שתף

היא משלנו: ההיסטוריה שעשתה סא''ל ע' מרחובות

10:58 16.07.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

הכירו את סא״ל ע׳, ראש ענף יעדים במודיעין פיקוד הדרום אשר סוכמה השבוע להיות קצינת המודיעין של אוגדה 162, אוגדה רב-זירתית מתמרנת, תחתיה נמצאות בשגרה חטיבת גבעתי, נח״ל, 401, 215 וחטיבת המילואים 5

 

בכך תהיה ע׳ הקמ״נית האישה הראשונה באוגדה סדירה

 

ע׳, בת 38, גרה ברחובות, נשואה ואם לשתי בנות בגילאים 3 ו-7.

 

במהלך כל שנותיה של ע׳ בצה״ל, שירתה בתפקידים מבצעיים בליבת העשייה הצבאית ותמשיך לעשות זאת גם בתפקידה הקרוב. ע׳ פרצה דרך בעולם שירות הנשים בצה״ל בדרג השטח.

 

ע׳ החלה את שירותה הצבאי בחיל האוויר במגוון תפקידים ומשם עברה לחיל המודיעין, שירתה בתור ראש מדור אש, הקימה את מדור ההתעצמות בגזרת סוריה ושירתה כקצינה במנהלת המטרות המטכ״לית, עד שהגיעה לתפקידה כיום בתור ראש ענף יעדים במודיעין של פיקוד הדרום.

 

בתפקידה, ע׳ אחראית למחקר והפללה של כלל המטרות ברצועת עזה, החל מהמטרות שנתקפות בשגרה ועד מטרות למבצע ולמלחמה הבאה ברצועת עזה.

 

ע׳ מוכנה כל העת להקפצה, גם בשעות הקטנות של הלילה והיא הראשונה להגיע בכל תקיפה היישר לתא התקיפה. 

 

לאחרונה, לקחה ע׳ חלק משמעותי בלחימה בשני סבבי הלחימה בעזה - ׳עלות השחר׳ ו׳מגן וחץ׳, בהם קיבלה את האחריות על תכלול כלל המטרות שנתקפו במבצע.

 

ע׳ מספרת: ״אני רוצה לשמש כהשראה לקצינות צעירות ולבנות שלי - כדוגמה לכך שאפשר להישאר בצבא ולקיים במקביל חיים אישיים - גם בתפקידים מבצעיים ומשמעותיים״.

 

ע׳ תמשיך לעבוד ולקחת חלק בהגנה על ביטחון מדינת ישראל גם בתפקידה הבא, לנפץ תקרות זכוכית ולפרוץ דרך בתפקידים נוספים.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...