שתף

"החלפתי את הקופאי"

16:32 16.04.2019

מה חדש ברחובות

חוקרי מס הכנסה ביצעו פשיטה על עסקים ברחובות והסביבה. לא תאמינו כמה לא רשמו הכנסה כחוק ומה הייתה תגובתם

 

ב- 12% מתוך 120 בתי עסק בהם נערכה ביקורת של מס הכנסה ברחובות, נס ציונה והסביבה, לא רשמו הכנסות על פי החוק

 

בעל מסעדה שמתקשה לעמוד בלחץ, אמר למבקרי מס הכנסה :"איני עומד בלחץ של הלקוחות", במענה לשאלתם מדוע לא רשם הכנסות  מקניית ביקורת שנערכה במסעדה שלו, כנדרש על פי החוק. המבקרים הגיעו גם למשרדו של עורך דין שלא רשם הכנסה בסך 15,000 ₪ שטען בפניהם: "אני אמצא את הקבלה ואראה לכם"

 

 

מקרים אלו ונוספים הינם חלק מ-120 ביקורות שנערכו על ידי  עובדי משרד פקיד שומה רחובות,  כחלק  ממבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק בערים רחובות, נס ציונה, יבנה, ראשון לציון וגן יבנה. ממצאי המבצע העלו כי  12% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

 

קוסמטיקאית מראשון לציון, שלא רשמה הכנסות טענה: "אני רושמת בסוף החודש" ובעל מסעדה בראשון לציון, שלא רשם הכנסה מקניית ביקורת טען: "יש קופאי שלא עבד היום ואני החלפתי אותו". בחנות לחומרי בניין בה נערכה קניית ביקורת שלא תועדה בספרים נמסר למבקרים: "לפעמים כשמקבלים דואר בעמדה נוספת אני שמה במגירה בצד ואחר כך רושמת".

 

פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השיוויון בנטל בקרב האזרחים.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...