שתף

חזון החינוך של מתן דיל

12:50 31.08.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

חזון החינוך של מתן דיל: חיזוק החוזקות והעצמת היכולות של ילדינו, לצד הקניית מיומנויות

 

המועמד לראשות עיריית רחובות, עו"ד מתן דיל, מוביל חזון רחב בכל תחומי החיים, וחושף בכל פעם פרק נוסף מתוך "תכנית מתן" – תכנית-על אשר כורכת תחתיה את כל תכניות העבודה המקצועיות שהוא מייעד לרחובות. לקראת פתיחת שנת הלימודים מחר, חושף דיל את עיקרי תכנית החינוך שלו אשר שמה את הילדים במרכז, ומעצימה את החוזקות בכל אחד ואחת. התכנית מבוססת על שיתופי פעולה הדוקים עם צוותי החינוך העירוניים, הוספה והרחבה של גישות חינוכיות, הכנסת שיטות למידה חדשניות, שיתופי פעולה עם כלל הגורמים כמכפילי כוח, והדובדבן? לימוד אנגלית כבר בגני הילדים והתחלת פיילוט "חוג חינם לכל ילד" בבתי הספר.

 

לעיקרי תכנית החינוך לחצו כאן >> bit.ly/3qV7Xx0

 

מחר בבוקר יצעדו אלפי תלמידות ותלמידים, ילדי העיר רחובות, אל גני הילדים ובתי הספר, זמן מצוין למועמד לראשות העיר, עו"ד מתן דיל, לחשוף את עיקרי תכנית החינוך שהוא מייעד לרחובות במסגרת "תכנית מתן", עקרונות אשר יהוו בסיס לתכנית אב לחינוך שתוצג בהמשך.

 

דיל, מחבק את צוותי החינוך המצוינים הפועלים בעיר, מעריך ומוקיר את עבודתם ואת היוזמות המבורכות שנחשף אליהן בבתי הספר. במסגרת תכניתו, אשר נכתבה בסיוע מומחים בתחום, מתחייב דיל להקצות לתחום החינוך את התקציבים הראויים על מנת להעצים ולהרחיב את הפוטנציאל האדיר הטמון בדור העתיד, לצד שימוש חכם בכל המשאבים העירוניים ושיתופי פעולה בין מוסדות החינוך השונים, מוסדות אקדמאים, יזמים מקומיים, עסקים, חברות הייטק ועוד.

 

חזון החינוך של דיל נע סביב האתגר המרכזי – "לחזק את החוזקות" – העצמת החוזקות ופיתוח היכולות אצל ילדינו, לצד הקניית מיומנויות. לשיטתו, במציאות המשתנה של ימינו, חשוב יותר מתמיד להעצים את הילדים, לחשוף אותם למגוון אפשרויות, לחזק את החוסן הנפשי שלהם וליצור להם חוויית הצלחה: "אני מאמין שעלינו להעניק הזדמנות ראויה לילדינו לגלות את הכשרונות הטבעיים הטמונים בהם, ואנו כרשות, נסייע להעצים את החוזקות ולהקנות להם מיומנויות ושפע של אפשרויות. בנוסף, עלינו לעשות כל שביכולתנו בכדי להרחיב, להנגיש ולאפשר מגוון רחב של שיטות וגישות חינוך ייחודיות."

 

לצורך כך, מתחייב דיל להעמיד בפני מנהלי בתי הספר והצוותים החינוכיים, תקציבים וכלים ייחודיים שיפותחו מתוך עשייה משותפת עם כל הנוגעים בדבר.

 

במטרה לתת לילדים הזדמנות להיחשף למגוון רחב של אפשרויות, לגלות מה הכישרון שלהם ולחזק אותו, יאפשר דיל לכל ילד, השתתפות בחוג ללא עלות או במחיר מסובסד. בשלב הראשון תתבצע התכנית כפיילוט בכל כיתות א' בעיר, באמצעות שעה שבועית נוספת לאחר סיום הלימודים. לאחר כשנתיים ייבחן הפיילוט במטרה להרחיבו לכיתות הבוגרות יותר.

 

ארבעה עקרונות מרכזיים עומדים בבסיס חזונו של דיל – שיתוף פעולה נרחב עם הצוות החינוכי, אקוסיסטם – רחובות כרשת חינוכית אחת הפועלת למען תלמידיה באמצעות שיתופי פעולה חדשניים עם מוסדות, עסקים, הייטק ועוד, התאמת מרחבי הלמידה והרחבת גישות החינוך הקיימות לצד הכנסת שיטות למידה חדשניות, וקהילות מקצועיות לומדות.

 

התכנית מתייחסת בנפרד לילדים מגיל לידה עד 6, שם מתרחשת עיקר ההתפתחות החשובה והמשמעותית, ולילדים בבתי הספר, אשר שם אנו נדרשים לעורר מוטיבציה וסקרנות ללמידה. ההתייחסות לגילאי הגן, כאל חלון הזדמנויות שבו המערכת בשלה לרכוש תחום למידה חדש, מביאה את דיל לייצר מהפך דרמטי באמצעות הכנסת לימוד השפה האנגלית כבר בגני הילדים. תלמידי בתי הספר, ייהנו ממרחבי למידה חדשניים ופורצי דרך, לצד מרחבי למידה עירוניים כגון הפקולטה לחקלאות, הספריה העירונית ומרחבי הטבע הפתוחים, פיתוח מיומנויות רכות המותאמות למאה ה-21 ועוד.

 

דיל מסכם: "אני מאמין גדול בדור העתיד, בילדים, בנוער ובצעירים, ובהתאם לכך שם את החינוך בראש סדר העדיפויות, ומתחייב ליצור תכנית אב לחינוך שתתבסס על העקרונות שהצגתי לפניכם. מאחל שנת לימודים מוצלחת לכל התלמידים וצוותי החינוך!"

 

מתן דיל. חזון החינוך

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...