שתף

חזי אביבי : יקיר העיר רחובות

09:55 09.05.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

מכירים לכם את יקירי העיר של רחובות!  והפעם חזי אביבי, מורה דגול ואהוב, אוהב אדם וטבע


במשך עשרות שנים אביבי מעלה על נס את ההיסטוריה והגיוון של החי והצומח בארץ ישראל: גן בוטני המוקדש לצמחי התנ"ך והמושבה רחובות, הקרוי על שם חותנתו רנה סמילנסקי, שנולדה ופעלה ברחובות.


משנת 2006, לאחר צאתו לגימלאות ובהמשך לקריירה ארוכה בתחום החינוך כמורה לטבע בבתי ספר ברחובות וכמנהל של מוסדות ומיזמים חינוכיים מתחום הטבע בתל אביב, הוא מוביל את תיחזוקו וטיפוחו של הגן בסיוע צוות מתנדבים מסור.


הגן פתוח למבקרים ללא תשלום במשך כל ימות השנה והוא משתרע על שטח של כ- 1,770 מ"ר ברחוב יעקב 39 ברחובות. בגן מאות צמחים ועצים המוזכרים בתנ"ך ומראשית המושבה, וכן עופות, ציפורים ובעלי חיים שונים.


הגן מהווה חלון חינוכי ייחודי, המאפשר מדי שנה לאלפי תלמידים ומבקרים מישראל ומהעולם היכרות נדירה עם החי והצומח של ארץ ישראל, וחיבור עם ערכי טבע, סביבה וחקלאות- בלב העיר. את חיזוקה ושימורה של מורשת זו ממלא אביבי בסבלנות, באדיבות ובתחושה עמוקה של שליחות ויעוד אישי. במשך שנים אביבי טיפח מאות תלמידות ותלמידים, האוהבים ושומרים על הטבע העירוני ברחובות וברחבי הארץ.


ביום חמישי הקרוב (11.5) יזכה אביבי בתואר יקיר העיר רחובות.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...