שתף

התכנית לצמצום מטרדי הרעש הציבורי

15:44 26.07.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

עיריית רחובות מציגה תוכנית אכיפה מוגברת לצמצום מטרדי הרעש במרחב הציבורי בחופש הגדול

 

בשל החופש הגדול, במוקד העירוני 106 של עיריית רחובות נרשמה עליה בנושאי רעש בגנים ובגינות הציבוריות


בעיריית רחובות נחושים לשמור על איכות החיים של התושבים גם בתקופה זו


ביחידת האכיפה ובאגף הביטחון נערכו מראש לאכיפה מוגברת, בשילוב ידיים עם משטרת רחובות


בתוכנית: סורקים סמויים בגנים שונים, הפגנת נוכחות יזומה של גורמי האכיפה והביטחון בעיר בגנים ציבוריים, תגבור משמרות וגיוס כל מערך הפיקוח העירוני וסיירי הביטחון לשמירה על הסדר בעיר


בעת עבירה על החוק ובמידת הצורך- יחידת האכיפה של השיטור העירוני תחלק דו"חות, תחרים ציוד ואף יבוצעו מעצרים

 

תושבות ותושבי העיר רחובות מוזמנים לפנות למוקד העירוני 106 בטל' 08-939-2106 או בווטסאפ 050-8806106 כדי לדווח על מפגעים בכל עת!

 

הופכים את המרחב הציבורי לשקט ורגוע יותר: בשבועות האחרונים נרשמה עליה במס' הפניות של תושבים למוקד העירוני בנושאי מטרדי רעש בגינות ובפארקים גדולים בעיר. כדי להילחם בתופעה, הכינו באגף התנועה והשיטור העירוני ובאגף הביטחון תוכנית כוללת, מפורטת ועדכנית, המבוססת על הפקת לקחים והכנסת שיפורים. כל זאת, על מנת לצמצם עד כמה שניתן את המטרדים בקיץ, ולשמור על איכות החיים של התושבים ברחבי העיר.

 

התוכנית מבוססת על נוכחות יזומה של מערך האכיפה והביטחון העירוני- השיטור העירוני וסיירי הביטחון- בגני השעשועים והפארקים שביחס אליהם התקבלו תלונות.


במסגרת המבצע יוצבו בפארקים ובגינות מרכזיות בעיר סורקים סמויים בשעות הערב והלילה. הסורקים יזהו את גורמי המטרד והרעש ויפעלו כדי למנוע את ההתפרעויות בשלב מוקדם. כמו כן, אנשי מערך האכיפה והביטחון יפגינו נוכחות, ויסיירו בין הגנים והפארקים בעיר. הסיורים ייערכו בשני חלקים: בשעות הערב, בין השעות 17:30-19:30 בזמנים שבהם הורים וילדים מבלים בגני השעשועים ובפארקים על מנת ליצור תחושת ביטחון, וכן בשעות הלילה, בין השעות 22:00-2:00 בזמנים שבהם בני נוער נוהגים להגיע ולשהות בפארקים. נוכחות הסיירים במקום תסייע למנוע היווצרות מטרדי רעש, עישון, שתיית אלכוהול ועוד. המטרה העיקרית היא כמובן, שמירה על איכות החיים של התושבים בעיר.


מלבד הנוכחות היזומה בשתי משמרות, יינתן כמובן מענה לפניות תושבים למוקדי 106 ומוקד 100 – לכל אירוע תשלח ניידת אכיפה עירונית לטיפול בתלונה.

עיריית רחובות קוראת להורים לגלות אחריות ולהיות שותפים מלאים במניעת מטרדי רעש בתקופת החופש הגדול. בני נוער שיתפסו עוברים על החוק (שתיית אלכוהול, עישון, אלימות וונדליזם) עלולים לקבל קנסות, ואף להגיע לתחנת המשטרה לחקירה.

 

רחמים מלול, ראש העיר: "התוכנית שהכנו תיתן פתרון ממוקד לנושא מטרדי הרעש, ההתקהלות והוונדליזם בחופש הגדול. נפגין נוכחות גלויה וסמויה ברחבי העיר, וכך נעניק מענה לתלונות תושבים למוקד לאכיפה כללית והבטחת הסדר בעיר. אנו מבקשים מהתושבים לפנות למוקד בכל מקרה של בעיה או הפרעה לסדר"

 

יניב מרקוביץ', סגן ראש העיר : " נושא הביטחון האישי הוא אחד הנושאים החשובים ביותר והוא מעסיק אותנו בעיקר בחופשות. בשנים האחרונות הובלנו תוכנית להצבת שומרים ופקחים בגנים המרכזיים ותגבור הסיורים בכל העיר. כולי תקווה התכנית שלנו שיוצאת לדרך בסופ"ש הקרוב תיתן מענה הולם לתלונות הרבות שאני מקבל על רעש ומטרדים מהגנים הציבוריים והפארקים."

 

ליאור שוקרי, מנהל אגף התנועה, פיקוח, שילוט ושיטור עירוני בעיריית רחובות: "הכנו תוכנית כוללת בשיתוף המשטרה על מנת לשמור על איכות החיים של התושבים. הנוכחות המוגברת תפחית את היקף המטרדים במרחב הציבורי בעיר. "

 

אופיר מזרחי, סגן מנהל אגף הביטחון, חירום ומוקד עירוני בעיריית רחובות: "סיירת הביטחון העירונית פועלת בשיתוף פעולה עם יחידת השיטור העירוני במשך כל ימות השנה – ובמיוחד בקיץ.  הסיירים יפעלו בכל המוקדים הנדרשים, בהם זיהינו צורך. "

 

 

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...