שתף

’’חזרתי לחיים רגילים בזכות הרצפלד אחרי שנמחקו לי חודשיים מהחיים’’

16:56 11.12.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

נס החנוכה של בוריס שמקר

בוריס שמקר, בן 48 מרחובות, הוא עורך-דין במקצועו. לפני מספר חודשים, כאשר חש ברע, הוא מגיע למיון במרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית, שם, לאחר סדרת בדיקות, הוא מאובחן כסובל מהתקף לב. הוא עובר צנתור, במהלכו הוא סובל מקריסה נשימתית, שמחייבת את הצוות הרפואי לבצע בו פעולות מצילות חיים, ביניהן הנשמה.

 

בוריס עובר למעלה מעשרה ימים בהם הוא מאושפז בטיפול נמרץ כללי, והצוות נאבק על החלמתו: "אני לא זוכר הרבה דברים מהזמן הזה, כי הייתי ללא הכרה. היו לי כל מיני חלומות וסיוטים, וכשהתעוררתי הבנתי שזה כנראה קשור לדברים שראיתי תחת הרדמה".

 

צילום: דוברות קפלן והרצפלד

 

לאחר כשבועיים, בוריס מועבר לשיקום נשימתי בגדרה, המרכז הרפואי גריאטרי שיקומי הרצפלד מקבוצת כללית: "באיזשהו שלב התעוררתי, והיה לי מאוד קשה לעכל שאיבדתי למעשה חודשיים מהחיים. חודשיים מהחיים שנמחקו לחלוטין. גם לקח לי זמן עד שהמוח שלי חזר לחשוב כרגיל, בהתחלה חשבתי שאני נמצא בירושלים, התבלבלתי גם לגבי אנשים. גם ברמה הפיזית היה לי קשה, הייתי מאוד חלש ובקושי החזקתי את הטלפון".

 

בוריס מתחיל את השיקום שלו בעזרת צוות רב תחומי במחלקת מונשמים בהרצפלד, שם הוא עובר תהליך של גמילה מהנשמה והוצאת הקנולה (הצינור דרכו נשם בגרון). לאה אלימלך, מנהלת הסיעוד במחלקת המונשמים במרכז הרפואי הרצפלד: "לקחנו על עצמנו להחזיר אותו למצב בריאותי כמו שהיה לפני האשפוז הראשוני, בהתחשב במצבו הרפואי. בתוך כך, עשינו לו גמילה מטרכיאוסטומיה. זה היה שילוב של כל מקצועות הבריאות. כבר פה שילבנו לו את היכולת לעבוד אפילו מבית החולים באמצעות האייפד שלו ולחזור לפרקטיקה של המחשב".

 

את התהליך הזה המשיך בוריס ביחידה לאשפוז יום שיקומי בהרצפלד, לאור הירידה התפקודית שחווה. הוא אומר: "תמיד שאפתי להצליח ולצאת מזה, זה מה שהניע אותי וזה מה שרציתי - לחזור לעצמי".

 

מיכל נמרובסקי, אחות ביחידה לאשפוז יום שיקומי במרכז הרפואי הרצפלד, מספרת על בוריס: "לאורך כל הדרך בוריס לא נתן לנר שבו לדעוך ולכבות. הוא התעקש, האמין ועבר מהמורה אחר מהמורה מהנשמה וגמילה ממנה, ועד חזרה לתפקוד מלא וחיים שלמים וטובים כפי שהכיר קודם - מבחינתו וגם מבחינתנו מדובר בנס של ממש".  

 

ד"ר טטאינה ונדר, סגנית מנהל המרכז הרפואי הרצפלד, אומרת: "זה סיפור אופטימי, על אדם שהביא את הנס שלו על עצמו - בוריס היה חולה ובמצב מסכן חיים. למרות הקושי הבריאותי האובייקטיבי, הוא נגמל מהנשמה ועבר תהליך שיקום באשפוז יום שיקומי וחזר לתפקוד מלא שהיה קודם".

 

בוריס מבקש לאחל לכולם חג של נסים: "חג שמח, שכולנו נהיה בריאים ושלמים, שחיילנו ישלימו את המשימה שלהם, ושהשנה הבאה תהיה טובה יותר".

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...