דדי שיין לומברוסו - פיזיותרפיסט 

דדי שיין לומברוסו - פיזיותרפיסט

צור קשר

ראשי

דדי שיין לומברוסו - פיזיותרפיסט

אודות

קצת על עצמי

שמי דדי ואני פיזיותרפיסט בעל רישיון משרד הבריאות המתמחה בטיפול אורתופדי,
פציעות ספורט ושיקום.
​לאחר פציעה בברך בשירות הצבאי נחשפתי לעולם המופלא של הפיזיותרפיה שעם השנים הפך להיות המקצוע שלי שאני כל כך אוהב.

את לימודי באוניברסיטת בן-גוריון סיימתי בהצטיינות בשנת 2013, בסיומם הוענק לי פרס רקנאטי כסטודנט המצטיין של המחזור. מאז ועד היום אני מאמין שהדרך להיות המטפל הטוב ביותר היא למידה בלתי פוסקת והתפתחות מתמדת בתחום, וכך אני עושה יום יום.
בעיניי פיזיותרפיה היא השילוב המושלם בין אנושיות לתבונה. מטפל צריך להיות ראשית אדם רגיש למטופליו ובמקביל בעל חשיבה יצירתית בכדי לפתור את בעייתם. אני מאמין בטיפול המנואלי (טיפול עם הידיים) בשילוב תרגול אקטיבי של המטופל אשר מביא את מטופליי לתוצאות הטובות ביותר.

הקליניקה מכילה את כל הציוד הנדרש לטיפול המקצועי ביותר.
בין היתר בקליניקה: מיטת טיפולים, מכשירי אימון, משטחי שיווי משקל, אווירה נעימה ואישית ועוד :)

 

טיפול בפיזיותרפיה

טיפול מנואלי

טייפינג

כשמו כן הוא, הטיפול המנואלי הוא טיפול בעזרת הידיים, הכולל טכניקות רבות של עיסוי, מתיחות, מוביליזציות ומניפולציות למפרקים.
האפקטיביות של הטיפול המנואלי טמונה ביכולת של הפיזיותרפיסט להבין לעומק את הבעיה של המטופל, מה יוצר אותה ולמה הגוף לא מצליח להתגבר עליה לבד. כך ניתן לבצע טיפול ממוקד בשורש הבעיה שיאפשר לגוף להתגבר על הבעיה.

טייפינג הוא פס כותנה המודבק לגוף לצורך רפואי.
טייפינג אינו יהיה טיפול יחיד בפני עצמו, אלא הוא ישולב עם תרפיה מנואלית ו/או תרגול פונקציונאלי.
קיימים שני סוגים של טייפינג:
• טייפ אלסטי - קינזיוטייפ (בצבעים שונים) - משמש להדבקה על שרירים והורדת נפיחות.
• טייפ לא אלסטי - לייקוטייפ (בצבע לבן) - משמש לקיבוע והורדת עומס ממבנים ספציפיים.

אימון פונקציונלי

תכנית אימון מותאמת אישית

בכדי להשיג את התפקוד הטוב ביותר מהגוף שלנו, עלינו לתרגל אותו במצבים הקרובים ביותר לדרישות התפקודיות (הפונקציונליות) שלנו ביומיום. על כן בזמן הטיפול ובין הטיפולים נבצע תרגול לחיזוק השרירים ושיפור המיומנויות הדרושות מגופנו לצורך התפקוד אותו אנו רוצים להשיג. התרגול יעזור לנו לשמר את התוצאות החיוביות שהשגנו בטיפול בין הטיפולים ולאחר סיום סדרת הטיפולים.

פעילות גופנית הינה גורם מגן לרוב המחלות הקיימות והיא תורמת לחוסנו של גופינו. על כן לכל מטופל שמגיע אליי אני מתאים תוכנית אימון כלשהי.
לאדם שאינו מתאמן וכעת מתלונן על כאבים כלשהם נבנה תוכנית אימון גופני מותאמת שתוכל לעזור לו להתגבר על הבעיה ולהוריד את הסיכוי שתחזור.
לאדם שמתאמן באופן קבוע ונפצע נרכיב תוכנית אימונים חלופית בכדי לשמור על רמת פעילות מסוימת ותוכנית מסודרת לחזרה הדרגתית לעומסים אליהם הוא שואף לחזור.

דיקור יבש

גירויים חשמליים ואולטרסאונד

ראשית חשוב להדגיש כי לא מדובר בדיקור סיני שהוא דיקור שטחי (רק על העור) המבוסס על עקרונות הרפואה הסינית.
דיקור יבש הוא דיקור המבוסס על הידע האנטומי והפיזיולוגי של הרפואה המערבית המבוצע ע"י פיזיותרפיסטים או רופאים שהוסמכו לכך בלבד.
ישנן טכניקות דיקור שטחיות (רק ברמת העור) וישנן טכניקות דיקור עמוקות לתוך בטן השריר. כאשר מתבצע דיקור לעומק השריר מטרתו היא לטפל בנקודות מכווצות בסיבי השריר המפיקות כאב ומפריעות לתפקוד התקין של השריר אותן אנו מכנים Trigger Points (נקודות הדק).
מחקרים רבים הראו את יעילות הטיפול בשיפור כאבים במיוחד בשילוב עם טכניקות נוספות (מתיחות, עיסוי ותרגילים).

גירויים חשמליים משפיעים על מערכת העצבים בכך שהם מפעילים מנגנונים טבעיים במערכת להורדת כאבים. בנוסף הם יכולים ליצור כיווץ בשריר חלש בכדי לעזור לו לחזור לפעולה.
האולטרסאונד מבצע פעולה של חימום רקמה באזור ספציפי עליו עובדים, כאשר ניתן לבחור באיזה עומק נרצה לחמם את הרקמה, כך שניתן להגיע ולחמם אזורים עד לעומק של כ- 5 ס"מ.
בכלים אלו נשתמש אצל מטופלים עם כאבים מאד חמורים שראשית חשוב להרגיע את רמת הכאבים או כטיפול תומך להחלמת הרקמה בנוסף לטיפולים הנוספים שהוזכרו.

 

בעיות נפוצות

צוואר וגב תחתון

פריצת דיסק

פריצת דיסק הינה פגיעה במבנה הדיסק הבינחולייתי בעמוד השדרה המדורגת ברמות חומרה שונות ועלולה ליצור כאב דלקתי חזק בסמוך לעמוד השדרה והקרנה לאורך הגפיים, עקב כך להגביל בתנועה ובתפקוד. לא בכל כאב סביב עמוד השדרה (גם אם הוא חמור) מדובר בפריצת דיסק. גם במידה ומדובר בפריצת דיסק, מומלץ לא למהר ולרוץ לניתוח אלא לקבל חוות דעת נוספת מאורטופד ופיזיותרפיסט.החדשות הטובות הן כי קיים טיפול יעיל בפיזיותרפיה שבמקרים רבים יכול למנוע ביצוע של ניתוח ונטילת תרופות מיותרות.

לקריאה נוספת לחצו כאן...

היצרות בחוליות הצוואר

היצרות בחוליות הצוואר כשמה כן היא הקטנת המרווח בין החוליות בצוואר אשר עלולה לייצר לחץ על העצבים שיוצאים מהצוואר ולגרום לכאב מקומי, כאב מוקרן לגפיים העליונות ומגבלה בתנועות הצוואר. חשוב להבין כי לא כל כאב בצוואר נוצר עקב היצרות בחוליות הצוואר, גם אם כשיש ממצא של היצרות בחוליות הצוואר בצילום רנטגן. כמעט תמיד תהיה מעורבות משמעותית של שרירים בצוואר עקב שלל סיבות. החדשות הטובות הן כי קיים טיפול יעיל בפיזיותרפיה שבמקרים רבים יכול למנוע ביצוע של ניתוח ונטילת תרופות מיותרות.

לקריאה נוספת לחצו כאן...

 

 

ברך וקרסול

נקע בקרסול

הקרסול מיוצב ע"י מספר רצועות ושרירים סביבו. נקע בקרסול הוא פגיעה טראומתית בדרגות חומרה שונות באותם מבנים מייצבים, ברוב המקרים במנגנון סיבובי בעוצמה גבוהה. לאחר נקע בקרסול לרוב יופיעו כאבים ונפיחות, מגבלה בטווחי תנועה ובנשיאת משקל ותפגע יכולת היציבות של הקרסול על כן קיים סיכון גבוהה לפציעה חוזרת. החדשות הטובות הן כי קיים טיפול יעיל בפיזיותרפיה לזרוז החזרה לפעילות לאחר נקע בקרסול ולהורדת הסיכון לפציעה חוזרת.

לקריאה נוספת לחצו כאן...

קרע ברצועה צולבת בברך

בברך קיימות שתי רצועות צולבות, קדמית ואחורית, כאשר הקרע הנפוץ ביותר הוא של הרצועה הצולבת הקדמית, הנגרמת לרוב ע"י חבלה סיבובית לברך. הבעיה שתיווצר היא תחושת חוסר יציבות במפרק הברך שתגביל את יכולותינו. רוב האנשים סבורים כי אין מנוס מניתוח לשחזור הרצועה הצולבת הקדמית, אך בפועל המחקר העדכני מראה כי אפשר גם אחרת. ניתן לבצע שיקום שמרני ולאחריו במידה ולא הושגה יציבות מספקת בברך ניתן לבצע את הניתוח לשחזור הרצועה. בכל מקרה עם או ללא ניתוח יש לעבור שיקום אינטנסיבי בפיזיותרפיה שלוקח מספר חודשים במטרה להשיב לברך את היצבות הנדרשת לביצוע פעילות גופנית לפי צורכי המטופל.

לקריאה נוספת לחצו כאן...

שינויים ניווניים בברך

לאורך השנים נוצרים שינויים ניווניים במפרק הברך הכוללים היצרות של המרווח במפרק,  שינוי במבנה הסחוס ובמצבים מתקדמים נוצרות בועות בעצם וזיזי עצם הבולטים לתוך חלל המפרק. גם כאשר אובחנו שינויים ניווניים בברך באמצעות צילום אין זה אומר בהכרח שהם הגורם העיקרי לכאבים. במצב כזה טיפול בכדורים וזריקות לא בטוח יהיה יעיל ואף לעיתים מיותר. החדשות הטובות הן כי קיים טיפול יעיל בפיזיותרפיה להתמודדות עם שינויים ניווניים בברך שעשוי למנוע ניתוח להחלפת מפרק ברך.

לקריאה נוספת לחצו כאן...

דורבן בכף הרגל

לאורך כף הרגל קיים מבנה הנקראה הפאסיה הפלנטרית אשר תומך במבנה הקשתי שלה. עומסים חוזרים בשילוב נעליים לא מתאימות למבנה כף הרגל עלולים לגרום למתח ברקמה ופגיעה באזור החיבור שלה לתחתית העקב. באזור הפגיעה לעיתים נוצר זיז עצם בכיוון המתח המכונה דורבן. הדורבן אינו אמור ליצור כאבים או דקירה כמו שנהוג לחשוב, הסיבה לכאב היא המתח והתהליך הדלקתי שיש ברקמה. פעמים רבות הכאב יורגש בעיקר בזמן הצעדים הראשונים בבוקר. החדשות הטובות הן שקיים טיפול יעיל בפיזיותרפיה לפגיעה בפאסיה הפלנטרית, ללא ניסיון להשפעה על הדורבן, כך ניתן להימנע מתרופות מיותרות וטפולים יקרים אחרים.

לקריאה נוספת לחצו כאן...

 

 

כתף ומרפק

קרע גיד בכתף

קרע גיד בכתף נוצר עקב חיכוך בין עצם הזרוע לעצם השכמה בזמן תנועה של הכתף. הדבר החשוב ביותר להבין לגבי קרע גיד בכתף זה שהקרע הוא לא בהכרח הגורם העיקרי לכאבים בכתף. ישנם אנשים רבים שיש להם קרע אך אין להם כאבים, על כן צריך גורם נוסף כמו חוסר סיכרון בין השכמה לזרוע בכדי ליצור חיכוך ועומס על הגיד. החדשות הטובות הן שיש טיפול יעיל בפיזיותרפיה וכך ניתן להימנע מניתוח לתפירת הגיד ולקיחת תרופות מיותרות.

לקריאה נוספת לחצו כאן...

מרפק טניס

כאשר אנו מבצעים עומסים חוזרים בפעולות של שורש כף היד והמרפק, עלולה להתפתח פגיעה בגיד המתחבר בצידו החיצוני של המרפק. הפגיעה תגרום לכאבים בפעולות פשוטות של כף היד כמו פתיחת צנצנת או לחיצת יד. חשוב להבין כי במידה ונפחית עומס ונשמור על רמת פעילות מתונה, הבעיה אמורה לחלוף לבד. הבעיה שקשה לשמור על כך ותהליך ההחלמה עלול לקחת זמן לא מבוטל. החדשות הטובות הן שקיים טיפול יעיל בפיזיותרפיה למרפק טניס וכך ניתן להימנע מלקיחת תרופות מיותרות.

לקריאה נוספת לחצו כאן...​

פריקת כתף

פריקת כתף זהו מצב בו ראש הזרוע יוצא ממקומו כלפי קדימה, למטה או אחורה. אדם שפרק את הכתף
נמצא בסיכון גבוה יותר לפריקה חוזרת בעתיד. החזרת הכתף למקום תתבצע רק ע"י רופא המוסמך לכך תחת שיקוף בכדי לוודא שאין פגיעה בעצבים וכלי דם. טיפול הפיזיותרפיה הכרחי כבר מהשלבים המוקדמים ביותר על מנת לעזור לשמור על טווח התנועה כמה שאפשר במגבלות הקיימות. בשלב מתקדם נעבוד על שיפור יכולות הכתף בכדי לבצע כל תפקוד שנרצה ולהוריד את הסיכון לפריקה חוזרת בעתיד.

לקריאה נוספת לחצו כאן...

 

לוח ארועים