שתף

''ילדים עלולים לפרכס כאן''

12:11 10.06.2020

מה חדש ברחובות

ילדים עלולים לפרכס פה. זה לא שאלה של אם, אלא של מתי". תושבי ברנר מתריעים, מזהירים ודורשים להגן על הסביבה עקב מפעל מסוכן שעתיד להיבנות באזורם

 

"תמונות של ילדים מפרכסים בקלות יכולות להיות גם פה" כך אומרת הדר אונה. 

 

אונה היא יו"ר מטה המאבק של תושבי קיבוץ גבעת ברנר נגד בנייתו של מפעל תדיראן סוללות שעתיד להיבנות סמוך מאוד לקיבוץ, באזור תחנת הדלק.

 

מטה המאבק, באמצעות משרד עו”ד כהן וילצ’יק ושות', הגיש השבוע לוועדה המרחבית לתכנון ובנייה שורקות התנגדות נוספת לבקשת היתר הבניה של המפעל. 

 

ההתנגדות מחזקת טיעונים קודמים הכובלים כי הבקשה לבניית מפעל המשתמש ומאחסן חומרים מסוכנים בסמיכות לשטחי מגורים, מסחר, מוסדות חינוך ומבני ציבור, איננה עומדת בדרישות משרד הגנת הסביבה ותיצור מפגע בטיחותי וסביבתי מסוכן שעשוי להיות בכייה לדורות.

 

כאמור, זו התנגדות שנייה המוגשת מצד התושבים (הקודמת על ידי עו"ד חיה ארז) אשר מפרטת בטיעונים רבים ושונים מדוע החלטה מצד וועדות התכנון על בניית מפעל בשטח המיועד תהיה בניגוד גמור לתוכניות המקרקעין ולמדיניות הממשלה. יש לציין כי להתנגדויות התושבים, הוגשה בימים האחרונים התנגדות נוספת מטעם המועצה האזורית ברנר באמצעות עו"ד מיכה גדרון.

 

 

 

מטה המאבק נלחם בהקמת המפעל המסוכן. צילום: קרולינה אברג'יל

 

יו"ר המאבק הדר אונה אמרה: 

“לפני כחודש, במפעל דומה עם חומרים מסוכנים פחות, נהרגו ונפגעו אלפי אנשים בהודו בשל תקלה שהובילה לדליפת חומרים מסוכנים בלב אוכלוסייה. התמונות הקשות שהגיעו משם של אנשים נופלים האחד אחרי השני, של ילדים מפרכסים מפונים לביה”ח, בקלות יכולים לחזור גם כאן. זו לא שאלה של ‘אם’ אלא של ‘מתי”. אסור לאפשר למפעל שכזה להתקיים במרחק של מאות מטרים בודדים מאלפי תלמידים ותלמידות. האחריות תהיה על כתפיהם של האנשים שיכלו למנוע את הקמת המפעל ממש עכשיו ולהרחיקו למקום מבודד.”

 

ד"ר גלית אינברט, מומחית למדיניות הסביבה, אשר מסייעת לתושבי ברנר אמרה: 

“גופי התכנון והמשרד להגנת הסביבה חייבים לפעול באחריות ולהגן על הציבור. זהו מפעל ייחודי שמבדיקות שעשינו נמצא בדרגת הסיכון הגבוהה ביותר והוא צפוי להתרחב, להשתמש, ולאחסן למעלה מ- 100 טון חומרים מסוכנים תוך שינוע אינטנסיבי לאזור. הקמתו באזור מאוכלס ומצופף תחשוף עשרות אלפי אזרחים בישובים הסמוכים ובאזור המסחר והבילוי ‘עקרון 2000’ לסכנה ממשית במקרה של תקרית ואירוע חומרים מסוכנים. על הרגולטור למנוע הקמתו בלב אוכלוסייה ללא הנחות שיבואו על חשבון שלומם ובטיחותם של תושבים ומבקרים באזור.”

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...