שתף

בית ספר חדש נפתח היום: חטיבת הביניים הדמוקרטית ויצו ברחובות

10:27 01.09.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

עם פתיחת שנת הלימודים תשפ"ד, נפתחה היום (1.9.23) לראשונה, תחת המטריה של ויצו רחובות, חטיבת ביניים צומחת ברוח ערכי הדמוקרטיה

 

בית הספר הדמוקרטי ברחובות נפתח עם כיתה ז' אחת עם 32 תלמידות ותלמידים שיזכו ללמוד אצל מורים שהוכשרו במיוחד למסלול זה, כאשר כל תלמיד ייעזר בחונך אישי שילווה אותו בתהליך המעבר מבית הספר היסודי לחטיבת הביניים. 

 

המסלול הדמוקרטי הינו המשך ישיר לבית הספר היסודי הדמוקרטי רמת אלון, הוקם מתוך תפיסה שבית הספר הדמוקרטי הוא מקום לנערות ונערים שרוצים ללמוד, לרכוש ידע ומיומנויות לצד האחריות שהתלמידים לוקחים בהתנהלות בית הספר.

 

הפדגוגיה לחינוך דמוקרטי מהווה חלק בלתי נפרד מהפדגוגיה הבית ספרית, הערכים מורכבים מדיאלוג, בחירה ושוויון, לקיחת אחריות אישית וקולקטיבית, ערבות הדדית ומשמעת עצמית. כמו כן, בבית הספר יתקיימו דיונים בהם ניתן יהיה לעלות נושאים שונים, ועדות ופרלמנטים בנוכחות התלמידים, המורים וההורים, בסופם - הצבעה דמוקרטית. פעם בשבוע יתקיים בבית הספר פרלמנט, אליו מוזמנים תלמידים, הורים ומורים שבמהלכו יקבלו החלטות לגבי נושאים שונים אותם מעלים המשתתפים. לכל תלמיד יש השפעה על הנעשה בבית הספר.

 

תפיסת העולם המרכזית בחינוך הדמוקרטי: שמירת כבוד האדם. בית הספר נועד לסייע לתלמידים ליצור ולרכוש כלים שיעזרו להם להגשים את מטרותיהם, ע"י מערכת שיעורים מעודכנת, רלוונטית ורחבת אופקים, לימודים מעניינים ומעוררי השראה, למידה מחוץ למרחב הכיתתי, שיטות הוראה גמישות הבנויות על עידוד חשיבה ועבודת צוות, הוראה מעוררת סקרנות אינטלקטואלית ומוטיבציה ללמידה.

 

מירה מינס, מנכ"לית ויצו העולמית, אמרה הבוקר (1.9.23) בטקס הפתיחה החגיגי כי "אני מאד שמחה וגאה על פתיחת החטיבה הדמוקרטית החדשה שמצטרפת למוסדות החינוך המצוינים של ויצו. המסלול הדמוקרטי הוקם מתוך תפיסה שבית הספר הוא מקום לנערות ונערים שרוצים ללמוד, לרכוש ידע ומיומנויות לצד האחריות שהתלמידים לוקחים בהתנהלות בית הספר. אני מאחלת לכולכם, תלמידים וצוותי החינוך, שנת לימודים מוצלחת, מעניינת ופורייה."

 

ראש העירייה רחמים מלול: "בית הספר הדמוקרטי החדש, תחת מטריית בית הספר ויצו, דוגל בתפיסת עולם של שמירת כבוד האדם כמטרה מרכזית. המערכת המעודכנת, רחבת האופקים, הלימודים מעוררי ההשראה בשיטות עבודה חדשניות וההוראה המעוררת סקרנות יהוו את השגרה ויאפשרו המשך ישיר לחינוך הדמוקרטי המוצלח ברמת אלון. אני שמח וגאה לפתוח את החטיבה החדשה המספקת עוד אפשרות עבור תלמידי העיר, כדי שכל אחת ואחד מהם יוכלו לבחור את המסגרת המתאימה להם ביותר. שנה טובה ופורייה לכל התלמידים ולכלל צוותי החינוך".

 

גדי יעקב, מנהל אגף החינוך בויצו בירך על פתיחת בית הספר הדמוקרטי ברחובות ואמר כי "זהו מהלך חדשני ופורץ דרך בחשיבותו למען ילדי העיר רחובות, הפותח בפניהם אפשרות בחירה נוספת למסגרת לימודית איכותית וייחודית ובשותפות עם עיריית רחובות."

 

אילת ורד יוסף, מנהלת ויצו רחובות: "לפעמים חלומות מתגשמים. פתיחת חטיבת ביניים ברוח ערכי הדמוקרטיה בעיר רחובות זו התגשמות חלום המאפשר לתלמידים מסלול יחודי המקדש חינוך אחר, רלוונטי, חדשני ומוביל. המטרה המרכזית של המסלול לאפשר לתלמידים להגשים את היכולות שלהם ולהאמין בעצמם שהם מסוגלים ללמוד ולהצליח בכל מה שיבחרו, תוך שמירת כבוד האדם ויצירת סביבה אשר מאפשרת לתלמידים גילוי וחיפוש."

 

מימין אילת ורד יוסף מנהלת ויצו רחובות, מירה מינס מנכ"לית ויצו

 

מימין אילת ורד יוסף מנהלת ויצו רחובות, מירה מינס מנכ"לית ויצו

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...