שתף

טירוף: לא הספיקה לחדר לידה וילדה בחניית בית החולים

12:29 07.08.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

הלידה המהירה: הילה אזראן מרחובות, לא הספיקה להגיע לחדר הלידה וילדה בחנית המרכז הרפואי קפלן

 

לפני יומיים, במוצאי שבת, הגיעה הילה אזראן, בת 28 מרחובות בלווית בעלה, אמיר, ואביה למרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית, כשהיא בשבוע 37+2 וסובלת מכאבים.

 

הילה ואמיר מספרים: "בשלב הזה לא חשבנו שמדובר בצירי לידה. אמנם כאב להילה, אבל לא חשבנו שהיא כבר בלידה פעילה".יחד עם אביה של הילה, נכנסו הזוג ברכב מהשער האחורי של ביה"ח, אבל טעו בדרך למיון. אחרי כעשר דקות הם החנו את הרכב ליד היחידה לטיפול נמרץ לב, והחלו ללכת ברגל למיון היולדות. בשלב הזה, לדברי הילה, החלו הכאבים להתגבר.

 

"הבנתי שאני בלידה וצרחתי לו שהיא כבר יוצאת לי. פתאום ראינו רופא מאחת המחלקות הקרובות וקראנו לו לעזרה", מספרת אזראן.

 

ד"ר אלכס בוכמן, קרדיולוג שפגש בזוג בחניון, מתקשר לקריסטינה ירוחין, אחות טיפול נמרץ לב ומבקש ממנה להזעיק צוות מיילדותי. ירוחין מספרת:  "בערך בתשע וחצי, הרופא שלנו, ד"ר גוכמן, שהיה בדיוק מחוץ ליחידה, שמע את הזוג קורא לו וחייג אליי. התקשרתי מהר להזעיק צוותים מחדר לידה דרך האחות הכללית, סופי כחלון. כשרצתי אליהם הילדה כבר היתה בחוץ. הבאנו מגבות, ווידאנו שהיולדת והתינוקת בסדר. תו"כ פעולות אלו כבר הגיע צוות המיון, שתי אחיות עם ציוד, צוות ביטחון, האחות הכללית וכמובן המיילדות. הוצאנו מיטה מטיפול נמרץ והשכבנו את היולדת והתינוקת להמשך טיפול הצוות המיילדותי".

 

שרון מזעקי, מיילדת שהוזעקה ליולדת סיפרה: "בשלב שהגעתי, התינוקת כבר היתה בחוץ וניתקנו את חבל הטבור. וידאנו שהאם והתינוקת במצב רפואי טוב, והעברנו אותן להמשך טיפול והשגחה בחדר לידה.  היה מרגש מאוד לראות צוותים שונים מיחידות שונות שם כשהגענו, ואני חושבת שכולם, כולל ההורים המאושרים, היו בהלם", היא מסכמת.

 

קרדיט תמונות: מרכז רפואי קפלן

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...