שתף

החזון של הומינר בעיר רחובות לאחדות יוצא לדרך

09:39 20.02.2024 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

כיפה סרוגה ושטריימל: החזון של הומינר בעיר רחובות לאחדות יוצא לדרך - עו"ד שלום וייס, המועמד הדתי לאומי ברשימה חסידית "הרשימה שלנו מחברת בין כל העדות והחוגים"

 

לראשונה בבחירות הנוכחיות בעיר רחובות, מפלגה שאיחדה את כלל הקהילות בעיר. מדובר בחיבור דיי מפתיע בין ציבור חובשי הכיפות הסרוגות לזרם החסידי בעיר. "רב המאחד על המפריד", זאת לא רק סיסמת בחירות אלא מציאות בשטח כאשר פנחס הומינר צירף  לרשימתו את יוני ביטון ואת עו"ד שלום וייס השייך לזרם הדתי לאומי.

 

עו"ד שלום וייס המועמד ברשימה החסידית חברתית ג' משתייך דווקא למגזר הדתי לאומי, "אני חושב, בפרט אחרי אירועי שמחת תורה שלכולם נמאס מפוליטיקה של זהויות. הרשימה שלנו מחברת בין כולם. יש בה נציג חסידי, ונציג מעדות המזרח ואני שמשתייך לקהילה הדתית לאומית, וזה מעיד בין היתר על החיבור המדהים שמתרחש בעיר רחובות."

 

שלום ויס הוא האדם האחרון שתוכלו להגדיר כפוליטיקאי. אדם שכל מכריו יודעים להעיד על היותו אדם שפיו וליבו שווים, ורחוק עד מאד מהסטריאוטיפ של פוליטיקאי. מכריו מספרים עליו שהוא ישר דרוך ומאיר פנים. יש לו משרד לעריכת דין המתמחה בתחום המקרקעין ועסק בנדל"ן. משתייך לקהילה הדתית הלאומית בעיר, ובשנים האחרונות נכנס לזירה הציבורית כששימש חבר דירקטוריון בחברה העירונית ה.ל.ר.

 

"אני חושב שכל מי שמכיר את קהילת קרעטשניף ואת האדמו"ר העומד בראשה, ומי שמייצג אותו פנחס הומינר, לא מתפלא על החיבור. אני מקורב לקהילה כבר שנים רבות ומרגיש שם מאד בנוח. אני אמנם באורח חיי משתייך למגזר הדתי לאומי, אולם היופי של הקהילה, ובפועל גם הרשימה שאותה הרכיבה, היא החיבור בין כולם. זו קהילה שהמוטו העיקרי שלה הוא אהבת ישראל, ולכן אני מוצא עצמי בצורה טבעית מאד ברשימה" מסביר וייס.

 

עוד הוסיף וייס לגבי שאלת הפערים בין הציבור הדתי לחרדי שאליו משתייך הומינר "בסופו של דבר אנחנו באים לעשות למען תושבי העיר כולם ללא הבדל. אזרח רוצה לקבל שירות מנציגי הציבור. פנחס הומינר הוכיח בשנים האחרונות שהוא דאג לכולם. אני אישית עד לפניות רבות לצרכי הציבור הדתי לאומי שקיבלו מענה הודות לפעילותו. ההצטרפות שלי מגיעה מתוך מטרהה להגדיל את הסיוע והעזרה ללא כל הבדל. כל אחד יוכל לראות בי ובחברי רשימתנו כתובת, ולבחון אותנו בכך".

 

פנחס הומינר, יו"ר הסיעה החברתית חסידית אמר "מאז פרוץ המלחמה בכל מקום שהסתובבתי עם מתנדבי ארגון 'לשבוע מטובך' של קהילת קרעטשניף בין אם לחיילים או לפצועים ובני משפחתם, הבנו כולנו שאנחנו עם אחד. דלת לשכתי הייתה פתוחה תמיד בפני כל תושב וכך היא תישאר פתוחה לכולם תמיד".

 

שלום וייס

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...