שתף

הביקור המיוחד של חבר הכנסת עודד פורר

15:10 04.05.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

יו״ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות, ח״כ עודד פורר בביקור מיוחד במוזיאון העירוני ברחובות להנצחת הגבורה היהודית במלחמת העולם השנייה: ״מחובתנו להמשיך ולהנחיל לכל הדורות את מורשתם של הגיבורים היהודים במלחמה נגד הנאצים״

 

לרגל יום הניצחון על גרמניה הנאצית שייערך ב-9 במאי, ערך היום יו״ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות, ח״כ עודד פורר (ישראל ביתנו) ביקור ודיון ועדה מיוחד במוזיאון העירוני ברחובות להנצחת הגבורה היהודית במלחמת השנייה ובמערכות ישראל.

 

בביקור השתתפו חברי הוועדה; נציגים מטעם משרדי הממשלה; ראש עיריית רחובות, רחמים מלול; סגן ראש העיר, זוהר בלום; מנהלת מחלקת עלייה וקליטה ברחובות, אילנה תבורסקי; יו״ר ברית הווטרנים בישראל, אברהם גרינזייד ו-וטרנים תושבי העיר שכיבדו בנוכחותם.

 

במסגרת דיון הוועדה בחן ח״כ פורר את היערכות משרדי הממשלה לציון יום הניצחון על גרמניה הנאצית שחל ב-9 במאי על מנת להנחיל את גבורתם של היהודים שלחמו בצבאות בעלות הברית וביחידות הפרטיזנים נגד הנאצים בזמן מלחמת העולם השנייה ובמערכות ישראל.

במעמד הדיון אמר ח״כ עודד פורר:


״הישיבה המיוחדת של ועדת העליה והקליטה, שכינסתי במוזיאון הלוחם היהודי בעיר רחובות, אינה מקרית. העיר רחובות קלטה לאורך השנים אלפי עולים, רבים מהם היו גיבורי המלחמה, וישנם לא מעט גיבורי מלחמה שאף נולדו בעיר ולחמו במסגרת צבאות הברית.

 

ציון יום הניצחון כיום לאומי, הוא אחד מהחוקים החשובים שחוקקתי כחבר כנסת, כדי שנזכור את גבורת העבר ונקבל ממנה השראה לעתיד.


אני גאה, כבן העיר, שעיריית רחובות השקיעה במוזיאון מעבר לתקציבי המדינה ואיפשרה בית ראוי ומכובד לזיכרון הלוחמים ועל כך אני מודה לראש העיר, מר רחמים מלול.

מחובתנו להמשיך ולהנחיל לכל הדורות את מורשתם של הגיבורים שלחמו וניצחו, והגיבורים שנפלו בקרבות מול הנאצים, שבזכותם חייהם של יהודים רבים ניצלו״.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...