שתף

בלתי נתפס: 4 אחים מרחובות נמצאים במלחמה

07:58 26.11.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

ציונות ואמונה: 4 אחים, כולם עם ילדים, מבני משפחת קרטה מרחובות נמצאים כעת בצבא. האמא תחיה משתפת איך זה לחיות בדאגה, חשש מכל דפיקה בדלת אבל עם הרבה אמונה, חושפת מה מרגיע אותה ומשתפת כי התאומים שלה "רבו" מי ייכנס לעזה ומי לא. תסתכלו עליהם ותאמינו שיש לנו עם מדהים

 

מאז תחילת המלחמה, הדבר שהכי מפחיד את תחיה ויחיאל קרטה מרחובות, זה דפיקות בדלת. ככה זה כשיש לך 4 ילדים שנמצאים בצבא ונלחמים למען המדינה. 

 

כמו מדינה שלמה, ה 7 באוקטובר הפתיע גם את משפחת קרטה. אבל בני המשפחה ידעו יפה מאוד לאן האירוע הזה הולך והכינו את עצמם לחזור ולעלות על מדי החאקי, בלי שום שאלות, או התלבטות. 

 

אלעד חי בן ה 35 לו 5 ילדים, הוקפץ לצפון. 

 

טל דוד בן ה 29, לו יש 4 ילדים, הוקפץ לרצועת עזה. 

 

עמנואל בן ה 28, לו יש 3 ילדים, הוקפץ גם הוא לרצועת עזה. 

 

התאום של עמנואל, אברהם גם הוא עם 3 ילדים, התאמן לקראת הכניסה הקרקרעית אך לאחר מכן שוחרר משירות לוחם בהוראת הרמטכ"ל מכיוון שהצבא אוסר על תאומים להיות בקו האש, בטח כשמדובר במילואים.  

 

אך אברהם לא ויתר, והוא מסייע בלחימה כאזרח עובד צה"ל. 

 

מצד אחד, מדובר כמובן שמשפחה לתפארת. משפחה עם ערכים ואמונה, עם ציונות מרשימה.  מצד שני יש את המשפחה המודאגת. נשים, ילדים ואמא שמתפללת. 

 

האמא תחיה, גאה מאוד בילדיה, עבורה מדובר במשהו מובן מאליו. היא גידלה וחינכה את ילדיה על אהבת הארץ ותרומתם במלחמה היא חלק בלתי נפרד החינוך שעליו גדלו.

 

אבל גם תחיה, כמו כל אמא, חוששת, מודאגת וכן, גם מפחדת. 

 

 - תחיה, איך זה להיות אמא ל 4 חיילים שנמצאים במלחמה?

"לא קל. לא קל בכלל. כל כתבה שיש אתה בלחץ. כל הודעה, כל מבזק בחדשות. כל טלפון. וכמובן כל דפיקה בדלת אתה חושש מהנורא מכל"

 

-  מה מחזיק אותך? מה מרגיע אותך?

" ספר תהילים. אני מתפללת המון לבורא עולם"

 

- הייתה התלבטות אם כל הארבעה יקפצו לצבא?

" לא רק שלא הייתה התלבטות, אלא היה לנו ויכוח בתוך המשפחה. מכיוון שעמנואל ואברהם הם תאומים, אז הרמטכ"ל החליט כעבור שלושה שבועות כי אחד מהם חייב לוותר על מקומו בקו האש. 

השניים לא הסכימו לוותר והחלו ביניהם "ויכוח" מי ייכנס לקו האש ומי לא. עד כדי כך שהתקשרו הביתה כדי שאנחנו נחליט. כמובן שלא הצלחנו והם החליטו לבסוף כי עמנואל ייכנס ואברהם יהיה אזרח עובד צה"ל"

 

- מה נאחל לך תחיה היקרה?

"שכל החיילים של מדינת ישראל יחזרו הביתה בשלום, אמן"

 

 

 

בני משפחת קרטה. למעלה: מצד ימין: עמנואל ואברהם  למטה: אלעד חי וטל דוד

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...