבון עלות המימון שתעלה.

2. ביטוחים – תזמינו את עצמכם לפגישה אצל סוכן הביטוח שלכם למעבר על כל התוכניות, בעצתו עדכנו את הביטוחים הקיימים, תדרשו הנחות, וודאו שחבילת הכיסויים שלכם אינה עודפת. בקשו לגעת בכל הביטוחים – חיים, משכנתא, בריאות, דירה, רכב – בכולם ניתן לחסוך.

3. חסכו ליעדים שהגדרתם – להחלפת הרכב המתקרבת, תיקון נדרש בבית, לאירוע בר מצווה לילד. אל תגיעו למצב בו אתם צריכים הלוואה למימוש היעד, זה יעלה לכם הרבה יותר.

4. עמלות בנק – הוציאו דו"ח שנתי מאתר הבנק. בדקו כמה אתם משלמים על שירותיו, השוו לבנק אחר והתמקחו על מה שחשוב לכם.

5. מזון ומכולת – אין משפחה שלא הצליחה לחסוך לפחות 25% מהוצאה זו, וראיתי גם חיסכון של 50%. הרשת מלאה בטיפים לצרכנות נבונה, זה הסעיף שהכי קל להתייעל ולחסוך בו.

6. שירותי תקשורת – נהלו תחום זה, השוו מחירים והקדישו זמן לשיחות טלפון לעדכון חבילות.

7. דלק, ביגוד והנעלה, חשמל ומים – עשרות טיפים ברשת כיצד לחסוך מאות שקלים בחודש.

8. קניות סוף השנה – רכישות משמעותיות של סלולריים, מחשבים, כלי חשמל ורהיטים שמרו למכירות חודש דצמבר, אז הרשתות מורידות מחירים לחיסול מלאי. השנה להערכתי המלאי יחסית רב בשל צמצומי הקורונה.

 

 

 

צעדים נוספים המתאימים לתקופה זו, במידה ונדרש:

1. שכר דירה ומיסי וועד בית – לבקש הקלה או הקפאה לתקופה מסוימת.
2. הקפאת או מחזור משכנתא – בחינת הנושא יחד עם יועץ משכנתאות מוסמך.
3. היזהרו ממשיכת כספי פיטורים ומפידיון של קרנות השתלמות או קופות גמל  זה כסף שנוגעים בו רק כשאין מה לאכול. התייעצו עם סוכן הביטוח שלכם ואל תפנו ישירות לחברת הביטוח.

 


• מניסיוני, פעולות אלו יובילו לחיסכון חודשי משמעותי. רוב המשפחות מצליחות להתייעל בהוצאות בממוצע של כ-1,700 ₪, וראיתי כבר לקוחות שהצליחו להתייעל ב-3,900 ₪ בחודש!

 


• אני קורא לכם לקחת את ניהול כלכלת המשפחה שלכם בידיים, לבחון כל תחום לעומק, לא להשאיר אבן לא הפוכה ולהרגיש בשליטה על הכסף המשפחתי.
• כי מה שלא תנהלו, יתנהל מעצמו.

 

 

כותב המאמר: רונן חלמיש - ליווי כלכלי למשפחה - טלפון 054-2473336 

באתר >>>> כאן

ובעמוד הפייסבוק >>>> כאן

 

הכותב: רונן חלמיש

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...