שתף

הברזילאים באים

08:38 02.04.2019

מה חדש ברחובות

רחובות מקדמת חתימת הסכם "ערים תאומות" עם העיר טוברו בברזיל


ראש העיר, רחמים מלול וסגן ראש העיר ומחזיק תיק קשרי חוץ, יניב מרקוביץ', קיימו השבוע מפגש עם משלחת בכירי טוברו - בראשות ראש העיר ג'ורס קרלוס פונטיסלי


משלחת כלכלית מהעיר טוברו שבברזיל הגיעה לאחרונה לפגישה רשמית בלשכת ראש העיר רחובות, רחמים מלול, במטרה לקדם חתימת הסכם ברית ערים תאומות. את המפגש והקשר עם נציגי העיר הברזילאית מוביל סגן ראש העיר ומחזיק תיק קשרי חוץ זו הקדנציה השנייה, עו"ד יניב מרקוביץ', אשר סקר בפני האורחים את הנעשה בעיר רחובות, את טכנולוגיות העיר החכמה שהעיריה מיישמת וטכנולוגיות סביבתיות חדשות שעומדות להיכנס לעיר, וערך להם ביקור במוקד העירוני.

 

בראש המשלחת הברזילאית עמד ראש העיר, ג'ורס קרלוס פונטיסלי ואיתו הגיעו גם מנכ"ל העיריה, ג'ובנאי ברנרדו,  מנכ"ל החברה הכלכלית וגורמים עסקיים מברזיל.

 


ראש העיר, רחמים מלול מסר כי "רחובות מקיימת שיתופי פעולה ענפים עם ערים ברחבי העולם וקהילות יהודיות. קשרים אלה מעשירים את הידע בעיר, מחזקים את הקשרים בין הקהילות, ומביאים לפעילויות חינוכיות ולימודיות משותפות. אנו מקדמים בברכה את המשלחת מטוברו ונמשיך במגעים ובגיבוש ההסכם".  

 


סגן ראש העיר, עו"ד יניב מרקוביץ': "העיר טוברו רואה ברחובות כיעד מועדפת ליצירת שיתופי פעולה, בשל החדשנות, הטכנולוגיה, המחקר והאקדמיה שפורחים בעיר. עבורם יש ברחובות פוטנציאל גדול לשיתופי הפעולה, וראשי המשלחת ציינו את חשיבות הקשר עבור העיר טוברו ועבור הקהילה היהודית הגדולה המתגוררת בה. לעיר יש מאפיינים משותפים עם רחובות, בין היתר פועלת בה אחת האוניברסיטאות הגדולות בברזיל. המשלחת הדגישה את הרצון ללמוד ולפתח את תחום החקלאות המודרנית והפיתוחים הטכנולוגיים, שיכולים להגדיל את התוצרת החקלאית. מהצד השני, המשלחת ציינה כי היא יכולה לתרום רבות לפיתוח ברחובות, בין היתר  בחשיפה לזנים וסוגי החקלאות שמגדלים בברזיל וניתן לשלבם בחקלאות בישראל".

בתום המפגש סוכם על שמירה על קשר שוטף בין מרקוביץ' לבין בכירי טוברו, ועל בחינת מתווה של שיתוף פעולה וגיבוש הסכם ערים תאומות, ככל הנראה בכינוס נוסף לסיכום בין הצדדים. המשלחת סיימה את הסיור ברחובות בביקור במכון ויצמן למדע.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...