שתף

המועמד למועצת העיר מנע את השבתת בית הספר לילדים על הרצף האוטיסטי

19:35 27.09.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

הודות לפעילותו של המועמד יוני ביטון, נמנעה השבתת בית הספר לילדים על הרצף האוטיסטי 'לוטם' בימי חול המועד סוכות. הדברים נחשפים בפודקאסט "המיוחדים" שבו מארח איש התקשורת אופיר אזרד את יוני ביטון http://bit.ly/המיוחדים


כ-120 התלמידים מגיל חטיבה עד 21 המתחנכים בבית הספר לוטם בעיר, היו עלולים למצוא את עצמם נעדרי פעילות בימי חול המועד סוכות בשל קושי גדול שנתקלה העיריה בשיבוץ הסייעים והסייעות הנדרשים לאייש את הכיתות.


כידוע, גם בימים שבהם מערכת החינוך מושבתת, נהוג שבתי הספר לילדים מיוחדים ובפרט אלו שעל הרצף האוטיסטי, אינם שובתים, זאת בשל הצרכים המיוחדים והאקוטיים של התלמידים המיוחדים, וההשלכה הישירה על בני משפחותיהם.
עם זאת, בעיריה נתקלו בקושי מיוחד לאייש בימי חול המועד את הכיתות, והמשמעות הישירה הייתה סגירת בית הספר בימי חול המועד.


מי שהתוודע למצוקה היה חבר ועד ההורים בבית הספר ואב בעצמו לילד אוטיסט, יוני ביטון, המועמד למועצת העיר במסגרת רשימת ג' של פנחס הומינר, והוא החליט לפעול.


ביטון שהבין את החשיבות העצומה, גייס מתנדבים מכל רחבי הארץ, דאג להיבטים התפעוליים הלוגיסטיים, והודות לכך הלימודים יתקיימו השנה כרגיל.


יוני ביטון משתף על היממות שעברו עליו: יוני ביטון משתף על היממות שעברו עליו: "עד שעה לפני כניסת יום כיפור, ומייד בצאתו, הייתי עסוק להסדיר את הנושא. גייסנו את המתנדבים הנדרשים להפעלת הכיתות, סידרנו את כל הדרוש מול העיריה ובית הספר. אני רוצה להודות למ"מ ראש העיר זוהר בלום ולמנהלת מינהל חינוך אפרת צוקרמן על שיתוף הפעולה ויחד אני שמח לבשר שהצלחנו להביא לפתרון שימנע סבל מהתלמידים ומכל בני משפחותיהם".


ביטון מוסיף ומשתף את המצוקה כאב לילד אוטיסט: "כאבא של מאיר, אוטיסט בתפקוד נמוך, אני מבין על בשרי עד כמה כל יום לימודים שכזה חיוני מבחינתנו. מלבד ההשפעה הישירה על התלמיד, מדובר בהשפעה על הוריו וכל בני משפחתו, שכל סדר יומם, בפרט בחג, מתערער".


עוד מגלה יוני ביטון: "זו הסיבה שאני מתמודד למועצת העיר. להיות הקול שלהם בעירייה. גיבשתי רפורמה בנושא הילדים המיוחדים שנאמץ עם כניסתי לתפקיד בעז"ה. חברתי להומינר – הידוע כחולץ פקקי ביורוקרטיה, ויחד נביא בשורה של ממש".

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...