שתף

התנועה לאיחוד הקול החילוני המתון בראשות יעקב סנדלר יוצאת לדרך

18:52 23.08.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

כנסת התנועה לאיחוד הקול החילוני המתון בראשות יעקב סנדלר יוצאת לדרך. התקווה לריכוז המצביעים החילוניים  ומתנגדי הרפורמה מתחילה לקרום עור וגידים

 

היוזמה לצעד זה הגיעה מיקי ניסנבאום, יו"ר מפלגת העבודה ברחובות. יקי, מראשי ההפגנות ברחובות,  הצליח לגייס למהלך המפתיע הזה את יעקב סנדלר ראש העיר לשעבר ואת חברת המועצה "ד"ר רוני באום.


סנדלר אומר שלתנועה הזו חשיבות רבה בהשפעה על הקהל החילוני, והליברלי. סדר היום שלנו יהיה חופף לסדר היום של החברה כולה. יש איום ממשי וקרב אמיתי על דמותה של מדינת ישראל. זו שעה היסטורית. כן, גם ברחובות. הכלים נשברו, החוזים החברתיים הופרו. הסטאטוס קוו מבחינתו לא קיים. נמשיך את מהפיכת החופש שהתחלתי בה בשנת 1993, עת פתחנו את העיר בסופ"ש.


מה זה אומר?

כשאני הייתי ראש עיר חילוני על מלא, דאגתי בדרך מכובדת לכל הצרכים של כל האוכלוסיות. דאגתי לחרדים ולדתיים יותר מאשר הם דאגו לעצמם. אבל   בעשורים האחרונים תמיד, באורח פלא ועדת הכספים הופקעה מהחילונים, ועדת ההקצאות הופקעה מהחילונים, בקיצור, אנחנו, הורחקנו מהמקורות  הכספיים של העירייה. זה לא במקרה.  מעכשיו,  כל משאבי העיר יחולקו בצורה שוויונית והוגנת. לא נאפשר בניית  בית כנסת בלב ליבה של שכונה חילונית עבור קהילה שלא קיימת שם. או  - מקווה ועליו כולל בלב אוכלוסייה שלא תשמש בהם. פשוט אצבע בעין.


איך בדיוק תעשו את זה?

נגבש את המחנה הליברלי חילוני. נשכנע את החברים שלנו להתייצב ולהצביע, נוביל למשא ומתן אמיתי וכן לאיחוד הכוחות. ולא פחות חשוב – נשכנע את אלה שחושבים להצביע עבור מועמדים שאינם מועמדי הגוש החילוני ליברלי , לשנות את כוונתם.


יקי: "לאחר הנאום המרשים של יעקב סנדלר באחת משבתות המחאה בפארק רבין ברחובות, פניתי אליו כדי שיעמוד בראש המחנה", אומר יקי. "סנדלר קרא בנאומו לריכוז המצביעים לתמיכה רק באנשים המזוהים עם מתנגדי ההפיכה. קריאה זו של סנדלר זכתה לתמיכה רבה בקרב אלפי המפגינים". יקי  גייס את תמיכת "העבודה" למהלך. "למפלגת העבודה יהיה ייצוג גם במועצת העיר הבאה", מבטיח יקי ניסנבאום.


יעקב סנדלר: "יקי אמר לי , תסתכל על זה כמו על צו 8'. אכן, אני משתתף בהפגנות כבר מההפגנה הראשונה בכיכר הבימה, שם עמדנו בתחילת ינואר כשעה וחצי בגשם שוטף ובחושך (בגלל קצר) ולא זזנו. אני, כמו מיליוני ישראלים, הייתי בשוק מהתוכנית הסדורה שהייתה לאנשי  הליכוד וחבריהם החדשים, שמהותה היא הפיכה שלטונית בישראל. למרבה המזל הם היו מספיק שלומיאלים בדרך בה רצו ליישם את תוכניתם. מאז, אני לא מאמין להם  ועלינו לעשות הכל כדי להרחיקם ממוקדי השלטון. אני מוכן לתרום את תרומתי הצנועה כאן ברחובות."


איך אתם מתכוונים לפעול?

סנדלר: "לצערי, כמו שעבדו על מדינה שלמה, מנסים לעבוד על תושבים תמימים מקרב תושבי רחובות. אני רואה אנשים הבאים להפגנות ובו בזמן תומכים במועמד רשמי של הליכוד. מפגינים ליד הבית של עידית סילמן, ברחובות, ובו בזמן תומכים במועמדותו של יד ימינו של בעלה (לפי הפרסומים). זה לא הגיוני שאנשי מרצ יתמכו בסילמן. 

זה נראה מופרך?

זה בעצם מה שקורה למעשה. למה זה קורה? כי עובדים עליהם, כמו שעבדו עלינו עם ההפיכה. הצבנו לעצמנו מטרה לאתר את אלה שמוליכים אותם שולל ולהציג בפניהם את העובדות".


ומה בקשר לאיחוד המחנה?
אנחנו נהיה ראש החץ הדוחף לאיחוד הכוחות. באיחוד כוחות, כמו בכל איחוד הצדדים צריכים לבוא בנפש חפצה ולנהל את המשא ומתן בשקט, מאחרי הקלעים. בקרוב נפנה לציבור להצטרף אלינו מעשית.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...