שתף

העצים מרחובות שיישמרו במקום

11:04 08.05.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

בהתאם לחוות דעת אגרונום מומחה: 119 מתוך 121 עצים בחורשת הצופים יישמרו במקוםכפי שהובטח, עיריית רחובות הזמינה חוות דעת אגרונום מומחה וסוקר עצים מורשה מטעם משרד החקלאות, אשר ערך בדיקה מדוקדקת לכל אחד מהעצים וקבע: 119 מתוך 121 עצים – מיועדים לשימור * 2 עצים יבשים לגמרי ויש לעוקרם על מנת לשמור על בטיחותם של באי החורשה * יתר העצים במקום גוזמו ועוצבו על ידי אגף גנים ונוף אשר מטפח את המקום באופן קבוע* במקום הוצבו שולחנות פיקניק, אשפתונים, ברזיה, הוסדרו בו פינות מונגשות לבעלי מוגבלויות, בימים הקרובים יוצבו במקום "בולדרים" למניעת כניסת רכבים במקום.


עיריית רחובות, באמצעות חברת ה.ל.ר, הזמינה סקר עצים עדכני על ידי אגרונום מומחה, באשר למצבם של עצי האקליפטוס בחורשת הצופים בשולי פארק המדע.
חורשת "הצופים" (חורשת האקליפטוסים), ממוקמת צפונית  לכביש העוקף מנחם בגין.


חורשת הצופים הינה ריאה ירוקה בעיר רחובות. את החורשה פוקדים מטיילים ומבלים רבים. באגף גנים ונוף מקפידים על שמירת הסדר והניקיון וכמובן על בטיחות התושבים על ידי טיפול מקצועי בעצים.


בחודשים האחרונים אגף גנים ונוף טיפל, שיקם ושדרג את החורשה, לרווחת התושבים.


במקום הוצבו שולחנות פיקניק, אשפתונים, ברזיה, הוסדרו בו פינות מונגשות לבעלי מוגבלויות, בימים הקרובים יוצבו במקום "בולדרים" למניעת כניסת רכבים במקום.

במסגרת בקשה לתיק מידע לצורך פיתוח עתידי, נבחן  מצבם של העצים בחורשה זו באמצעות חוות דעת מקצועית ובחינה מדוקדקת של העצים הבוגרים הנטועים במקום.

בשטח קיימים 121 עצים מסוג אקליפטוס המקור. האגרונום המומחה, אילן אפרתי, שהינו גם סוקר עצים מורשה על ידי משרד החקלאות, בדק ומצא כי העצים במקום גוזמו ועוצבו ומיועדים לשימור. בחינה מדוקדקת העלתה כי בכל החורשה יש רק  2 עצים יבשים שלא ניתן להצילם, ואשר מומלץ לעוקרם לטובת משתמשי החורשה .


בזמן הקרוב יפעלו באגף גנים ונוף ליישום ההמלצה בהתאם לכללי החוק בנושא זה, על מנת לשמור על בטיחות באי החורשה וכדי לשמור על בטיחותם של המבקרים במקום.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...