שתף

אמצעי בטיחות לרכב שהרשימו בשנת 2023

14:54 27.08.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

יצרני רכב ברחבי העולם משקיעים בצורה משמעותית בבטיחות, מה שהוביל לחדשנות בלתי פוסקת בעשורים האחרונים. במשך השנים צצו תכונות ומערכות בטיחות חדשות לרכבים, ובדרך כלל שימשו בתור תוספות פרימיום בתחילה, לפני שנכנסו לשימוש בדגמים סטנדרטיים

 

עם אמצעי בטיחות יעילים, לא רק שתהיו מוגנים יותר אלא שתוכלו לשלם פחות על ביטוח לרכב שלכם. חברות הביטוח מתמחרות על פי סיכון, ואתם לקוחות פחות מסוכנים אם הרכב שלכם שומר עליכם.

 

להלן תכונות בטיחות הרכב הטובות ביותר בשנת 2023, אשר יכולות (וצריכות) להפוך לחובה עבור דגמי רכבים ברמה סטנדרטית בקרוב:

 

חיישן פתיחת דלת

זהו כלי שימושי עבור כל נהג ונהגת בערים ובסביבות עירוניות בנויות. באמצעות חיישנים הממוקמים מאחורי פינות הפגוש האחורי, המערכת מתריעה בפני הנהגים על כלי רכב או רוכבי אופניים שמתקרבים בעת פתיחת הדלת, באמצעות צפצופים או אורות מהבהבים במראות האחוריות.

 

התראה על תנועה חוצה מאחור

גם תכונת הבטיחות הזו פועלת באמצעות חיישנים שנמצאים ליד הפגוש. המערכת מזהה רכבים, רוכבי אופניים והולכי רגל שעוברים מאחורי הרכב שלכם, ומהבהבת לאות אזהרה אם ישנה סכנת התנגשות.

 

בדומה לאזהרה על נקודה עיוורת (שנציג מיד), תכונה זו מעניקה לכם סט שני של עיניים במצבים בהם הוא נדרש לכם. היא אידיאלית לנסיעה לאחור בבטחה, מתוך שביל חניה אל הרחוב או מחוץ לחניון בקניונים ומרכזים אחרים.

 

תמונה: Freepik

 

אזהרה על נקודה עיוורת

באמצעות אותם חיישני פגוש אחוריים שבהם משתמשות שתי המערכות שכבר הצגנו, תכונת ההתרעה על נקודה עיוורת מזהה תנועה סמוכה שאינה בשדה הראייה שלכם, לפני שאתם מחליפים נתיב. אם אתם נמצאים בסיכון להתנגש עם רכב אחר, אופנוע, אופניים או קורקינט, מיד תקבלו אזהרה ברור באמצעות הבהוב במראות האחוריות.

 

זיהוי שלטי מהירות

בין אם אתם נוהגעם במהלך היום או הלילה, זה יכול להיות קשה לעקוב אחר הסביבה שלכם ולשים לב לשלטי מהירות, כאשר העבודה העיקרית היא (וחייבת להיות) הסתכלות על הכביש. התחושה הזו, של חוסר ודאות הנובע מכך שאתם לא ממש בטוחים שאתה נוסעים במהירות הנכונה, אינה נעימה.

 

כאן נכנסת לתמונה מערכת זיהוי שלטי המהירות, הפועלת באמצעות מצלמות קטנות בשמשה הקדמית שסורקות ללא הרף את הכביש לאיתור שלטים. אם אתם עומדים לעבור את המהירות המותרת, המערכת תודיעה על כך. זוהי תכונת בטיחות חכמה פשוטה ויעילה - בדיוק מהסוג שצריך לכלול בכל הרכבים ובכל רמות הגימור.

 

בשורה התחתונה

בעוד שמאפייני הבטיחות החדשים זמינים רק בדגמי פרימיום ב-2023, אנו מקווים לראות אותם כלולים בכל הדגמים הסטנדרטיים בשנים הקרובות.

 

בינתיים, מומלץ לוודא שהרכב שלכם משתמש במערכות מתקדמות ככל האפשר. כמו כן, עליכם להיות מוכנים לכל תרחיש עם ביטוח לרכב שמותאם לצרכים שלכם. רק כך תוכלו לנהוג בשקט, ליהנות מהדרך ולחוש מוגנים.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...