שתף

הכלים החדשים של מובילות הצהרונים

14:54 20.07.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

מרכז הגישור והדיאלוג העירוני הכשיר 20 מובילות צהרונים של רשת חוויות רחובות בנושאי דיאלוג, גישור ומגדר

 

מובילות הצהרונים רכשו כלים ומיומנויות לפתרון קונפליקטים וחשיבה גישורית ליישום בעבודתן בצהרונים של רשת חוויותכעשרים מובילות צהרונים סיימו הכשרה בגישור, ניהול קונפליקטים ומגדר על ידי מרכז הגישור והדיאלוג העירוני. במהלך הקורס הן רכשו כלים ומיומנויות לפתרון קונפליקטים, למדו על פיתוח חשיבה גישורית ושיפור התקשורת הבינאישית בעבודתן ובמרחבי החיים בכלל.מרכז הגישור והדיאלוג העירוני ברחובות הינו מרכז מוביל בתחום החינוך וצוות המרכז מעביר השתלמויות רבות לצוותי חינוך, לילדים ולנוער ברחבי הארץ מתוך אמונה כי את צורת החשיבה הגישורית, יש להטמיע כבר מהגיל הרך.


מנכ״ל הרשת גולן ביטון, שלי מרין, מנהלת אגף הצהרונים ואורלי סבן, הרכזת הפדגוגית, תמכו בקידום והעשרת הצוות המקצועי של מובילות הצהרונים בכלים ובמיומנויות לפתרון קונפליקטים, בשיפור התקשורת הבינאישית, ובפיתוח חשיבה גישורית, כל אלו,  יש בכוחם לתרום רבות ולקדם תקשורת טובה יותר וסביבת עבודה נעימה יותר, ומכך יתעשרו הצוות המקצועי, הילדים וההורים.


מטרות התוכניות בגישור הן שיפור התקשורת הבינאישית, יצירת דיאלוג אפקטיבי, הקניית מיומנויות לפתרון קונפליקטים. חשיבה אודות מגדר מטרתה להעניק לגיטימציה לשונות ולמגוון מגדרי בהתנהגות, במראה ובבחירות. זרעים אלה של סובלנות ושיח שיוטמעו ויושקו בסביבה חינוכית, יפרחו ויצרו סביבת עבודה נעימה ומכילה יותר שתשפיע לטובה על התקשורת עם הילדים, בינם לבין עצמם ועם ההורים ויש בכוחה ליצור ולקדם חברה אנושית טובה יותר.גולן ביטון, מנכ"ל רשת חוויות:  "הרשת רואה חשיבות גדולה בפיתוח מקצועי של מובילות הצהרונים והעשרתן בכלים מקצועיים, אני מודה למנהלת האגף שלי מרין ולאורלי סבן אחראית פדגוגית ופיתוח מקצועי באגף, שפועלות להעמקת והטעמת כלים פדגוגיים חשובים אלו".

 

אביבה חלבי, מנהלת מרכז הגישור העירוני : "אנו מאמינים שמתן הידע והכשרת הצוותים החינוכיים יוצרת מעגלי השפעה רחבים ,  מובילות הצהרונים מיישמות את הידע בעבודתן וכן מעבירות  את הידע לילדים ומייצרות  שינוי תפיסה ומכך שינוי התנהגות שמסייע ליצירת חברה סובלנית ומדברת, המקבלת את האחר בצורה טובה יותר. אני מודה לאביגיל דורה על הנחיית קורס חשוב זה, וללימור קופר על ריכוז הקורס "אורלי סבן, הרכזת הפדגוגית אמרה כי ״המשתתפות קיבלו כלים מעשיים על דרכי התמודדות במצבי קונפליקטים שונים״.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...