שתף

הישג ענק לתלמידים של אמית עמיחי

07:20 15.02.2024 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

הישג נפלא ומרשים: התלמידים מרחובות העפילו לגמר אולימפיאדת הלשון העברית


אלון כהן, אייל כהן, שי אל שרעבי, רועי מוחוני, יהונתן תבור, אלון פריד ויואב רוזנברג - תלמידי כיתה ט2 בישיבת אמית עמיחי ברחובות, התבשרו השבוע כי צלחו את השלבים המוקדמים והעפילו לשלב הגמר של אולימפיאדת הלשון העברית, זאת מתוך 3,655 מתמודדים מכל רחבי הארץ.


ההתמודדות לאולימפיאדה נעשתה בהובלת רכזת לשון בישיבת אמית עמיחי, מיטל שילואן. שלב הגמר יתקיים בחודש אדר ב' באוניברסיטת תל-אביב.


אולימפיאדת הלשון העברית של אוניברסיטת תל אביב נערכת בשיתוף האקדמיה ללשון העברית ומשרד החינוך, במטרה לחשוף את הנוער להתבוננות רחבה בשפה שאינה מזדמנת במסגרת הלימודים הרגילה. החידות הלא שגרתיות של התחרות מציבות לפני המתמודדים אתגרי לשון מגוונים: חידות על חוקיות משווה בלשונות שמיות עתיקות, פיענוח צפנים, פירושי מילים, ניבים ועוד.


התלמיד שי אל שרעבי שיתף: "השפה העברית היא השפה שלנו, וחשוב מאוד לדקדק בשפה העברית. אני אוהב את השפה העברית. תהליך הלמידה לתחרות היה כיף ומעניין".


הרב שמעון שושן, ראש הישיבה: "מעבר לכלי תקשורת בין אנשים, השפה העברית היא לשון הקודש עם עומק רוחני משמעותי בכל מילה. כך אנחנו לומדים עברית בישיבה".

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...