שתף

הדרישה של מתן דיל מעיריית רחובות

08:06 04.09.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

בשבוע שעבר, הוגשה כנגד עיריית רחובות, התראה בטרם נקיטת הליכים, עקב הסתרת מסמכים ומידע. את ההתראה הגיש יו"ר האופוזיציה והמועמד לראשות העיר, עו"ד מתן דיל

 

יו"ר האופוזיציה והמועמד לראשות העיר רחובות, מתן דיל, הגיש התראה לעיריית רחובות עקב הסתרת מסמכים ומידע.

 

דיל פנה להנהלת העירייה כנציג ציבור, לאור פניות רבות שקיבל מתושבים, בנוגע לפרויקטים שונים שמתבצעים ברחובות. מדובר בשוק העירוני, האצטדיון ופארק ההדרים

 

על פי דיל, תושבים ברחובות פנו אליו בנוגע למספר פרויקטים וביקשו לקבל מידע בנושא ובעיקר ברמת ההוצאות של אותם פרויקטים שהוזכרו. 

 

בעקבות כך, פנה דיל בחודש מאי האחרון לעיריית רחובות בבקשה לקבל לעיונו מסמכים רלוונטיים הנוגעים לפרויקטים שהובאו לפתחו – השוק העירוני, האצטדיון העירוני ופארק ההדרים, זאת במטרה לבדוק את תלונות התושבים ולוודא כי העיריה משתמשת בכספם בצורה אחראית.

 

משלא קיבל דיל את המסמכים המבוקשים, או אך באופן חלקי רק לאחר התערבות משרד הפנים בעניין, ולאחר שחלפו למעלה מ-3 חודשים, נשלחה ב-30.8, לעיריית רחובות והעומד בראשה, התראה בטרם נקיטת הליכים, ביוזמתו של דיל.

 

מתן דיל: "אני מקווה שמישהו מהאוחזים בהגה יתעורר בקרוב ויבין כי הציבור רואה את המחדלים השיטתיים אשר באים לידי ביטוי בכל פרויקט ופרויקט שנוגעת בו העירייה. הניסיונות לטשטש את המחדלים באמצעות הסתרה פוגעים קשות באמון הציבור בעירייה, שאמורה לשרת את תושביה בשקיפות, באחריות ובהגינות. אני מבטיח לפעול בכל הכלים העומדים לרשותי על מנת להוציא את האמת לאור."

 

תגובת עיריית רחובות:

בשל מערכת הבחירות נרשמה עליה גבוהה ביותר במספר הפניות  לקבלת מסמכים ומידע מצד גורמים שונים.

משמעות הדבר היא הקצאת משאבים עצומים כדי להיענות לבקשות אלו על חשבון העבודה השוטפת.

חבר המועצה מתן דיל פנה לקבלת עשרות מסמכים, תחשיבים , חוזים וחומרים שונים המתפרסים על פני כל שנות ביצוע הפרוייקטים. חלק מהחומרים נשלח וחלקו בטיפול.

כיו״ר האופוזיציה הייתה למתן דיל ההזדמנות לקבל מסמכים אלה במהלך חמש השנים האחרונות ולא לבקש אותם  טרם הבחירות.

למרות זאת, עובדי החברה לפיתוח רחובות והעירייה עושים מאמצים גדולים כדי לעמוד בצונאמי הדרישות למסמכים, ובמקביל להמשיך בטיפול במשימות הרבות העומדות לפתחם.

עיריית רחובות אינה מסתירה או מנסה להסתיר שום מידע, שממילא היה פתוח לעיון הציבור בישיבות וועדות שונות, דירקטוריונים ומועצת העיר.

 

מתן דיל. דורש שקיפות

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...