שתף

הודיה אוליאל תדליק משואה

06:31 23.04.2019

מה חדש ברחובות

מרגש: ד"ר הודיה אוליאל מקפלן, אשר סובלת משיתוק מוחין, תדליק משואה ביום העצמאות

 

שרת התרבות והספורט מירי רגב הודיעה  כי בין משיאי המשואות ביום העצמאות ה-71 למדינת ישראל נמנית גם ד"ר הודיה אוליאל, רופאה מתמחה בקפלן הלוקה בשיתוק מוחין.


בנימוקי הוועדה לבחירת משיאי המשואות צוין: "ד"ר הודיה אוליאל היא רופאה צעירה המתחילה בימים אלו את תקופת ההתמחות שלה בבית החולים קפלן לאחר לימודי רפואה אינטנסיביים בטכניון. אוליאל נולדה כפגה ואובחנה כסובלת משיתוק מוחין. הוריה החליטו מן הרגע הראשון לנסות ולשלבה במסגרת חינוכית רגילה תוך מתן תמיכה על ידי אנשי מקצוע. השילוב כילדה שונה הסובלת מנכות גופנית הוליד קשיים פיזיים וחברתיים רבים ובכולם עמדה הודיה בגבורה".

 

ד"ר הודיה אוליאל. מודל לחיקוי

 

עוד נכתב כי "בעת ששירתה בשירות לאומי בבית החולים "אסף הרופא" הבינה אוליאל כי סיפורה האישי יכול לסייע לאחרים ובחרה ללמוד רפואה והיא עתידה להפוך לרופאה הראשונה בישראל הסובלת משיתוק מוחין. אוליאל מייצגת בסיפורה את השאיפה לשילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית ואת ניצחונה של הרוח היכולה לכל הקשיים".


השרה רגב הוסיפה: "אני גאה בבחירה בד"ר הודיה אוליאל להשיא משואה ביום העצמאות ה-71. ד"ר אוליאל מוכיחה את התגברות הרוח על כל מגבלה. ד"ר אוליאל, שנולדה עם שיתוק מוחין מעולם לא נתנה למגבלה לשתק את הגשמת חלומותיה. הרואים את ד"ר אוליאל מתהלכת במסדרונות בית החולים, קורנת ומקצוענית, מבחינים בעוצמות המיוחדות שלה. ד"ר אוליאל מהווה סמל ומופת לנסיקה מעל כל מכשול. השתלבותה של ד"ר אוליאל בכל נתיבי החיים במסגרות הכלליות הן צעד ענק במסלול ההמראה של השוויון בישראל. ד"ר הודיה אוליאל, אני מודה לך על עוצמות ההשראה, שאת מעניקה כרופאה וכאדם לכל מי שפוגש אותך. את נישאת ברוחך מעל לכל מגבלה. את החולמת והמגשימה, השראה לכולם".

 

ברכתה האישית של דר׳ שרית אבישי -  אלינר, מנהלת המרכז הרפואי קפלן - הרצפלד לרגל בחירתה של דר׳ הודיה אוליאל להדליק משואה:

״דר׳ הודיה אוליאל היקרה,
בשמי ובשם המרכז הרפואי קפלן - הרצפלד ברצוני לברך אותך על בחירתך להדלקת המשואה ביום העצמאות ה- 71 של מדינת ישראל. נבחרת עקב היכולת שלך, ההתמדה שלך, העיקשות שלך והרצון שלך להצליח למרות המגבלה הפיסית.
בחרת במרכז הרפואי קפלן לעשות את הסטאז׳, ההתנסות הקלינית שלך כרופאה, ולהוכיח את היכולת שלך באהבת האדם, החמלה, ההקשבה, שהן באמת תכונות חשובות לרופאה. ואכן, את מצליחה בכך.
אני מאחלת לך מכל הלב בשמי ובשם חבריי לבית החולים, עלי והצליחי. דר׳ שרית אבישי - אלינר, מנהלת המרכז הרפואי קפלן - הרצפלד״.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loader

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...