שתף

התרומה המפתיעה של המתנדבת מקנדה

11:29 10.03.2024 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

המתנדבת הקנדית שהחליטה לתרום שיער לחולות סרטן - דווקא בישראל בבית החולים קפלן: "אני מחכה שהשיער יגדל מחדש, אחזור ואתרום שוב" 


רבקה, נוצריה אוונגליסטית בת 37 מקנדה, היא חלק מקבוצת המתנדבים שהגיעה לארץ להתנדב בזמן המלחמה במרכז הרפואי קפלן. שבועיים שלמים היא עבדה וסייעה ברחבי בית החולים, ובשבוע שעבר, באחד הימים ובהפתעה מוחלטת, היא החליטה לתרום את שיערה במרכז פ.ל.א (פאה לכל אישה) בבית החולים: "הסתובבנו בין היחידות והמחלקות השונות במהלך תקופת ההתנדבות, ונתקלנו בפוסטר תלוי על אחד הקירות. אחד המתנדבים הקריא ותרגם לנו את הפוסטר, ואז הבנתי שיש בתוך בית החולים מספרה בה ניתן לתרום שיער לנשים חולות סרטן. באותו רגע החלטתי שזה מה שאני רוצה לעשות". לאה חזום, מנהלת החצר במרכז הרפואי קפלן שמלווה את קבוצת המתנדבים, יצרה קשר באותו רגע עם אלי בן זקרי, מנהלת עמותת פ.ל.א, שהזמין את רבקה מיד למספרה. בן זיקרי גזר כ-30 ס"מ משיערה של רבקה - האורך הנדרש לשם שימוש בשיער ליצירת פאה. כל המתנדבים הגיעו יחד איתה, וכולם התרגשו מאוד מהמחווה. עבורה זה עדיין לא סוף הסיפור: "אני מתכננת לחזור לישראל. ברגע שהשיער שלי יגדל, אני חוזרת לתרום שוב", היא מספרת. 


אלי בן זיקרי, מנהל עמותת פ.ל.א במרכז הרפואי קפלן: "כל תרומה היא תרומה מרגשת, כי כל תרומה כזו מגיעה לחולת סרטן, אבל במקרה הזה, העובדה שהתרומה נעשית על ידי מתנדבת מחו"ל, נוצרית אוהבת ישראל, אני חושבת שהתרומה אפילו יותר מרגשת".


רבקה ביקרה בישראל בפעם הראשונה לפני 12 שנה, כשהחליטה להיות מתנדבת ביקב: "תמיד אהבתי את ישראל, אבל אף פעם לא רציתי לבוא להיות תיירת ולהסתובב באוטובוס פה. רציתי להכיר את האנשים, ולחוות את ישראל האמיתית. בפעם הראשונה שהתנדבתי בבציר הענבים ביקב אסף התאהבתי עוד יותר", היא מספרת. "אני חושבת שדווקא זמן מלחמה הוא הזמן הנכון להגיע לישראל, להביע תמיכה, ולעזור איפה שאפשר", היא מספרת. "באחד הערבים, הייתי באירוע גאלה, שם פגשתי את נציגי ארגון 'חסד', שהציעו לי להגיע להתנדב בישראל". רבקה התנדבה בבית החולים במשך כשבועיים יחד עם 10 מתנדבים נוספים, וסייעה בכל מה שנדרש.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...