שתף

השדרוג של הרכבת ברחובות

13:25 13.05.2020

מה חדש ברחובות

זה השדרוג שעברה תחנת הרכבת של רחובות בזמן הסגר

 

 

בזמן הסגר - רכבת ישראל ניצלה את הפסקת תנועת הרכבות לשדרוג 40 תחנות רכבת ברחבי הארץ.

 

לצד האצת פרויקטי תשתית, תחזוקת המסילות וקרונות הרכבת, ניצלה רכבת ישראל את השבועות בהם הופסקה תנועת הרכבות לשדרוג של כ-40 תחנות ברחבי הארץ, המהוות מעל למחצית מכלל תחנות הרכבת.

 

 

עבודות אלה שנאמדות למעלה מ-15 מיליון שקלים,  תוכננו להתבצע במהלך השנים הקרובות, והואצו משמעותית בהתאם להנחייתו של מנכ"ל הרכבת, מיכאל (מיכה) מייקנסר, עם תחילת משבר הקורונה והפסקת שירות הרכבות בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

 

בימים אלה משלימה הרכבת את האצת העבודות בתחנות, לקראת חזרתה ההדרגתית של תנועת הרכבות ביום ראשון ה-17.5.20, זאת בכפוף לאישורו של משרד הבריאות להפעלת הרכבת. 

 

מנכ"ל הרכבת מיכאל (מיכה) מייקסנר ציין: "אנו נערכים  לפתיחת התחנות וחידושה ההדרגתי של תנועת הרכבות, וממתינים לקבלת האישורים לכך  ממשרד הבריאות.


לצד האצת פרויקטים נרחבים בתחום תשתיות המסילה, חישמול וצי הנייד, ניצלנו את התקופה האחרונה לביצוע שיפוצים ושדרוגים במעל למחצית מתחנות הרכבת בארץ, כך שהציבור ייהנה משירות מתקדם ואיכותי יותר עם החזרה ההדרגתית לשגרה.


זו ההזדמנות להזכיר לנוסעינו כי כללי הריחוק החברתי תקפים גם ברכבת, עטיית מסיכה, שמירת מרחק בקרונות ברציפים, שמירה על היגיינה והימנעות מנסיעה במקרה של תסמיני מחלה."

 

תחנת רחובות 


בתחנה הנחשבת לאחת המרכזיות בארץ עם כ-180 אלף נוסעים מידי חודש, יחלו בקרוב עבודות נרחבות בעלות של כ-15 מיליון ₪ הכוללות שדרוג ושיפוץ מקיף של מבני התחנה, תוספת של שערי כניסה ויציאה לרציפים והוספת עמדות בידוק בטחוני וקרוסלות יציאה לשיפור זרימת הנוסעים והפחתת עומסים, שדרוג של תאי השירותים, שדרוג המעבר התת קרקעי בין הרציפים, שיפור אמצעי הנגישות ושדרוג מערכת גילוי האש בתחנה.

 

חזית התחנה תשודרג גם היא  משמעותית עם הרחבת מדרכת הולכי הרגל הסמוכה לכניסה, הוספת גגון לקירוי הכניסה, תוספת של חניות אופניים, שתילת עצים ועבודות גינון שונות.

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...