שתף

''אנצח כבר בסיבוב הראשון''

09:35 14.09.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

את רחמים מלול קשה להשיג לראיון, לא בגלל שהוא לא רוצה להתראיין, אלא כי תמיד הוא נמצא בלב העשייה. העיר בתנופת בנייה ויש לו עוד תוכניות רבות וגם יש לו מה לומר על מה שקורה במדינה ובעיר בפרט . ראיון אישי לכבוד ראש השנה עם כל השאלות על הקדנציה שחלפה לה ועל זו שתגיע וגם יש כאן התנצלות כנה


ב-31 לאוקטובר תושבי העיר רחובות יגיעו לקלפיות ויבחרו את הרכב המועצה החדש ואת ראש העיר, ראש העירייה רחמים מלול רץ בפעם השלישית והוא מקווה מאוד שתושבי העיר יאפשרו לו להמשיך ולהגשים את חזונו שכבר קרם עור וגידים ולמעשה העיר כיום היא התגשמות חלומותיו כשנכנס לתפקידו.


מה יש לך לומר על הערות של תושבים לגבי מצבה של העיר או עבודות הפיתוח והבנייה הרבות?

"ישנה אוכלוסייה חדשה שאינה מכירה את מצבה של העיר לפני 13 שנים, ורובם הגיעו לכאן וראו עיר יפה, מטופחת ומפותחת מיד בהגיעם לגור כאן. אך לא כך נראתה העיר בטרם בואם, כשקיבלתי את המפתחות ללשכת ראש העיר, לא היה תקציב אפילו לזיקוק אחד ביום העצמאות וב-13 השנים האחרונות השקענו מיליארדי שקלים כדי להפוך כמעט כל כביש, כל רחוב, כל שכונה למקומות מפותחים ומטופחים כראוי לעיר שיצא לה מוניטין בכל הארץ".


מלול הוא ראש העיר של רחובות כבר משנת 2009, כאמור, הוא קיבל את המפתחות ללשכת ראש העיר כשהיא במצב גרעוני קשה והעיר שרויה בכאוס, מיושנת, מלוכלכת ועם תשתיות שלא טופלו כראוי.

פרויקטים שאפתניים צצו אחד אחרי השני ובהם ההפרדה המפלסית שפתרה את פקקי אזור הרכבת, פיתוח פארק המדע, סלילת הכבישים מחדש, הפיכת רחובות רבים בעיר למוארים, מוסדרים ומטופחים, הכנסת פסטיבלים והקמת שירותים עירוניים רבים וחיזוק מערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית וזאת לצד הקמת שכונות חדשות. 


איך אתה מסכם את הקדנציה האחרונה?

"היא התאפיינה בהמשך העשייה ובתנופת הפיתוח של העיר בכל התחומים, כפי שהתאפיינו גם שתי הקדנציות הקודמות בראשותי. קידמתי פרויקטים קצרי טווח שתוכננו ובוצעו, ובד בבד אנחנו מתכננים ומקדמים פרויקטים ארוכי טווח שחלקם הגדול נמצא בביצוע".


מלול מדגיש כי לא היה תחום שנשאר מאחור – "מבני חינוך ומבני ציבור, אולמות ספורט ומגרשי ספורט, בניית מועדונים קהילתיים בשכונות, הקמת פארקים ציבוריים, גינות חדשות ושדרוג שנים וגינות קיימים, טיפוח חזות העיר וניקיונה, הקמת "ריאות ירוקות", שימור מבנים היסטוריים, הקמת אצטדיון עירוני ובו 6,000 מקומות ישיבה, התחדשות עירונית בקריית משה וחתימה על הסכם גג, הגנת תוכנית אב להתחדשות עירונית בכל השכונות הוותיקות, שדרוג ניכר במדד השקיפות, שיפור השירות לתושב באמצעות המוקד העירוני וכל מחלקות העירייה".


לא מעט, ומה הלאה?

"יש אולי שיאמרו לאחר 13 שנים של עשייה כל כך אינטנסיבית בכל התחומים, מה אפשר עוד לעשות ולמה עוד אפשר לשאוף אבל אני מבטיח שאנחנו לא נחים על זרי דפנת העשייה, אלא להיפך – נמשיך ביתר שאת בתנופת העשייה, כדי להמשיך ולשמור על מעמדה של העיר שהפכה להיות עיר עם איכות חיים מהגבוהות במדינה ועיר אטרקטיבית ביותר לזוגות צעירים ומשפרי דיור, ולזוגות אקדמאיים המוצאים את העיר כמקום ראוי להשתקע בו בזכות העוגנים האקדמאיים הנמצאים בעיר ובזכות המערכות המצוינות של החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי הקיימות בעיר".

אילו נושאים אתה מקדם בימים אלה ומתכוון לקדם הלאה?

"אני מתכוון בע"ה לקדם את המשך פיתוחם של פארקים עירוניים וירוקים בכל אזורי העיר כגון פארק ההדרים שבמזרח העיר, פארק המסילה לאורך מסילת הרכבת ממזרח למערב ופארק תל שלף במערב העיר, אני גם מתכוון לקדם בצורה מהירה את נושא ההתחדשות העירונית בכל השכונות הוותיקות כדי להיטיב ולשפר את איכות חיי התושבים ורווחתם. אמשיך גם בהקצאת משאבים למערכות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות, כדי להביא מערכות אלו למצוינות לימודית, חינוכית וערכית כמו גם את עיצוב תחומי התרבות והספורט בעיר והקצאת משאבים נוספים לתחומים אלה".


מה דעתך על המחאות וההשפעה שלהם על הבחירות המקומיות?

"לדעתי, המחאה בנושאים הלאומיים אינה צריכה להשפיע על הבחירות המקומיות, יש להבחין בין הנושאים הלאומיים השנויים במחלוקת לבין הנושאים המוניציפאליים העומדים של התושב שדואג לשירותים שהוא מקבל מהרשות המקומית וכולנו ראינו שבעת מלחמה, מגפה וצרה – הכתובת של התושבים היא העירייה ואני שמח שאנחנו משמשים כתובת, כך צריך להיות ועל פי כך צריך לבחור התושב".


הייתה לך התבטאות חד פעמית כנגד תומכי הרפורמה

"באווירת ימי הרחמים והסליחות, אני מתנצל בפני כל מי שנפגע. האמירה הזו לא הייתה במקומה".

 

זו הפעם הראשונה שאתה רץ ברשימה עצמאית, מדוע הקמת את אחדות?

"בתקופה הזו שבה האווירה הכללית רוויה בחילוקי דעות בנושאים שונים, אני סבור שמן הראוי לייצר פלטפורמה מוניציפאלית שמאחדת את העם, ממתנת קצוות ומגשרת בין הפערים הקיימים וכפי שנהגתי מאז שנבחרתי לראשות העיר, להיות ראש העיר של כולם, של כלל מגוון האוכלוסיות הקיימות בעיר, ולספק את הצרכים של כל תושבת ותושב, ושל כל קהילה וקהילה, כך אמשיך במסגרת סיעת "אחדות" לטפח את מרקם הסובלנות הקיים למופת בעירנו ושאין לו אח ורע ברשויות אחרות".


מהי הערכת הסיכויים שלך?

"אנצח כבר בסיבוב הראשון. גם הסקרים שעשינו מראים זאת כאופן חד משמעי, אך אני חש זאת גם מהפידבק של התושבים שמחבקים אותי, מעריכים את מה שעשיתי למען העיר ומעניקים לי תמיכה אדירה. גם אחרי לא מעט מערכות בחירות, עדיין מרגש אותי לשמוע את זה ואני מעריך זאת מאוד. הכי קל לבקר, להעריך ולהודות זה יותר קשה. יש לנו תושבים נפלאים ואני באמת אוהב את כולם, גם את אלה שלא תומכים בי. הניסיון והעשייה שלי מדברים בעד עצמם והאמונה שלי הן כאדם והן כנבחר ציבור היא שהעשייה היא שקובעת. לדבר זה קל, לעשות זה יותר קשה".

איחולים לתושבים לראש השנה?

"אני מאחל לכל התושבות והתושבים היקרים שנה טובה ומתוקה, שנת אושר אישי ומשפחתי ושנת אחדות ואחווה".

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...