שתף

''אני רואה חשיבות עצומה בטיפוח דור הסטודנטים בעיר''

14:13 23.08.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

מתן דיל למען הסטודנטים הרחובותים: המועמד לראשות העיר, עו"ד מתן דיל לא נח לרגע, ודאי כשמדובר בטיפול בדור העתיד, בצעירים ובסטודנטים תושבי רחובות


בפגישה שהתקיימה עם יושבי ראש של אגודות סטודנטים מכל קשת האקדמיה בארץ – אוניברסיטאות, מכללות פרטיות, מכללות ציבוריות ומכללות לחינוך, המייצגים אלפי סטודנטים מהעיר רחובות הלומדים במוסדותיהם, בהובלתה של נוי הילל, יו"ר אגודת הסטודנטים במרכז האקדמי פרס וחברת ועד מנהל בהתאחדות הסטודנטים הארצית, שמע דיל מהן הבעיות המטרידות את הסטודנטים והסטודנטיות תושבי העיר, והעלה יחד איתם, רעיונות מעשיים לפתרונן.

 

במעבר מהיר על כל שנות פעילותו הציבורית, ניתן לראות כי דיל דאג לכל אורך הדרך לרווחתם של הסטודנטים בעיר. כבר בשנת 2011 הקים קרן מלגות חברתית, אשר מעלה על נס את נושא ההתנדבות והתרומה לקהילה, יצר פתרונות דיור לסטודנטים בפרויקט חדש ביוזמתו, אשר יציע בקרוב כ-500 יחידות דיור בפינת הרחובות דרך הים, האצ"ל והמנוף, הביא לצעירי העיר את בשורת המסלול הירוק לארנונה, שמקל על הסטודנטים בהנחה משמעותית ללא צורך בסרבול בירוקרטי, יזם את ימי הסטודנט הראשונים בעיר, פסטיבלי הבירה ועוד שלל אירועים לסטודנטים, ובהקשר זה זכורה במיוחד הופעתו המרגשת של שלמה ארצי ביום הסטודנט הראשון בשנת 2010. עוד יצר דיל מתחמי למידה סטודנטיאליים במתחם הפלטפורמה, ובשיחתו עם נציגי הסטודנטים הבטיח לפעול בעתיד להרחבת מתחמי הלמידה מתוך הבנת הצרכים שהעלו.

 

במהלך הפגישה, הציפה נוי הילל, אשר עושה לילות כימים למען רווחתם של הסטודנטים ולקידום חזון הצעירים ברחובות, את הבעיות המרכזיות כפי שהיא רואה אותן: "רחובות נקראת עיר המדע והתרבות, ודווקא מהסיבה הזאת הייתי רוצה לראות התייחסות משמעותית יותר של הרשות לסטודנטים הרבים המתגוררים בעיר. הייתי רוצה שהעירייה תסייע בהקמת נבחרות הספורט הסטודנטיאליות בעיר, שיתמכו בתרבות ובקידום המוסדות להשכלה גבוהה, ובאופן כללי לראות שילוב של צעירים בקבלת ההחלטות בעיר. אני מאמינה שחייבים להוביל לשינוי לטובת הסטודנטים כדי שיבחרו להישאר בעיר, אם באמצעות קידום פעילויות לסטודנטים, ימי סטודנט, פסטיבלים, כרטיסי הטבות במקומות הבילוי והפנאי, ואם בדאגה למעונות ראויים ומתחמי למידה, פתרון לבעיות החניה, סיוע במלגות ועוד."

 

המועמד לראשות העיר, עו"ד מתן דיל התייחס לדבריה ואמר: "אני רואה חשיבות עצומה בטיפוח דור הסטודנטים בעיר, ולשמחתי אני נמדד לאורך השנים, לא רק בסיסמאות אלא גם במעשים אקטיביים, פורצי דרך ומסגרות. אני מאמין בכוחם של הצעירים לקדם את העיר ומשקיע ללא לאות ברווחתם, החל ממלגות והקלות בתשלומים, יצירת מקומות בילוי ואירועים מיוחדים ועד לפתרונות דיור משמעותיים."

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...