שתף

הסכם פשרה היסטורי בין עיריית רחובות למכון ויצמן

14:22 02.06.2020

מה חדש ברחובות

אחרי שנים של מאבק: עיריית רחובות ומכון ויצמן למדע גיבשו הסדר פשרה, שקיבל את ברכת בית המשפט העליוןלאחר קרוב לעשור של חילוקי דעות באשר לחיובים שביקשה עיריית רחובות להטיל על מכון ויצמן למדע בגין היטלי פיתוח שונים, הגיעו באחרונה עיריית רחובות ומכון ויצמן למדע להסכם כוללני על דרך הפשרה. ההסכם הכוללני הוא לסילוק סופי ומוחלט של כל התביעות בנושא סכומי ההיטלים והאגרות שהיו שנויים במחלוקת בין הצדדים.


לרגל המאורע נפגשו הצדדים טרם חג השבועות במכון ויצמן למדע למעמד החתימה החגיגי על הסכם הפשרה. החתימה נערכה במעמד ראש העיר, מר רחמים מלול, ונשיא מכון ויצמן למדע, פרופ' אלון חן. ההסכם שנחתם הוגש לאישורו של בית המשפט העליון, ואתמול הוא קיבל את תוקף של פסק דין רשמי לאחר דיון שקיים בית המשפט העליון בנושא תוך שהוא מברך ומשבח את הצדדים על שהשכילו להגיע להבנות בניהם. כעת כל ההליכים המשפטיים האחרים צפויים להסתיים אף הם. ראש עיריית רחובות, רחמים מלול אמר היום כי "אנו מברכים על הרוח החדשה שנושבת ממכון ויצמן למדע. המכון הוא יהלום בכתר העיר, ותושבי העיר מתברכים בכל הידע והמחקר שמתהווים בין כתליו. אני שמח שהצלחנו לפתור סכסוך משפטי ארוך שנים בדרך של הסכמה ושלום, כפי שהמליצו בתי המשפט. אנו מצפים להמשיך ולהעמיק את שיתופי הפעולה של העיר והעירייה עם מכון ויצמן למדע והעומדים בראשו"נשיא מכון ויצמן למדע, פרופ' אלון חן, אמר: "מכון ויצמן למדע הוא חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית, ומהקהילה המקומית של העיר רחובות, עיר המדע והתרבות. אנו רואים לעצמנו זכות וחובה לתרום לשיפור החינוך ברחובות, ולקדם את מעמדה של העיר בתחום התעשיות המתקדמות, שרבים מבוגרי המכון מובילים. אנו מקווים ומאמינים שהפשרה שאליה הגענו תאפשר לנו לבנות עם העירייה ועם תושבי העיר מערכת יחסים חדשה, שתושתת על אמון ושיתוף פעולה".

במסגרת ההסכם, הצדדים הסכימו על הבנות ביניהם גם לעתיד, אשר ימנעו חילוקי דעות להבא, ככל שניתן .

 בתמונה: ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, ונשיא מכון ויצמן למדע, פרופ' אלון חן, במעמד החתימה על הסכם הפשרה.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...