שתף

היוזמה שתוריד את כמות המכוניות

08:08 27.05.2019

מה חדש ברחובות

ביוזמת מינהלת אזורי התעסוקה בהלר: נסיעות שיתופיות מסובסדותחדש בפארק תמר: נסיעות שיתופיות באמצעות Waze Carpool , החל מיום א'.


מנהלת אזורי התעסוקה בהלר ו-Waze החלו ביום א' בשיתוף פעולה ייחודי: נסיעות שיתופיות באמצעות Waze Carpool . היום הושק לראשונה השירות ברחבי פארק תמר (המדע) וצוות של waze יסייע לעובדים להירשם לאפליקציה. שיתוף הפעולה עם waze נרקם על רקע פעילות הפורום הסביבתי בפארק תמר (המדע), בסיוע אגף התקשוב בעיריית רחובות.

 

עו״ד עדי מוטולה ספיר מנהלת מינהלת איזורי תעסוקה וסמנכ"ל פיתוח עסקי בהלר


שירות הנסיעה השיתופית של waze מחבר בין אנשים הנוסעים במסלולים דומים ומתאם ביניהם נסיעה משותפת. למעשה מדובר בהצטרפות של עובדים לנהגים הנוסעים ממילא לאזור פארק המדע מאזורים שונים בארץ או בעיר, כך שהרכבים יגיעו מלאים למקום.

 

הדבר חוסך עמידה בפקקים של יותר מכוניות ומפחית את העומס בחניה, מפחית את זיהום האוויר ומקדם סביבה ירוקה, הפחתת פליטות ועוד. את ההצטרפות הזו מניע שירות Waze Carpool, אשר באמצעות הקשה על הכפתור באפליקציה – מחבר בין אנשים מאותו אזור שנוסעים לאותו יעד.

 


במסגרת ההרשמה כל משתמש בוחר אם הוא מעדיף להיות נהג או נוסע (אפשר כמובן להיות גם וגם בהמשך), ולאחר מכן פשוט מתחילים לנסוע.
הנוסעים משלמים מחיר המגלם השתתפות בהוצאות הנסיעה, הנהגים מקבלים תשלום, וכולם ביחד מסייעים להפחית את מספר המכוניות על הכביש ולפתור את בעיית הפקקים.
זו פעם ראשונה בארץ שהמיזם מקודם בהיקף שכולל פונקציות משמעותיות מרובות- פארק תעסוקה והשכלה גבוהה.

 


במסגרת תקופת הפיילוט של המיזם, במשך חודשיים, מיום ה-26 במאי 2019 ועד ליום 26 ביולי 2019 יהנו עובדי פארק תמר (המדע), הסטודנטים והסגל של הפקולטה לחקלאות ומכון וייצמן, מנסיעות מסובסדות למשך חודשיים.
על מנת להנות מההטבה, יש להצטרף לקהילת הנסיעות השיתופיות בפארק. מצ"ב הלינק לקבוצה עצמה.

 

ווייז בהסברה לקראת המיזם

 בשורה התחתונה, איך זה עובד?
הנהגים נדרשים להוריד את האפליקצייה של waze- אם ברצונם להסיע, ואת האפליקצייה של waze carpool אם ברצונם להצטרף כנוסעים.
מבצעים רישום קצר עם חשבון פייסבוק או גוגל- עובדה שמאפשרת להרגיש ביטחון ולקבל החלטה מושכלת ביחס לנהג ולנוסעים אליהם מצטרפים.
משלמים מחיר המגלם השתתפות בהוצאות הנסיעה בתקופת ההטמעה- 2 ₪ (בלבד!), והנהגים יקבלו את יתרת התשלום עד לגובה של 50 ₪ ע"י waze.
התשלום לנהגים מתבצע דרך האפליקצייה בצורה אוטומטית.עו"ד עדי ספיר-מוטולה, ראש מינהלת אזורי התעסוקה וסמנכ"ל פיתוח עסקי בהל"ר: "ההצטרפות למיזם משיגה מספר מטרות עירוניות ותעסוקתיות: ראשית, יצירת קהילה מגובשת. שנית, תרומה להפחתת העומסים בכבישים והקלה בעומסי החנייה והחשוב ביותר- קידום קיימות עירונית והשגת יעד של תרומה בהפחתת גזי פליטה ויישום אמנת ברית ערים לאיכות חיים וסביבה. אנו קוראים לעובדים להצטרף למאמץ, ולכל חברה ומוסד אשר מעוניינים להטמיע את המיזם -ליצור עמנו קשר"הקבוצה של הנסיעות השיתופיות נקראת "פארק תמר (המדע) וצפון רחובות" והיא עתידה לתת מענה לאזור התעסוקה ולמוסדות האקדמיים הסמוכים אליו- הפקולטה לחקלאות ומכון ויצמן.
כמו כן בימים אלה עתידה להיפתח גם קבוצה עבור פארק הורוביץ ומערב רחובות. צוות מטעם waze  יגיע גם לפארק הורוביץ ללוות את תהליך ההטמעה. מועד יפורסם בהמשך.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...