שתף

יום פתוח בית הספר ’מוריה’ לחינוך מיוחד בגדרה

10:01 05.05.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

לקראת תחילת שנת הלימודים הבאה, יתקיים יום פתוח ביום ראשון הקרוב, 7.5.23, בבית הספר לחינוך מיוחד 'מוריה' מבית עמותת 'עלה מוריה'

בית הספר לחינוך מיוחד 'עלה מוריה' מחדש את פתיחת שעריו בפני תלמידים בכיתות א' – י"ב, תושבי גדרה והסביבה.

בית הספר לחינוך מיוחד 'עלה מוריה', הוקם לפני כ-15 שנה, בכדי לתת מענה לתלמידים עם מגבלה שכלית, אוטיזם ברמת תפקוד בינונית ונמוכה עם התמחות בהתנהגות מאתגרת. לאורך כל השנים, תלמידי בית הספר היו בעיקר מקרב דיירי הפנימיה של העמותה, והשנה מחדש בית הספר את פתיחת שעריו לתלמידים שאינם מתגוררים בפנימייה, בכדי לתת מענה לביקוש שנולד בקרב הורים מיישובי גדרה והסביבה.

 

 

צוות בית הספר, החינוכי והמקצועי בהובלתו של עקיבא פורת, מנהל בית הספר רואה שליחות בעבודה עם אוכלוסייה מורכבת בתפקוד נמוך. הצוות המנוסה והמיומן מתאים את דרכי ההוראה בהתאם ליכולת, ומצליח להביא את התלמידים והתלמידות ללמידה משמעותית, תוך שימוש בעבודה עם אביזרים פשוטים כמו כרטיסיות המייצגות מילים ופעולות ומשחקים חינוכיים, דרך כיתות חכמות עם מסך ומקרן ועד טאבלטים לתלמידים ולצוות. כל אלה מעשירים את יכולת ההוראה והעברת התכנים, מקדם תקשורת ולמידה.


כיתות הלימוד קטנות בבית הספר, 5-7 תלמידים בלבד ובכל כיתה 3-4 אנשי צוות. ריבוי הצוות, מעל לתקן משרד החינוך, מאפשר להגיע לכל תלמיד ותלמידה ולתת להם מענה חינוכי טוב, למידה משמעותית, תוכניות העשרה והשגחה. 


את צוות ההוראה, מלווה מנתחת התנהגות המסייעת בבניית תוכניות עבודה של אימוץ התנהגויות נאותות שישרתו וישמשו את התלמידים בהמשך חייהם, וכן קלינאית תקשורת, ריפוי בעיסוק ופיזיותרפיסט.

 

 

מנהל בית הספר, עקיבא פורת סיפר לנו, כי הגישה הבית ספרית הינה שלכל תלמיד יש את הזכות להיות שייך לתרבות ולחוויות שכל תלמיד ותלמידה אחרים חווים במערכת החינוך. לכן, התלמידים יוצאים לטיולים לפחות פעמיים בשנה, על אף כל האתגרים הכרוכים בכך, עם מסלול מוגן, מהנה ומאתגר. דוגמה נוספת לכך, היא  אירוע יום הזיכרון לחללי צה"ל שצויין לפני כשבוע ימים – הנגשה של יום זיכרון לאומי באמצעות טקס מותאם עם ערכים חינוכיים ותפקידים לתלמידים עם חזרות שמייצרות למידה, איפשרו השנה לכמחצית מהילדים להשתתף באופן פעיל בטקס, הדלקת נר זיכרון, הורדת הדגל, עמידה בצפירה ועוד.    

  
ביום ראשון הקרוב, 7.5.23 בין השעות 18:00 – 19:30 מזמין בית הספר 'עלה מוריה' אנשי חינוך והורים להם ילדים מכיתות א'-יב', תלמידים ממוסדות חינוך אחרים שמבקשים לחסוך נסיעות ארוכות למוסדות חינוך מחוץ לעיר להצטרף ליום הפתוח, להתרשם ולקבל מענה לכל השאלות.    

 

בית הספר לחינוך מיוחד 'עלה מוריה', רחוב לוינסון 3, גדרה.
אתר ראשי > 
לאתר בית הספר >

טלפון לבירורים ומידע נוסף: עקיבא פורת, מנהל ביה"ס [email protected], 052-8089983

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...