שתף

החל מספטמבר: אין צהרונים

09:23 04.06.2019

מה חדש ברחובות

הורים במלכודת: עקב המצב הפוליטי, אין תקציב לצהרונים. ההורים יצטרכו למצוא פיתרון

תגובת מרכז השלטון המקומי: הצהרונים יפעלו אך ללא סבסוד המדינה

 

החל מחודש ספטמבר ועד חודש ינואר, ככל הנראה לא יהיו צהרונים בכל המדינה. זאת הבשורה הכואבת והמעצבנת שאנחנו מקבלים מהבחירות החוזרות. 

 

נעשה סדר: תקציב הצהרונים עובר בספטמבר. מדובר בהוראת שעה ולא נמצא בבסיס התקציב. מכיוון שמדובר בקיפאון פוליטי ואין ממשלה (הבחירות הן ב-17 בספטמבר) אז גם אין שום תקציב שיוכל לעבור.

 

על פי דיווח בחדשות ערוץ 2, נכון לעכשיו אין שום פיתרון לנושא ובמצב הקיים ככל הנראה, יצטרכו ההורים לדאוג לעצמם. כבר עכשיו ישנם כאלה שמדברים על לעשות ולארגן צהרונים פרטיים או להתאגד קבוצה של הורים ולנסות למצוא פתרונות יצירתיים יותר. 

 

 

 

אגב, לא מדובר רק בצהרונים, אלא גם בבניית כיתות נוספות שאמורות היו להיבנות, בכסף שאמור היה לעבור למכינות וגם לנוער בסיכון.

כרגע אין פתרון לבעיה ועד שלא תושבע ממשלה חדשה בינואר (בתקווה שזה אכן יקרה) אין כרגע לאף אחד פתרון הולם.

 

"אנחנו שבויים של הפוליטיקאים. מה שעושים לנו זה פשע אחד גדול. אף אחד לא באמת מצפה שלא יהיו לנו צהרונים בספטמבר. העניין הזה חייב להיפתר אחרת יהיה פה כאוס שלם במדינה" אמרה יעל, אמא לשלושה ילדים, לאחר הבשורה הקשה.

 

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס פנה לראש הממשלה בבקשה להתערבות מיידית להצלת תכנית הצהרונים והמשך סבסודה, לצד המשך תקצוב בניית 1,612 כיתות לימוד וחידוש הפוליסה לביטוח התאונות האישיות.


עוד הזהיר ביבס במכתב כי אם לא יימצא מימון עבור יישובים באשכולות סוציו אקונומיים 4-10, יאלצו ההורים כבר בשנת הלימודים הקרובה, לשאת בעלויות נוספות העומדות על בין 300- 758 ש"ח בחודש בערים כגון דימונה, ירושלים, קרית שמונה ועוד. ביבס אף הנחה את ראשי הרשויות לעדכן את  התושבים במצב ולהכין אותם לתרחיש בו תקצוב המדינה, שמוטל בספק, יושת עליהם.


משנת 2018 נעצר תקצוב בסך 280 מיליון ₪  לבניית כיתות לימוד לו התחייבה הממשלה, וכך גם לגבי בניית כיתות לימוד בהתאם לקצב הגידול הטבעי ובפרויקטים חדשים לשנת 2019.
בנוסף, במצב כיום מוקפא הליך המכרז לביטוח תאונות אישיות ונדרשת החלטת שר חינוך לגובה דמי הביטוח להורים כדי לפרסם מכרז במחיר אחיד ושווה לכל כיס.ביבס ביקש לדון בדחיפות בנושא יחד עם נציגי משרד החינוך והאוצר כדי למנוע שיבושים בפתיחת שנת הלימודים תש"פ.


"נמשיך לעשות כל שביכולתנו על מנת שההורים לא יהיו שבויים של המצב הפוליטי הבעייתי והקיפאון התקציבי. הקלה מהנטל ומתן שירותי חינוך איכותיים עומדים בראש מעיינינו ולא נסכים להתפשר בנושא הזה, כאשר ל64,480 תלמידים חסרות כיתות לימוד והורים משלמים מאות שקלים בחודש על צהרונים."

 

בכל מקרה מבחינת המדינה מדובר בקיפאון מוחלט בכל מה שנוגע לתקציב הצהרונים ולא ברור כיצד העניין הזה ייפתר. מה שבטוח, וכמו תמיד, ההורים הם אלו שסובלים. 

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...