שתף

בשורה לתושבי רחובות: הסתיימו העבודות ביציאה המזרחית בעיר, צפויה ירידה משמעותית בעומס התנועה

11:23 27.12.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

עכשיו קל יותר לצאת מרחובות: כחלק מתוכנית התחבורה העירונית של עיריית רחובות, בימים אלה סיימה חברת נתיבי ישראל את פרוייקט הוספת נתיב נוסף בכביש 40 ביציאה המזרחית מהעיר רחובות- בצומת בגין וכביש 40 עוקף רחובות

 

לאחר לחצים רבים ובקשות מצד עיריית רחובות, לפני כשבעה חודשים החלה חברת נתיבי ישראל את פרוייקט הוספת הנתיב הנוסף ביציאה מהעיר לכיוון צפון/דרום ועבודות נוספות:
*  התווסף נתיב פניה שמאלה ביציאה מרחובות, מרחוב מנחם בגין לכיוון צפון – מחלף רמלה דרום.
*  הוארכו שני נתיבי פניה שמאלה מכביש 40 דרום לרחוב מנחם בגין – הכניסה לרחובות.
*  נתיב נוסף לצפון על כביש 40


* נתיב נוסף ימינה לכיוון בילו על חשבון שטח הגינון הציבורי לטובת הרחבת הכביש

מדובר בפרוייקט נוסף שיצא לפועל בתוכנית התחבורה העירונית הכוללת שמקדמת עיריית רחובות.


תוכנית התחבורה מעודדת מצד אחד נסיעה באופניים ובמסגרת זו הוכנה תוכנית האב הכוללת לשבילי אופניים בעיר שחלק ממנה יושם וחלק ממנה מיושם כעת עם הקמת שבילי אופניים בפארק המדע. ומצד שני מטרתה לשפר את התנועה בכניסות וביציאות מהעיר.


במסגרת תוכנית זו מקדמת העירייה את פרוייקט החיבור ישיר של העיר לכביש 431 ; בימים אלה עובדים על פרוייקט חיבור ישיר לכביש 411 ביציאה המערבית מהעיר בכפר גבירול, והוא צפוי להסתיים כבר בעוד חודשיים; העבודות  לחבור נוסף לכביש 411 מקרית משה נמצאות בעיצומן.

בשבעת החודשים האחרונים פעלה חברת נתיבי ישראל להוספת נתיב נוסף על שלושת הנתיבים הקיימים  ליוצאים לכביש 40 ועבודות נוספות על מנת להפחית את הפקקים בשעות העומס .

כמו כן בוצעו עבודות שיפורים בצומת , הסדרות מדרכות, התקנת מעקות בטיחות, הסדרת ניקוז, עבודות קרצוף ריבוד, תמרור, שילוט והסדרת רמזורים .


הצוות עבד כל הלילה על מנת לאפשר את פתיחת הנתיב כבר הבוקר.


עלות ביצוע הפרוייקט הינה כ 3.4 מיליון ₪ .

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...