שתף

גירושין במקרה של סטטוס ידועים בציבור

10:03 14.02.2024 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

מהי המשמעות המשפטית של ידועים בציבור? המונח "ידועים בציבור" משמש לתיאור מערכת יחסים הדומה לזוג נשוי כחוק, אם כי ללא הפורמליות של תעודת נישואין. בעיני החוק, ידועים בציבור מוכרים כאשר שני אנשים חיים יחד באותו מקום מגורים תקופה ממושכת ומכירים בהם כזוג בציבור. הקריטריונים לביסוס מעמד כזה יכולים להשתנות, אך בדרך כלל כוללים חיים משותפים מבחינת משק בית משותף ו/או שותפות כלכלית, שותפות ביתית והכרה פומבית במערכת היחסים

 

עם זאת, סטטוס ידועים בציבור הוא שונה מסטטוס נישואין רשמיים בכך שהם אינם דורשים טקסים רשמיים או תיעוד משפטי כדי להתחיל. היא מעוגנת בעקרונות של הסכמה והדדיות שבהם בני הזוג נתפסים לעתים קרובות על ידי הקהילה כבעל ואישה. בתי משפט בתחומי שיפוט שונים עשויים לכבד איחודי כזה באופן שונה, כאשר חלקם מציעים הגנות דומות לנישואין מסורתיים, ואחרים דורשים הוכחה נוספת כדי לאכוף זכויות וחובות מסוימות. הבנת ניואנסים אלה היא חיונית עבור בני זוג ידועים בציבור כדי להגן על האינטרסים המשפטיים שלהם.

תמונה: FREEPIK

 

מהן זכויותיהם של ידועים בציבור, פירוד וגירושין עבור ידועים בציבור?

הבנת זכויותיהם של ידועים בציבור היא קריטית בכל הנוגע לניואנסים של פרידה וגירושין עבור זוגות הנופלים תחת קטגוריה זו. למרות שאינם נשואים באופן רשמי, לאנשים במערכת יחסים של ידועים בציבור יש זכאויות מסוימות הדומות לאלה של זוגות נשואים, במיוחד כאשר מתרחשת פרידה. ידועים בציבור, על פי הדין האזרחי בישראל, מוכרים לאחר שבני הזוג חיים יחד במשך תקופה רציפה, מה שמוביל לזכויות משותפות ברכוש. במקרה של פרידה, נכסים שנצברו במהלך היחסים עשויים להיות כפופים לחלוקה שווה.

 

עם זאת, הדרך לפרידה או גירושין עבור ידועים בציבור יכולה להיות מורכבת ולפעמים תצריך הסתייעות עורך דין דיני משפחה וגירושין . בניגוד לנישואין רשמיים וחוקיים, בהם הליך הגירושין מתואר בבירור בדיני המשפחה, הפרדה מידועים בציבור עשויה לכלול הסדרים ייחודיים המוסכמים בין הצדדים. היבט מרכזי שיש לקחת בחשבון הוא תמיכה כלכלית, כאשר אחד מבני הזוג עשוי להיות זכאי למזונות, המותנה במשך הקשר ובפער הכלכלי בין בני הזוג. משמורת ילדים ומזונות בפירוק ידועים בציבור מטופלים באופן דומה לאלה של זוגות נשואים, תוך מתן עדיפות לטובת הילד. הדבר עולה בקנה אחד עם תפיסת "טובת הילד", עיקרון המעוגן בדיני המשפחה בישראל ושומר על זכויות הילדים ללא קשר למצבם המשפחתי של הוריהם.

 

פרידה או גירושין עבור ידועים בציבור יצריכו גישור מקצועי או ייעוץ משפטי. רצוי לנסח הסכם חיים משותפים, גם אם בדיעבד, כדי להבטיח הגנה לשני הצדדים. בשל המורכבות הכרוכה בכך, ייעוץ משפטי יכול לסייע בניווט במים המשפטיים, ובסופו של דבר להוביל לפתרון הוגן ושוויוני לשני בני הזוג. לא ניתן להמעיט בחשיבותו של הליווי המשפטי, שכן הוא מספק תמיכה בתהליך מורכב וטעון רגשית זה. כפי שנראה, ההשלכות של פירוק שותפות חורגות מעבר לחוקיות, ומשפיעות על רווחה רגשית ועל יחסים עתידיים.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...