שתף

גישור כדרך להידברות

13:51 31.03.2019

מה חדש ברחובות

בביה"ס "רמת אלון" בוחרים בגישור כדרך להידברות


בבית הספר פועל פרויקט הגישור זו השנה הרביעית.  בימים אלה הושלמה הכשרת  קבוצה נוספת של תלמידים מבית הספר, מכיתות ד'-ו', בהדרכתה של הגב' אביגיל דורה רכזת הדרכה במרכז הגישור והדיאלוג העירוני ובליוויה של  אילת בנגוס, רכזת הגישור בבית הספר. בקורס למדו התלמידים על מהות הגישור – יישוב מחלוקות בין אנשים, הם נחשפו לתיאוריות בנושא, לדרכי יישוב מחלוקות מקובלות ולמושגים כמו: ניטראליות, הקשבה, שמירה על סודיות, כבוד, הכלה, אמפתיה, הידברות ושיקוף.

 


בימים אלה התקיים בביה"ס טקס במעמד מנהלת מחלקת שח"ר, הגב' יעל סלע,  רכזת ההדרכה במרכז הגישור העירוני ברחובות הגב' אביגיל דורה, מנהלת בית הספר, רכזת הגישור והורי המגשרים החדשים. בטקס הוענקו לכל התלמידים תעודות גישור חתומות בידי ראש העיר מר רחמים מלול ומנהלת ביה"ס הגב' רונית מוסלר וכן הוצגה אמנת המגשרים.

 


רונית מוסלר מנהלת בית הספר: " תוכנית "גישור"  פועלת זו השנה הרביעית בהובלתה של אילת בנגוס רכזת הגישור הבית ספרית. תהליך הלמידה כלל שבעה מפגשים  שבהם הוכשרו התלמידים לקיים תהליכי גישור בדרך של דיאלוג ושיח מכבד בין התלמידים, בינם לבין עצמם ובינם לבין הצוות המוביל אותם. אני מאמינה כי המפתח לחיים טובים בבית הספר הוא על ידי קיום תקשורת מיטבית בין כולם. באמצעות הגישור נמשיך לקדם מיומנויות של תקשורת בין אישית,  של פתרון בעיות ומנהיגות."


אביבה חלבי מנהלת מרכז הגישור והדיאלוג "בי"ס רמת אלון מוכיח הטמעה מקצועית ושיטתית של תוכנית הגישור בבית הספר ע"י אילת בנגוס. תכנית זו הוצגה אף באנגלית למורים ממינאפוליס שהגיעו במסגרת משלחת מורים בשותפות רחובות-מינאפוליס. ברצוני להודות לאביגיל דורה על עבודתה וכן למנהלת בי"ס רמת אלון ולאיילת בנגוס על ההטמעה"

 


יעל סלע, מנהלת מחלקת שח"ר מוסיפה "אנו באגף החינוך רואים חשיבות רבה להעשרת ארגז הכלים של הילדים במיומנויות של גישור ושיח מקרב. שמחים לבקשתו של בית הספר רמת אלון והצוות לפתוח קורס גישור נוסף. יש לכם בוגרי הקורס, תפקיד משמעותי כשגרירים של קידום שלום ותקשורת מכבדת בבית ספרכם וגם לאחר שעות הלימודים- בשיח המשפחתי ועם החברים. גאה בבחירתכם להיות חלק מתהליכים חשובים אלה . "

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loader

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...