שתף

ההחלטות החשובות בקבינט הקורונה העירוני

16:56 07.10.2020

מה חדש ברחובות

השבוע בישיבת קבינט הקורונה העירוני: נאמני בריאות בכל שכונה, תגבור מערך המתשאלים בחקירות אפידמיולוגיות, "מילואים" לרופאים ואחיות בגימלאות וגיוס בני נוער 

 

השבוע הוקם קבינט הקורונה העירוני וכבר נערכה ישיבה ראשונה שניהל ראש העיר, רחמים מלול עם כלל המומחים מתחומי הרפואה והבריאות ותחומים נוספים . 

 

בין ההמלצות שייושמו: הקמת סיירת נאמני קורונה בכל שכונה, תגבור מערך המתשאלים בחקירות אפידמיולוגיות, "מילואים" לרופאים ואחיות בגמלאות וגיוס בני נוער*במקביל לניהול המשבר בעיר בישיבות של הצוות המקצועי כפי שנעשה עד כה, הישיבה הבאה של קבינט הקורונה העירוני צפויה להתקיים בשבוע הבא


ראש העיר, רחמים מלול: "הדיון עם המומחים היה מרתק והועלו בו נקודות חשובות, ואני מודה לכל אחד ואחת מהם על ההירתמות בחפץ לב וללא שיהוי. יום למחרת כבר התחלנו ביישום ההמלצות "מזה מספר חודשים שראש העיר, רחמים מלול, יחד עם סגניו, מנהלים את ההתמודדות בעיר רחובות עם משבר הקורונה על כל היבטיה, באמצעות אגף הביטחון והחירום אשר מנהל את כל התחומים הקשורים במלחמה במגיפה ואגף התנועה, פיקוח , שילוט ושיטור עירוני אשר אחראי על האכיפה.  רבים מאנשי המפתח בישראל בניהול משבר הקורונה ברמה הלאומית – הם תושבי רחובות וראש העיר ביקש להיעזר בניסיונם על מנת לנהל את המשבר בעיר באופן המיטבי ולהוריד את שיעור התחלואה בעיר. לפיכך החליט כי יוקם קבינט קורונה בעיר המורכב מהמומחים הטובים בתחומם.


ביום ראשון השבוע פורסם דבר הקמת קבינט הקורונה העירוני ובו מומחים תושבי רחובות מתחומי הרפואה והבריאות, וישיבתו הראשונה נערכה בו ביום.
בישיבה השתתפו  פרופ' ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל, פרופ' ערן סגל, מתמטיקאי ממכון ווייצמן למדע, אשר מנתח מתחילת ההתמודדות עם הקורונה את שיעור התחלואה בישראל ואף פיתח מודל לחיזוי היקף חולי הקורונה בישראל, פרופ' חגי לוין, אפידמיולוג באוניברסיטה העברית -הדסה  ויו"ר רופאי בריאות הציבור בישראל, תת אלוף (במיל.) צביקה פייראייזן לשעבר קצין החינוך והנוער הראשי בצה"ל וקצין בכיר בחיל האוויר,  פרופ' אורן צמחוני, מנהל היחידה למחלות זיהומיות בביה"ח קפלן , ד"ר יורם בלשר ראש ביה"ס למקצועות הבריאות במכללת פרס ולשעבר יו"ר ההסתדרות הרפואית, וכן אל"מ אופיר כהן, מפקד נפת שפלה בפיקוד העורף.

בקבינט העירוני משתתפים מלבד ראש העיר גם ממלא מקומו זוהר בלום וסגנו עו"ד יניב מרקוביץ', דורון מילברג, מנכ"ל העירייה, אליצור זרחי,מנהל אגף חירום ובטחון וליאור שוקרי, מנהל אגף תנועה, פיקוח, שילוט ושיטור עירוני בעיריית רחובות.


בישיבה הועלו מגוון דרכים לעצירת שרשרת ההדבקות ולהתמודדות עם השלכות הסגר מחד, והידוק האמצעים למניעת התפשטות הנגיף מאידך. כל המומחים הביעו את דעתם והצוות הקשיב בקשב רב.

 

בסיום הישיבה ביקש ראש העיר, רחמים מלול, מממלא מקומו, זוהר בלום ומתא"ל במיל. צביקה פייראייזן, את  המשימה של תגבור מערך המתשאלים לביצוע חקירות אפדימיולוגיות בעיר. זאת באמצעות גיוס רופאים ואחיות בגימלאות תושבי העיר, גיוס מתנדבים רלוונטיים וגיוס בני הנוער לסיוע טלפוני מקיף. 


כמו כן על סגן ראש העיר עו"ד יניב מרקוביץ הוטלה המשימה של הקמת מערך נאמני בריאות בכל שכונה, באמצעות מתנדבים מקומיים, שתפקידם יהיה ביצוע הסברה, סיוע בהקפדה על הנחיות הבריאות ומניעת הפרות, וסיוע לתושבי השכונה והכל בהתאם לכל שכונה באופן ספציפי.


ראש העיר, רחמים מלול: "אנו עושים הכל על מנת לנצח באתגר ההתמודדות עם הקורונה, למען תושבי רחובות. הדיון עם המומחים היה מרתק והועלו בו נקודות חשובות, ואני מודה לכל אחד ואחת מהם על ההירתמות בחפץ לב וללא שיהוי. יום למחרת כבר התחלנו ביישום ההמלצות ובגיוס מתנדבים על מנת לעבות את מערך התישאול ולתגבר את השמירה על ההנחיות בכל שכונה ושכונה  "

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...