שתף

גשר משפחתי: חלוקת זמני שהות עם קטינים בתקופת הקורונה

13:19 12.04.2020

מה חדש ברחובות

מאת: מירי שאול בלס, עו"ד ומגשרת מוסמכת*

 

מגיפת הקורונה באה בהפתעה מוחלטת, ואיתה גם הצורך של האנושות כולה להתאים עצמה למצב החדש ולהסתגל להתנהלות שונה לגמרי מזו שאליה היינו רגילים


יחד עם ביטול הטיסות והאלכוג'ל, הקורונה הביאה איתה גם מושג חדש לעולם - חיוב בבידוד חברתי, או בשמו העממי "הסגר", על מנת לנסות ולמנוע הדבקה בנגיף הקורונה ככול הניתן.
המשמעות היא שבמשפחות רבות תקופת הקורונה מתאפיינת במעין ניתוק כפוי מהעולם החיצון, עת שכל בני המשפחה מתקבצים להם יחד בהסגר בביתם.


אך מה קורה במקרה של משפחות שבהן ההורים גרושים ואינם חיים יחד תחת אותה קורת גג? האם יש בקורונה כדי להשפיע על חלוקת זמני השהות של אותם הורים עם ילדיהם הקטנים? האם הקורונה כשלעצמה מהווה נימוק מספיק למניעת זמני שהות עם מי מההורים?

 

 

זהו אך טבעי שכל הורה חושש ודואג לשלום ילדיו, ובטח בתקופה רגישה שכזו, אך ככלל, ככול שישנה החלטה שיפוטית ביחס לחלוקת זמני השהות של הקטינים, הרי שיש לקיימה, וזאת כל עוד שאין הוראה מפורשת השוללת או משנה אותה.


לענייננו, בתקנות החירום שהותקנו על-ידי הממשלה ישנה התייחסות מפורשת המתירה העברה של קטינים, שהוריהם חיים בנפרד, על ידי אחד מהוריהם, לביתו של ההורה השני.

על כן, נראה כי חשש לבדו, לא מהווה סיבה מספקת למניעת קשר של קטינים עם מי מהוריהם.

חשוב לזכור, כי מול החשש מהעברת הקטינים מהורה אחד להורה אחר בתקופת הקורונה, עומדים הצורך של הילדים לשמירה על שגרה בתקופה מורכבת זו, החשיבות בשמירה על הקשר המיטיב עם שני הוריהם וקבלת תחושת הביטחון בשני הבתים.


משום כך, כדאי ורצוי לנהל שיח עם ההורה השני ובו להעלות את החששות הקיימים בנושא, כדי לנסות ולפעול יחד בתקופת הקורונה, לשם שמירת ביטחונם של הילדים בעת חלוקת זמני השהות עם שני ההורים. במידת הצורך, כדוגמת מקרה שבו אחד ההורים מחוייב בבידוד או חלילה נדבק בנגיף, נראה כי יש מקום להתגמש יחד על שינוי נקודתי כזה או אחר של זמני השהות, תוך שמירת הקשר ההדוק עם ההורה השני מרחוק, כך שברגע שיתאפשר לו/ה, יוכל לקבל חזרה זמן שהות עם ילדיו/ה.

 

לקבלת מידע נוסף, אתם מוזמנים לפנות לעו"ד מירי שאול בלס בטלפון 08-9981500, בדוא"ל [email protected], או דרך אתר האינטרנט כאן.

 

*הכותבת הינה בעלת משרד עו"ד הממוקם ביבנה, העוסקת בתחום דיני המשפחה, גישור, הצוואות והירושה, אפוטרופסות, מקרקעין, משפט אזרחי ומסחרי ודיור מוגן. בין היתר, מלווה המשרד לקוחות בתהליך של סכסוך גירושים, הסכמי גירושים וגישור.

 

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה ו/או קבלת כל החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

 

עו"ד מירי שאול בלס

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...