שתף

המהפכה של אושיות יוצאת לדרך

10:01 28.12.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

ההתחדשות העירונית בשכונת אושיות - יוצאת לדרך עם האישור בוועדה המקומית לתכנון ובניה. בהתאם לתוכנית, בשכונה יהיו כ 4,250 יחידות דיור במקום 1900 יחידות כיום תוספת שטחי מסחר ומשרדים לאורך רחוב הרצל. הגבלת הבנייה עד לגובה של 10 קומות. שני בתי ספר  חדשים. תוספת שטחים פתוחים בשכונה. הרחבת רחובות ראשיים .  שדרוג תשתיות המים, הביוב והניקוז

 

בתום תקופה של קידום התוכנית הכוללת להתחדשות שכונת אושיות, עיריית רחובות מתחילה במסלול אישורה: הוועדה המקומית לתכנון ובניה החליטה להמליץ לוועדה המחוזית על הפקדת תוכנית ההתחדשות לשכונת אושיות

 

המלצה זו מגיעה לאחר דיון מקדים שנערך בוועדה המקומית ביוני האחרון, בו ביקשה הועדה מצוות התכנון לערוך מספר שינויים ובדיקות נוספות בתוכנית בשל מורכבותה הרבה. אתמול כאמור הוצגו השינויים התכנוניים הנדרשים ובהתאם לכך החליטה הועדה להמליץ על הפקדת התוכנית. התוכנית הוגשה ע"י הועדה המקומית והרשות להתחדשות עירונית העומדת מאחורי מימון הכנת התוכנית. 

 

בעקבות החלטת הועדה המקומית, התוכנית תעבור לדיון בוועדה המחוזית אשר צפויה להפקיד את התוכנית לעיון הציבור במהלך שנת 2024.קידום התחדשות עירונית בשכונת אושיות הוא חלק מתוכנית עירונית כוללת להתחדשות עירונית בשכונות הוותיקות בעיר, ולקידומם של מתחמי פינוי בינוי אסטרטגיים נוספים אותם מקדמת העירייה במרץ באמצעות מינהלת ההתחדשות העירונית במינהל הנדסה, וביניהם שכונת מילצ'ן, מתחם האצ"ל, שיכון עלייה, מתחם בשעריים, מתחם נווה מרמורק, שכונת דניה ומתחם גוש עציון-ההגנה. כל זאת בנוסף להמשך מימושה של תוכנית הדגל העירונית להתחדשות העירונית בקרית משה.

 

תוכנית ההתחדשות העירונית במתחם אושיות שהציגה עיריית רחובות מציעה תוספת של 2,327 יח"ד לכ-1,932 יח"ד הקיימות בשכונה, זאת באמצעות הריסה ובנייה של מתחמי פינוי בינוי ובאמצעות חיזוק ותוספת קומות של מבנים בודדים בשני מתחמים מרכזיים – מתחם השיכונים ומתחם הרצל. לצד תוספת יח"ד, התוכנית מציעה תוספת שטחי מסחר ומשרדים לאורך רחוב הרצל.

 

החלטת הועדה המקומית כוללת הגבלת גובה בליבה של השכונה כך שהבינוי העתידי יהיה מרקמי ולא יהיה גבוה מ-10 קומות סה"כ , זאת בהתאם למדיניות הועדה בשאר השכונות הוותיקות בעיר ומתוך רצון לשמור על אופייה הייחודי של שכונת אושיות.

 

על מנת לשמור על המענים הציבוריים והתשתיתיים הנדרשים לצד תוספת האוכלוסייה העתידית, התוכנית מציעה תוספת של שני ביה"ס חדשים ושטחים פתוחים נוספים לשכונה, הרחבות רחובות ראשיים כדוגמת שדרות הקיבוצים, לדז'ינסקי וטרומפלדור, וכן שדרוג תשתיות המים, הביוב והניקוז בשכונה. 

 

במהלך הדיון הדגיש צוות התכנון במנהל הנדסה כי לשכונה פוטנציאל גבוה מאד הנובע בין היתר ממיקומה האטרקטיבי הסמוך לרח' הרצל ולתחנת המטרו המתוכננת בפינת הרחובות הרצל ושדרות הקיבוצים.


‏‎לאורך שלבי התכנון בשנים האחרונות הקפידה עיריית רחובות לערוך מפגשי שיתוף ציבור כאשר האחרון שביניהם נערך לפני מספר חודשים. בעקבות מפגשים אלה עודכנו ונבחנו מספר מרכיבים משמעותיים בתוכנית כדוגמת בדיקה תחבורתית מקיפה שנערכה מנת לבחון באופן מעמיק את השפעת תוספת יח"ד על השכונה והמרחב הסובב שלה.

 

ראש העיר, רחמים מלול:

"מדובר בבשורה של ממש לתושבי אושיות, על התוכנית שתשפר משמעותית את איכות חייהם ותשנה לחלוטין את פני השכונה הוותיקה. השקענו משאבים רבים בתכנון ובקידום תוכנית ההתחדשות העירונית באושיות, ואני שמח שהיא עוברת צעד נוסף בדרך אל המימוש. קידום התחדשות עירונית בעיר רחובות הוא מטרה אסטרטגית, שאנו מיישמים באמצעות תוכנית עירונית כוללת להתחדשות עירונית בשכונות הוותיקות בעיר, ומתחמי פינוי בינוי נוספים שאנו מקדמים באמצעות מינהלת ההתחדשות העירונית שהקמתי, וביניהם שכונת מילצ'ן, מתחם האצ"ל, שיכון עלייה, מתחם בשעריים, מתחם נווה מרמורק, שכונת דניה ומתחם גוש עציון-ההגנה. כל זאת בנוסף להמשך מימוש תוכנית הדגל העירונית להתחדשות העירונית בקרית משה".

 

גיא צור מחזיק תיק התחדשות עירונית ופרויקטים:

"שכונת אושיות השינוי המובטח יוצא לדרך עם חותמת של הוועדה המקומית שישבה בדיון עומק שקלה את מכלול השיקולים וקבעה הגיע הזמן למהפכה בשכונה. השדרוג המשמעותי לוקח בחשבון איזון נכון בין מגורים למסחר ויזניק את השכונה בתשתיות בבינוי ועוד. אני מודה לראש העיר, רחמים מלול על החזון והדאגה לשכונות הותיקות ולאנשי המקצוע יחד הופכים חזון למציאות."

 

גיא צור מחזיק תיק התחדשות עירונית ופרויקטים

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...