שתף

המגשרים הצעירים של רמון

11:25 22.01.2024 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

בבית הספר היסודי רמון ברחובות הסתיימה לאחרונה ההכשרה בקורס לגישור לתלמידים, ובשבוע שעבר התקיים טקס בו הוענקו תעודות לבוגרי הקורס. קורס הגישור התקיים בהשתתפות 11 תלמידות ותלמידים הלומדים בכיתות ה'-ו

 


עם סיום ההכשרה יחלו המגשרים לגשר בין ילדים שנקלעו לסכסוך ויסייעו להם לנהל שיח ולהגיע להסכמות המקובלות על הצדדים. בבית הספר מערכות היחסים בין התלמידים הן מתמשכות ולכן חשוב לא רק להגיע לפתרון מוסכם אלא גם להטיב את היחסים בין הצדדים. הניסיון מצביע על כך שפרויקט הגישור בבתי הספר מאפשר לתלמידים להתנסות בשיח מכבד ומשתף, לקחת אחריות על התהליך ולשפר את התקשורת. המגשרים מהווים קבוצת מנהיגות בית ספרית ומשמשים מודל לתלמידים.


אביבה חלבי מנהלת מרכז הגישור העירוני:  "חינוך ילדים לגישור, הקשבה ופתרון בעיות בדרך שיתופית היא כלי מעצים ומעצב לחיים של התלמידים בבי"ס, בבית, בקהילה ובחברה. אני בטוחה שמעגלי ההשפעה של הבוגרים והבוגרות יגיעו לזירות רבות ויקדמו את שפת הגישור ותפיסתה".


גב' פנינה ויינשטיין מנהלת בית הספר: ״אני מברכת על התכנית החשובה ומצפה לראות את יישום הכלים בחיי היומיום של בית ספר. אין לי ספק שהדבר יתרום לאקלים הבית ספרי".
גב' חלי ורדי, סגנית מנהלת בית הספר, ומובילת התכנית בבית הספר "גאה הייתי להיות שותפה לתהליך ערכי ומקסים אותו עברו נציגי שכבות ה-ו. מצפה לראות את הטמעת התכנית בקרב תלמידי בית הספר".


קורס הגישור הועבר ע"י מרכז הגישור העירוני בהדרכתה של אביגיל דורה.

בתי ספר המעוניינים בהכשרות וסדנאות בגישור מוזמנים ליצור קשר:


מרכז גישור ודיאלוג קהילתי עירוני, רחוב טלר 9ב' רחובות, טל: 08-9352420, 08-6437106  [email protected]

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...