שתף

הרצפלד: נותנים מכל הלב

13:18 18.03.2024 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

תקופת אשפוז בבית חולים יכולה להציף תחושה של בדידות
המתנדבים במרכז הרפואי גריאטרי שיקומי הרצפלד מקבוצת כללית, אשר בגדרה, מסייעים למטופלים ולצוות המטפל, בכל מה שנדרש
מעוניינים להתנדב גם? כל הפרטים בכתבה הבאה

במרכז הרפואי שיקומי גריאטרי הרצפלד מקבוצת כללית מאושפזים עשרות מטופלים, רובם מטופלים באשפוז ארוך של שבועות, חודשים ואפילו שנים. עבור מטופלים באשפוז ארוך, בית החולים הופך להיות הבית שלהם.


מטבע הדברים, גם אצל מטופלים הנתמכים על ידי מלווים או בני משפחה, במהלך אשפוז ארוך תחושת הבדידות מועצמת. אם אתם קוראים את השורות האלה ומרגישים שאתם צריכים לעשות משהו – אתם יכולים להתנדב במרכז הרפואי ולסייע גם למטופלים וגם לצוות המטפל!


שרי ברמן-ברנס, מנהלת משאבי אנוש במרכז הרפואי גריאטרי שיקומי הרצפלד: "התחומים בהם ניתן להתנדב אצלנו בהרצפלד הם מגוונים, וכל אחד יכול למצוא תחום שמתאים לו ושהוא מעדיף לעשות ולהעניק בבית החולים. כך למשל, ניתן להתנדב בתחומים הבאים: מתן תמיכה רגשית למאושפזים בית החולים באמצעות שיחות, משחקי חברה, ליווי לבית כנסת, ליווי לחצר ולפארק השיקומי, עזרה בהגשת האוכל, סיוע בניהול תחנת האחות, בין היתר במענה לטלפונים, ניתוב וסיוע במענה למשפחות או למאושפזים , סיוע בתיוקים, סדר בתחנה וכו'. ביום רביעי הקרוב, ה-20 במרץ, נקיים בוקר פתוח למתנדבים , הכוללת ארוחת בוקר, הרצאה וטיפים לבריאות טובה מפי מומחית ברפואה טבעית ומתנדב ותיק שמגיע לספר את סיפורו האישי".

 

היידי קישון, סגנית מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי גריאטרי שיקומי הרצפלד: "ידוע שגוף ונפש חד הם, ולכן אי אפשר להכביר במילים על התרומה של המתנדבים למטופלים ולצוות הסיעודי. אנחנו רואים גם את הקשרים הנוצרים בין המתנדבים לבין המטופלים והצוותים – בייחוד באלו שמלווים אותנו שנים. כך למשל, יש לנו מתנדב, שכבר שלושים שנה מגיע לבית החולים, משוחח עם הקשישים העריריים במחלקות השונות ויוצא איתם לטיולים בחצר בית החולים. זה מחמם את הלב, ומבחינתנו זו תרומה חשובה אף לתהליך הטיפולי".

 


צוות מקצועי עם לב ונשמה

המרכז רפואי גריאטרי שיקומי הרצפלד פועל על מנת להוביל בישראל את תחום הטיפול הכוללני והשיקומי לאוכלוסייה הבוגרת, באיכות הרפואית הגבוהה ביותר המביאה לתפקוד ולעצמאות מיטביים וביצירת חווית לקוח של 'מעל ומעבר' למטופלים ולמשפחותיהם.
הרצפלד מהווה מודל לחיקוי לעבודת צוות רב מקצועי, המרכז הוא בית חם ומעצים למטופליו, למשפחותיהם ולעובדיו.

 

הרצפלד הוא בית חולים מהמובילים במחקר בתחום הגריאטריה והינו אבן שואבת לאנשי מקצוע בתחומי הרפואה, הסיעוד, מקצועות הבריאות והמנהל ומסייע בפיתוחם המקצועי והאישי. הצוות במרכז הרפואי גריאטרי שיקומי הרצפלד מקבוצת כללית הינו צוות מיומן ומקצועי, העוסק בתחום השיקום הגריאטרי, תוך חשיבה והסתכלות הוליסטית על האדם. "אנו, הצוותים הרפואיים בהרצפלד, רואים בראש ובראשונה את צרכי המטופל, ועם עשרות שנים של ניסיון באבחון וטיפול בתחום".


היום הפתוח למתנדבים יתקיים ביום רביעי, ה-20 במרץ, בין השעות 9:00-12:30.
לפרטים נוספים והרשמה יש לפנות לדורית ברעם, רכזת מתנדבים אופק גדרה: 054-4252421
 

לאתר מרכז רפואי הרצפלד

דרך ארץ 1 ת.ד. 48 גדרה מיקוד 7075001

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...