שתף

ברוכה הבאה לנבחרת "רחובותי" – מיכל וולקני

15:16 19.09.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

רשימת רחובותי, בראשות מתן דיל, אשר הציגה עד כה 3 מחבריה לציבור, מציגה היום מצטרפת חדשה, המהווה חיזוק משמעותי לכוח הנשי ברשימה – מיכל וולקני

 

וולקני, כשמה כן היא – הר געש מתפרץ של ידע, עשייה ותארים מקיר לקיר. אמא ל-3 ילדים, רואת-חשבון, אקטוארית, יועצת ומגשרת פיננסית, מומחית בכלכלת משפחה ומתנדבת למעלה מעשור בעמותת "פעמונים". בעברה ניהלה את עמותת "ראם" לקידום החינוך האנתרופוסופי ברחובות, את בית התרבות בשכונת חבצלת, כשבמקביל נרשמה לזכותה עשייה עירונית עשירה כשהפיקה אירועי איכות ותרבות רבים כגון רפואה על הבר, פסטיבוק, ארגזי סיפורים ועוד.

 

מיכל וולקני, ילידת רחובות, הצטרפה לרשימתו של מתן דיל מתוך הבנה כי העיר זקוקה לשינוי עמוק: "כמי שמגיעה מעולמות הכספים והניהול, כשנוכחתי לדעת כי עיריית רחובות מאשרת תקציב שאינו מקושר לתכניות עבודה, זה נראה לי לא מתקבל על הדעת, בלשון המעטה.

 

לא תהייה שמחה ממני לתרום מהידע הנמצא בארגז הכלים שלי לתועלת הציבור, כדי לאפשר לעיר להתנהל בצורה נכונה ויעילה יותר, התואמת את צרכי התושבים. גם השיח העירוני סביב 'ליברלי או שמרני' גרם לי לבחור להצטרף לרשימה של מתן. אנשים משתמשים היום במילה 'ליברלי' בלי להבין כי מאחוריה עומדים רעיונות גדולים, שרובם ככולם לא בוצעו עד היום ע"י היושבים בראשות העירייה הנוכחית.

 

הנגשת השירות העירוני לתושב מעיד על ליברליות, תכנית עבודה ותקציב משקפות גישה ליברלית, ותכנית מתאר לעיר היא דוגמה נוספת לתפיסה ליברלית שלא מיושמת כאן, כי העיר בפועל מתנהלת בלעדיה. תכנית מתאר ממפה את העיר לפי אזורים, נותנת מקום לצרכי תושבים ולא לגחמות, מתעדפת בניה של מבני ציבור על פני אחרים ולא לפי הצבעות פוליטיות במועצה ועוד אינספור דוגמאות. מכאן, שאחרי 5 שנים שלא התקבלה אף החלטה ליברלית בהנהלת העיר הנוכחית, אני בוחרת לתת הזדמנות לאדם שלכל אורך הדרך הוכיח כי הוא לא מבטיח אם לא יוכל לקיים."

 

מיכל מספרת כי למרות שנולדה ברחובות, למשפחה עם שורשים רחובותיים, זכתה להכיר את רחובות לעומק בזמן שהפיקה את "ארגזי סיפורים", פרויקט מקסים וקהילתי ביוזמתו של מתן דיל, אשר במסגרתו הוצבו עשרות ספריות רחוב שיתופיות למשך 3 חודשים בכל שנה. "למרות שאבי נולד ונקבר כאן, וגם אני נולדתי כאן וכאן בחרתי לגדל את ילדי, הכרתי בעיקר את הסביבה הקרובה אליי.

בית ספר, תנועת נוער, חברים ושכנים. כשלקחתי חלק בפרויקט ארגזי סיפורים ועברתי מידי יום כמעט בכל שכונות העיר, אז הבנתי את המרקם העדין, הסבוך, הרגיש והשברירי הקיים בעיר המדהימה הזו. וברור לי כי ניהול עיר מורכבת כל כך, צריך להיעשות ברגישות ועדינות והכלה ואהבת אדם אמיתית, כמו שאני מכירה ורואה אצל מתן. אני מאמינה ויודעת שבכוחו להרגיע את הרוחות הסוערות מבחוץ שמאיימות ליצור סדקים כאן אצלנו בבית, ברחובות, ואני גאה לקחת חלק באיחוי השברים האלו ובמניעתם".

 

דיל מברך את המצטרפת החדשה לנבחרת: "מיכל היא אישה רבת פעלים, משכילה ובעלת זיקה שורשית ועמוקה לרחובות. היא מחוברת לעיר בכל נימי נפשה ומגיעה בהתמסרות גדולה ובמטרה ברורה – להיטיב עם העיר שלנו. היא חרוז נוסף בשרשרת המגוונת והמפוארת של נבחרת רחובותי, נבחרת שתוביל לשינוי ותצעיד את רחובות למקום טוב יותר."

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...