שתף

ותרו על תוספת השכר שלכם

12:05 04.05.2020

מה חדש ברחובות

חבר המועצה אביב איטח מבקש מבכירי העירייה: ותרו על תוספת השכר שלכם

 

 

חבר המועצה אביב איטח מבקש מבכירי העירייה, ראש העירייה ושלושת סגניו, כמו גם ממספר עובדים בכירים, לוותר על תוספת השכר המתוכננת להם, ו/או לקצץ בשכרם, כאות סולידריות בעקבות משבר הקורונה. 

 

 

 

איטח כתב: 

 

ראשית, ברצוני לברך ולהעריך את השתדלותם של כולם הן בשגרה והן בעתות משבר וללא קשר לשכרם. אך מנגד, ציפיתי שזה יבוא מהם ולא איאלץ לעסוק בנושא הזה.

 

בעקבות משבר הקורונה, החל גל ויתורים של נבחרי ציבור ובכירים בכנסת וברשויות מקומיות על עדכון לשכרם ממשרד הפנים ויש כאלה שאף קיצצו 10-20 % משכרם - אגב, זה לא הרבה כסף .. האמירה כאן חשובה יותר.

 

גם בעיריית רחובות הגיע הזמן לשמש דוגמא ולגלות רגישות חברתית, סולידריות , לוותר על העלאה ואף לקצץ קצת מהשכר הנאה לטובת כיסוי ההוצאות בסעיפי תקציב שנוגעים למשבר הקורונה, במיוחד כלפי העצמאים ובעלי עסקים קטנים ורבים שנפגעו ממשבר הקורונה.
מוזמנים להתרשם מהסכומים - אתם קובעים !
(מצ"ב בתגובות דוגמאות מרשויות אחרות)

 

בואו נעשה סדר ונציג לכם את שכר היסוד של נבחרי רחובות נכון לשנת 2019 על פי הדו"חות ממשרד הפנים חוץ מ19 חברי/ות מועצת העיר שפועלים כמובן בהתנדבות:
ראש העיר - 44,485 ש"ח לחודש.
סגן ראש עיר - 35,558 ש"ח לחודש
סגן ראש עיר - 35,558 ש"ח לחודש
סגן ראש עיר - 35,558 ש"ח לחודש

* ל4 התפקידים קיימת תוספת יוקר על סך 3,408 ש"ח לחודש ויש להם תנאים נלווים נוספים והטבות - לבריאות !

עדכון השכר האוטומטי ממשרד הפנים לשנת 2020 נע סביב בין 1,000 ל1,500- ש"ח ברוטו לחודש לרה"ע וסגניו לכל חודש והכסף כבר אצלם בחשבון על 4 החודשים הראשונים של 2020 רטרואקטיבית - רבים בארץ ויתרו והפנו זאת לסעיפי תקציב אחרים.

("ראש רשות וסגניו יוכלו לחתום על ויתור העלאת שכרם והכסף יישאר בקופת העירייה וניתן להעבירו לסעיפי תקציב כמו חינוך , רווחה או קידום עסקים באישור ועדת הכספים ומועצת העיר)

בנוסף מצרף לכם את שכר חמשת העובדים הבכירים בעיריית רחובות לשנת 2019 על פי העדכון שמפורסם על ידי עיריית רחובות.

וטרינר עירוני 49,247 ש"ח לחודש
מנכ"ל עירייה 43,793 ש"ח לחודש
מהנדסת העיר 42,077 ש"ח לחודש
יועמ"ש 41,046 ש"ח לחודש
גזבר 40,884 ש"ח לחודש
(גם אצל הבכירים קיים עדכון אוטומטי ב2020 על פי מפתח קבוע בקריטריונים שונים ממשרד הפנים.)

במידה ונבחרינו ישמשו דוגמא ויקצצו, נמצאת בידינו הסמכות במועצת העיר לקצץ על חודשי הקורונה בשכר הבכירים והאמינו לי, אפשר לעשות זאת בהסכמה ולא בכפייה עם היכרותי האישית עם הבכירים והנפשות הפועלות זה הכל תלוי בעירנות ומעורבות הציבורית והחברתית המשותפת שלנו.

לסיכום, אנו קוראים לנבחרי הציבור ולעובדים הבכירים בעיריית רחובות לקצץ בשכרם או לפחות לוותר על עדכון השכר לשנת 2020 ולהחזירה לקופה הציבורית כאות סולידריות עם העצמאים, בעלי העסקים והמשבר הכלכלי או לשיקולם, לסעיפים תקציביים שונים המתייחסים להתמודדות עם משבר הקורונה.

זכרו, הכל תלוי בנו .

שלכם,
אביב איטח,
חבר מועצה ומרכז סיעת 'רחובותי'
יו"ר ארגון העצמאים והסוחרים ברחובות (להב)

 

חבר המועצה אביב איטח

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...