שתף

הגשר בין כיפור לסוכות שהפך לעול תקציבי עבור הורי רחובות

07:46 19.09.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

הגשר בין יום הכיפורים השנה לבין סוכות, הפך להיות עול עבור ההורים שנאלצים לשלם תוספת כספית עבור שלושת ימי הצהרון. חברת המועצה קארין ברגינסקי פנתה לראש העיר בדרישה שיבחן את הנושא ויבטל את התשלום המיותר. עיריית רחובות: "צר לנו כי גורמים פוליטיים מנסים לפגוע בעשייה ראויה לציון מצד העירייה והחברה העירונית למען ההורים בעיר"

 

כל העולם כולו הוא גשר צר מאד, אבל הגשר החדש בין כיפור לסוכות הוא צרה גדולה מאד, עבור הורים רבים שנותרו בלי מענה הולם לילדיהם, רגע אחרי סיום החופש הגדול.

 

 ההורים, שמשלמים ממיטב כספם לצהרוני במהלך השנה, הופתעו לגלות שמחכים להם 3 ימים "ארוכים" בצהרון שמסתיימים בשעה 13:00 בלבד, בתוספת של 150₪ לילד. פתרון זה כמובן אינו מספיק עבור הורים עובדים, שאינם יכולים לעזוב את מקום העבודה בשעה מוקדמת למשך 3 ימים.

 

רק לאחר הקמת קול זעקה של הנהגת ההורים העירונית, התפנו האוחזים בהגה למצוא פתרון לימים ארוכים עד 16:00, וזאת בתוספת של 150₪ נוספים (!) עבור כל ילד. כעת נדרשים ההורים לשלם 300₪ לקייטנה של 3 ימים, סכום גבוה ולא פרופורציונלי לעלות החודשית של הצהרון.

 

עו"ד קארין ברגינסקי, מס' 2 ברשימת "רחובותי" של מתן דיל, בעברה יו"ר הנהגת ההורים העירונית, פנתה לראש העיר, רחמים מלול, בדרישה שיבחן את הנושא ויבטל את התשלום המיותר, או לכל הפחות יוזיל את העלות למשפחות נזקקות על פי הקריטריונים של משרד החינוך, זאת בעקבות פניות רבות של תושבים המתקשים לשלם סכומים כאלה, ודאי בחודש עמוס בחגים והוצאות, ובוודאי אם יש להם יותר מילד אחד בצהרונים.

 

חברת המועצה ברגינסקי:

"פניתי לראש העיר רחמים מלול, בבקשה שייבחן את הנושא עבור הורים רבים שנמצאים כעת מול שוקת שבורה ומרגישים שבויים היות ואין ביכולתם להישאר בבית ולהפסיד ימי עבודה מאידך ללא מעט מהם ידם אינה משגת. עם השקעה של מחשבה מקדימה, ניתן היה להימנע מהמצב הזה ע"י ניצול הימים הארוכים שמגיעים לילדי הצהרונים במהלך השנה ופיזור נכון שלהם על גבי לוח השנה. לצערי עיריית רחובות שוב מצאה עצמה 'מופתעת' מול אירוע שניתן היה להיערך אליו מראש ובחוכמה."

 

מעיריית רחובות נמסר:

משרד החינוך הודיע להורים ולתלמידים על חופשת גשר בת שלושה ימים בין יום כיפור לסוכות, כאשר הוא מעניק לעובדיו ימי חופשה ומותיר את התלמידים ללא תקצוב עבור מסגרת חלופית.

למרות זאת וכדי להקל על ההורים, עיריית רחובות והחברה העירונית החליטו להקים קייטנות ואף לסבסד את עלותן. התכנית גובשה בשיתוף פעולה מלא עם הנהגת ההורים העירונית כאשר הורים רבים מכל רחבי העיר מברכים על קיומה במשך שלושה ימים מלאים.

צר לנו כי גורמים פוליטיים מנסים לפגוע בעשייה ראויה לציון מצד העירייה והחברה העירונית למען ההורים בעיר.

 

חברת המועצה קארין ברגינסקי ויו"ר האופוזיציה מתן דיל

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...