שתף

הושבתה תנועת הרכבות

08:10 12.04.2019

מה חדש ברחובות

תושבי רחובות שימו לב: הושבתה תנועת הרכבות עד להודעה חדשה

 

הסלמה במאבק בין הנהלת רכבת ישראל לבין ועד העובדים. הנהלת הרכבת הודיעה בסמוך לשעה 7:00 בבוקר כי תעצור את תנועת הרכבות החל מהשעה 8:00. זאת לאחר ששמונה פקדים (מנהלי תנועה בפיקוד הרכבות הארצי) הודיעו על מחלה.

 

מעתה ועד להודעה חדשה לא ייצאו רכבות חדשות ולא תהיה תנועת רכבות עד להודעה חדשה. חשוב לציין כי מדובר ביום שישי, יום שהוא קריטי עבור חיילים שחוזרים לביתם. 

 

שר התחבורה ישראל כץ גיבה את החלטת הנהלת הרכבת והנחה את ההנהלה לפנות לבית הדין לדרוש שיחזירו את הפקדים לעבודתם. 

 

בנוסף, דורש כץ לנקוט בצעדים משמעתיים נגד כילה אדרעי יושבת ראש ועד העובדים של הרכבת.

 

תחנת אשקלון. צילום: דוברות רכבת ישראל

 

מדוברות הרכבת נמסר: "בשעות האחרונות, בצעד ארגוני פראי ובלתי חוקי, הודיעו 8 פקדים (מנהלי תנועה בפיקוד הרכבות הארצי) על מחלה. נסיקה של מאות אחוזים במספר הודעות המחלה ביחס לימים כתיקונם.

מדובר על קרוב למחצית ממצבת הפקדים שעומדת על 21. ארבעה פקדים סיימו זה עתה משמרת שהחלה בשעה 22:00 אמש והוארכה בשעתיים נוספות, ואינם יכולים להמשיך בעבודה על פי נוהל הבטיחות. שאר 9 הפקדים מסרבים בשלב זה לענות לטלפונים המבקשים להקפיצם למשמרת.

בשל כך, ומסיבות בטיחותיות אשר אינן מאפשרות הפעלת תנועת הרכבות עם פחות מ-4 פקדים במשמרת, נאלצת הנהלת הרכבת לעצור את תנועת הרכבות ברחבי הארץ, בהתאם לנהלי הבטיחות, עד לעצירה מוחלטת בשעה 8:00.
זאת עד להודעה חדשה.

מדובר על פגיעה קשה של ועד העובדים בראשות גילה אדרעי בציבור הנוסעים בימי שישי, לצד החיילים הרבים אשר עושים שימוש ברכבות.

עדכונים בהמשך."

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...